м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська,5, оф.212
тел.: (044) 541-03-60, (096) 330-96-79
м. Львів, вул. Руська, 10
вул. Хуторівка, 35-Б, оф.122
тел.: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30

Деревнянська чудотворна ікона Божої Матері

Деревнянська чудотворна ікона Божої Матері з 12 грудня 1990 р. знаходиться у Львові – у василіянському храмі Св. Андрія. Історія цієї ікони розпочинається у с. Деревня на Жовківщині. Перше чудотворне дійство за її посередництвом відбулося у 1786 році. Одне бездітне подружжя з цього села довго молилося перед іконою Божої Матері, аби Господь благословив їх потомством. І сталося чудо. Жінка у віці 42 роки народила хлопчика, але немовля було незрячим. Та батьки не втрачали віри в Боже Милосердя. П’ять років побожне подружжя ревно благало в молитвах Пресвяту Богородицю про зір для своєї єдиної дитини, щоденно відмовляючи вервички біля Її ікони. На празник Успіння Богородиці згорьована мати, з надією вдивляючись в образ, розповідала незрячому синові, якою доброю і милосердною є Пресвята Діва Марія. Аж тут дитя радісно вигукнуло: “Яка гарна Мати Божа!”

Деревнянська чудотворна ікона Божої Матері

Сталося чудо: хлопчина прозрів. Утішені чудесним зціленням своєї дитини, батьки вирішили, що не мають права тримати чудотворну ікону Божої Матері вдома і передали Її жовківській чернечій обителі Отців Василіян. Тоді ж, у знак подяки за ласки, отримані від Божої Матері, це подружжя за свої кошти виготовило для ікони дерев’яні шати. На Благовіщення 1948р. завдяки старанням ченця-василіянина Антонія Масюка цю чудотворну ікону та інші церковні атрибути із Жовківського монастиря, який ліквідувала радянська влада, перевезли до Крехова. Коли ж після закриття Крехівської чернечої обителі місцеві атеїсти на Успіння Пресвятої Богородиці спалювали крехівські ікони та різні церковні реліквії, саме о. Антонію знову судилося, з Божого Провидіння, прямо з вогню врятувати Деревнянську ікону Пресвятої Діви Марії.

Відтоді о. Антоній не розлучався з цією іконою Божої Матері, щоденно молячись до Її чудотворного Образу. Власне, в день Благовіщення і завдяки його молитвам до Пресвятої Богородиці, Божа благодать зійшла біля цієї Страждальної ікони на важкохвору дівчину – дитину місцевого атеїста, яку лікарі вважали безнадійно хворою; дівчина одужала в надприродний спосіб. Отож ця чудотворна ікона перебувала в одному з будинків с. Малехів, де за активного сприяння о. Антонія у 1965 – 1989 рр. функціонував підпільний монастир ЧСВВ і діяла підпільна василіянська семінарія.

У 1990 році о. Антоній переніс цю ікону до львівського монастиря Св. Онуфрія, де він був першим ігуменом відродженої василіянської обителі. А 18 січня 1990 р. ікону перенесли з келії о. Антонія до відновленої монастирської церкви Св. Онуфрія. Того ж року, напередодні празника св. Андрія – 12 грудня 1990 р. – Деревнянську чудотворну ікону Матері Божої урочисто перенесли до львівського храму Св. Андрія, де о. Антоній був першим настоятелем. Святіший Отець Іван-Павло II під час своєї Архієрейської Св. Літургії у Львові 27 червня 2001 р. коронував Деревнянську чудотворну ікону Матері Божої Сьогодні до цієї ікони горнуться тисячі побожних людей з молитвами-благаннями, молитвами-подяками за ласки Пресвятої Богородиці, які сходять на всіх, хто з вірою і надією приходить до Неї.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (33 голоси, середня оцінка 4.33 із 5)
Loading...

Долучайтеся до нас!

Отримуйте першими інформацію про нові поїздки та спеціальні пропозиції!

Підпишіться на розсилку новин вже зараз: