м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська,5, оф.212
тел.: (044) 541-03-60, (096) 330-96-79
м. Львів, вул. Руська, 10
вул. Хуторівка, 35-Б, оф.122
тел.: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30

Дорогою Спасителя. Про паломництво на Святу Землю

Цими днями завершилася осіння молитовна поїздка паломників Патріаршого паломницького центру до Святої  Землі.

Разом із нами на Святу Землю вирушило 5 груп паломників ( а це -250 осіб!), які очолили 5 духівників: владика Богдан Дзюрах, о. Любомир Яворський, о. Сергій Трифяк, о. Юліан Шеремета і о. Ігор Боднар.

Групи прочан мали різні маршрути подорожі по Святій Землі, але всі вони побували у найбільш важливих і відомих місцях біблійних подій, пройшли багатьма шляхами і дорогами, якими ходив сам Спаситель.

Одним із моментів, що найбільше запам’ятається прочанам було сходження на гору Синай, місце укладення союзу і миру з Господом Богом. «Шлях на гору був нелегким,  розповідає отець Любомир Яворський. – Ми подолали 10 км та 7 000 сходин на гору Синай. Було дуже важко, але бажання зустріти Бога і примиритися з Ним дало можливість там бути».

А потім – ріка Йордан і відновлення хресних обітів; місце першого Христового чуда – Кана Галилейська – і відновлення обітниць, даних подружжями під час вінчання; місце Нагірної проповіді Ісуса – гора Блаженств – і духовна наука для паломників.

Особливими були Божественні Літургії під час паломництва, адже й відбувалися вони в особливих місцях: у церкві Благовіщення Богородиці, храмі Різдва Господа нашого Ісуса Христа та храмі Воскресіння Господнього.

Паломники пройшли хресний шлях Спасителя вулицями Єрусалиму до храму Гробу Господнього. Цей шлях у пам′ять про Страсті Христові вже багато століть проходять тисячі паломників, щоб разом із Господом молитовно пережити Його терпіння.

Разом усіх паломників зібрала спільна Літургія у храмі Всіх націй, яку очолив владика Богдан (Дзюрах).

«Ми сьогодні молимось, неначе відгукнувшись на заповідь Спасителя: «Чувайте і моліться зі мною!», – звернувся до присутніх у храмі владика Богдан. – Ці слова Спасителя сьогодні звучать з уст багатьох людей, які потребують в Україні нашої молитви, нашої чуйності, нашого співчуття».

Єпископ закликав усіх до особливої молитви за українських воїнів, поранених, вдів і сиріт, за тих, хто залишився на окупованих територіях, за нашу матір Україну, яка просить: «Діти, не спіть! Діти, не будьте байдужі, бо тільки Божа сила нас врятує!».

«Ми сьогодні тут, бо почули цей голос і хочемо помолитися, щоби в Господа виблагати для нашого народу мир!», – сказав владика Богдан.

На завершення поїздки паломники поділилися своїми враженнями від перебування на Святій Землі. Для кожного з них це паломництво стало незабутньою подією життя, наповненою глибокими духовними переживаннями, відчуттям єдності з Христом, і великою вдячністю за можливість побачити Святу Землю і по-особливому пережити біблійні події у своєму серці.

Паломники Адріан і Марія:«Вдячні усім, хто спричинився до організації й реалізації нашої спільної мрії: побувати на Святій Землі і відсвяткувати тут 26 річницю нашого шлюбу, поновивши шлюбні обітниці. Дякуємо за цікаві й змістовні екскурсії, щоденну можливість відвідувати Службу Божу й приступати до Святого Причастя, вклонятися перед християнськими святинями».

Паломниця Марія:«З кожним прожитим днем на Святій Землі щоразу частіше повторювала слова «Як величні діла Твої, Господи, все премудрістю сотворив Ти!». З вдячністю і приємністю в молитві буду згадувати духівника, керівника та гіда групи за мудро та глибоко духовно організовану паломницьку подорож».

Патріарший паломницький центр

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (33 голоси, середня оцінка 5.00 із 5)
Loading...