м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська,5, оф.212
тел.: (044) 541-03-60, (096) 330-96-79
м. Львів, вул. Руська, 10
вул. Хуторівка, 35-Б, оф.122
тел.: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30

Белзька ікона Божої Матері, або Ченстоховська ікона Божої Матері/ Чорна Мадонна

086i

За легендою її написав євангелист Лука у Єрусалимі в Сіонській горниці, де відбувалась Тайна Вечеря. Спершу ця ікона, як і всі інші, зберігалася в домі Івана Богослова.

66 р. н.е., перед походом Веспасіана і Тита на Єрусалим, християни втекли в гори, забравши всі святині, які змогли винести. Таким чином дана ікона зберігалась до VI століття в печері в містечку Пелле.

326 року єрусалимські християни подарували ікону цариці Олені, яка привезла її в Константинопіль та дбайливо зберігала її, особливо в іконоборчий період.

Існує кілька версій про те, як ікона потрапила  до України.

За однією із них, її привезли до України Кирило та Методій. За іншою, у Х столітті цією іконо благословили шлюб князя Володимира з візантійською царівною Анною, яка привезла її з собою до Києва.  До Белзу вона потрапила внаслідок шлюбів руських княгинь з князями галицько-волинськими та польськими. Ще один переказ говорить про те, що Галицько-Волинський князь Лев привіз ікону з Константинополя до замкової церкви у Белзі.

По захопленню Галицького князівства польським князем Владиславом Опольським на Белз напали татари і взяли місто в облогу. Князь Владислав Опольський наказав винести ікону і поставити на фортечні мури. Татари, обстрілюючи замок, влучили в ікону. На військо бусурманів впав туман, це викликало великий переляк, і вони в паніці побігли від міста. Князь Владислав, залишаючи Галичину, не насмілився присвоїти чудотворний образ собі, а передав римо-католицькому ордену Отців Паулінів і збудував для нього монастир на Ясній Горі біля Ченстохова.

1415 року на Ченстохов напали гусити і сильно пограбували його, зробили спробу вивезти ікону Богоматері. Але коні не могли зрушити з місця воза, на якому знаходилася святиня. Один з гуситів викинув ікону на землю, інший вдарив по образу мечем. Перший відразу помер, у другого всохла рука. Ікона залишилась в монастирі.

У XVII  шведи заволоділи майже всією Польщею. Незабаром їх загони з’явились і біля Ченстохова. Вони взяли в облогу монастир на Ясній Горі. І знову ікона Богоматері врятувала монастир і всю Польщу. Король Ян Казимир проголосив святиню Королевою Корони Польської.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (32 голоси, середня оцінка 4.00 із 5)
Loading...