м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська,5, оф.212
тел.: (044) 541-03-60, (096) 330-96-79
м. Львів, вул. Руська, 10
вул. Хуторівка, 35-Б, оф.122
тел.: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30

Глава УГКЦ у Білому Борі до прочан: «Ви йдете за Христом і бережете скарб віри ваших батьків…»

«Сьогодні ми святкуємо 55-ту річницю прощ наших вірних до Білого Бору. Бо саме вони – наші брати і сестри, ваші батьки і прадіди, змушені були покинути все на рідних землях, могили своїх батьків, свої храми, щоб насильно бути переселеними в край, якого вони не знали. Проте вони були впевнені, що з ними і тут буде їхній Бог», – про це сказав Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, 15 вересня під час проповіді на Архиєрейській Божественній Літургії в храмі Різдва Пресвятої Богородиці в Білому Борі (Польща).

Варто зазначити, що Білий Бір – це місто на півночі Польщі. До цього знищеного після Другої світової війни населеного пункту в рамках акції «Вісла» було переселено багато українців. Сьогодні Білий Бір є одним із найбільших осередків українства в Польщі. Тут знаходиться і паломницька святиня УГКЦ з іконою Богородиці «Мати скитальців».

Додамо, що візит Глави Церкви до Вроцлавсько-Гданської єпархії УГКЦ приурочений до єпархіальних святкувань 1025-річчя Хрещення Русі-України та 55-річчя білобірських паломництв. «Свідченням невмирущості віри ваших батьків і прадідів є ви, дорогі в Христі, які 55-й рік поспіль прибуваєте до цієї святинї, щоб показувати Божу силу і невмирущість, яка проявляється у вірі українського народу, на всю Польщу і Україну та цілий світ», – продовжив проповідник.

Під час проповіді Верховний Архиєпископ УГКЦ пригадав і зустріч з українською молоддю, що відбулася в рамках цього пастирського візиту. Глава Церкви зауважив, що молодь запитувала про те, як будувати своє життя, щоб не загубитися і не пропасти в людському морі, в котрому часто є все, крім віри в Господа. «Сьогодні Ісус Христос дає цю відповідь, яка полягає в тому, щоб бути з Ним, стати Його учнями: тоді ніхто й ніщо не зможе забрати те багатство вашої культури і вашого літургійного християнського життя, яке ви маєте», – пояснив він.

Джерело: http://news.ugcc.org.ua

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Голоси поки відсутні)
Loading...

Долучайтеся до нас!

Отримуйте першими інформацію про нові поїздки та спеціальні пропозиції!

Підпишіться на розсилку новин вже зараз: