м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська,5, оф.212
тел.: (044) 541-03-60, (096) 330-96-79
м. Львів, вул. Руська, 10
вул. Хуторівка, 35-Б, оф.122
тел.: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30

Деревнянська чудотворна ікона Божої Матері

Деревнянська чудотворна ікона Божої Матері з 12 грудня 1990 р. знаходиться у Львові – у василіянському храмі Св. Андрія. Історія цієї ікони розпочинається у с. Деревня на Жовківщині. Перше чудотворне дійство за її посередництвом відбулося у 1786 році. Одне бездітне подружжя з цього села довго молилося перед іконою Божої Матері, аби Господь благословив їх потомством. І сталося чудо. Жінка у віці 42 роки народила хлопчика, але немовля було незрячим. Та батьки не втрачали віри в Боже Милосердя. П’ять років побожне подружжя ревно благало в молитвах Пресвяту Богородицю про зір для своєї єдиної дитини, щоденно відмовляючи вервички біля Її ікони. На празник Успіння Богородиці згорьована мати, з надією вдивляючись в образ, розповідала незрячому синові, якою доброю і милосердною є Пресвята Діва Марія. Аж тут дитя радісно вигукнуло: “Яка гарна Мати Божа!”

Деревнянська чудотворна ікона Божої Матері

Сталося чудо: хлопчина прозрів. Утішені чудесним зціленням своєї дитини, батьки вирішили, що не мають права тримати чудотворну ікону Божої Матері вдома і передали Її жовківській чернечій обителі Отців Василіян. Тоді ж, у знак подяки за ласки, отримані від Божої Матері, це подружжя за свої кошти виготовило для ікони дерев’яні шати. На Благовіщення 1948р. завдяки старанням ченця-василіянина Антонія Масюка цю чудотворну ікону та інші церковні атрибути із Жовківського монастиря, який ліквідувала радянська влада, перевезли до Крехова. Коли ж після закриття Крехівської чернечої обителі місцеві атеїсти на Успіння Пресвятої Богородиці спалювали крехівські ікони та різні церковні реліквії, саме о. Антонію знову судилося, з Божого Провидіння, прямо з вогню врятувати Деревнянську ікону Пресвятої Діви Марії.

Відтоді о. Антоній не розлучався з цією іконою Божої Матері, щоденно молячись до Її чудотворного Образу. Власне, в день Благовіщення і завдяки його молитвам до Пресвятої Богородиці, Божа благодать зійшла біля цієї Страждальної ікони на важкохвору дівчину – дитину місцевого атеїста, яку лікарі вважали безнадійно хворою; дівчина одужала в надприродний спосіб. Отож ця чудотворна ікона перебувала в одному з будинків с. Малехів, де за активного сприяння о. Антонія у 1965 – 1989 рр. функціонував підпільний монастир ЧСВВ і діяла підпільна василіянська семінарія.

У 1990 році о. Антоній переніс цю ікону до львівського монастиря Св. Онуфрія, де він був першим ігуменом відродженої василіянської обителі. А 18 січня 1990 р. ікону перенесли з келії о. Антонія до відновленої монастирської церкви Св. Онуфрія. Того ж року, напередодні празника св. Андрія – 12 грудня 1990 р. – Деревнянську чудотворну ікону Матері Божої урочисто перенесли до львівського храму Св. Андрія, де о. Антоній був першим настоятелем. Святіший Отець Іван-Павло II під час своєї Архієрейської Св. Літургії у Львові 27 червня 2001 р. коронував Деревнянську чудотворну ікону Матері Божої Сьогодні до цієї ікони горнуться тисячі побожних людей з молитвами-благаннями, молитвами-подяками за ласки Пресвятої Богородиці, які сходять на всіх, хто з вірою і надією приходить до Неї.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (33 голоси, середня оцінка 4.33 із 5)
Loading...