м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська,5, оф.212
тел.: (044) 541-03-60, (096) 330-96-79
м. Львів, вул. Руська, 10
вул. Хуторівка, 35-Б, оф.122
тел.: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30

Блаженніший Святослав закликав вірних до святості

Щороку 26 червня наша Церква відзначає День мирянина на місці мученицької загибелі о. Миколи Конрада та Володимира Прийми. Цьогоріч проща припала на 1-у неділю по Зісланні Святого Духа, коли вшановуємо всіх святих. Це також 15-а річниці візиту святого папи Івана Павла ІІ, який проголосив 28 блаженних нашої Церкви, серед яких о. Миколи Конрада і дяка Володимира Прийми, які зазнали мученицької смерті 75 років тому поблизу цього місця. Тут у Храмі Успіння Пресвятої Богородиці, за благословення Митрополита Ігора (Возняка), було відчинено Двері милосердя з нагоди Надзвичайного Ювілейного року. На Страдецькій горі для спільної молитви разом зібралися тисячі мирян, семінаристи та священики, Блаженіший Святослав із Митрополитом Львівським Ігорем, Митрополитом Тернопільсько-Зборівським Василем, Єпархом Сокальсько-Жовківським Михайлом, та Єпископом-помічником Івано-Франківської архиєпархії Йосафат.

Проща розпочалася із Молебня у Бірку, на місці мученицької загибелі блаженних. Урочиста процесія рушила до підніжжя страдецької гори, де відбулася Архиєрейська Літургія, яку очолив Блаженніший Святослав. У своїй проповіді Блаженніший звернувся до присутніх із закликом до святості: «Бути святим – це наше найважливіше завдання». З огляду на виклики, які виникають у нашому житті, які тривожать наше суспільство і державу, очільник зауважив, що проголошені Папою блаженні є «нашими заступниками і молійниками.., бо вказують нам дорогу до святості. До Бога, до правди і життя». Наприкінці проповіді, бл. Святослав молитовно звернувся до Пресвятої Богородиці: «Нехай Матір Божа Нерушима Стіна прийме всі молитви, які ми заносимо до неї, зокрема за переображення нашої держави… Молімося, щоб ми йшли дорогою святих і вели за собою прийдешні покоління».

Особливістю прощі до Страдчу є хресний хід по Хресній дорозі. За благословення Папи Римського Пія IX Страдецька Хресна дорога отримала значення Єрусалимської Хресної дороги. Тобто проща до Страдчу та участь у Хресній дорозі за своїми духовними благами і значенням утотожнюється до проходження Хресної дороги Спасителя у Єрусалимі. Паломники, які хоч раз були на прощі у Страдчі, свідчать про різноманітні зцілення та блага, зокрема дар батьківства та навернення, які отримали після молитов до Страдецької Божої Матері.

З календарем найближчих паломництв ви можете ознайомитись за цим посиланням

Збагачуйтеся духовно з нами!

Патріарший паломницький центр

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Голоси поки відсутні)
Loading...

Долучайтеся до нас!

Отримуйте першими інформацію про нові поїздки та спеціальні пропозиції!

Підпишіться на розсилку новин вже зараз: