Греко-католицький храм у столиці Австрії

Розташована в центрі Відня, Церква Святої Великомучениці Варвари є живим осередком українства столиці Австрії.

У жовтні 1775 року імператриця Марія-Терезія передала цей храм греко-католикам. У 1784 році державним декретом придворної канцелярії імператор Йосиф ІІ підносить громаду при храмі Святої Варвари до гідності парафії для греко-католицьких вірних.

Цікавим є те, що в церкві зберігаються ризи священномученика Йосафата, а на Службі Божій використовується Святе Письмо, подароване храму ще у XVIII ст. Марією Терезією.

Зовнішній вигляд церкви є унікальним у віденському церквобудуванні. Фасад є частиною великої епохальної будівлі Пауля Шпренгера, що початково використовувалася головною поштою та торговельним відомством.

Сучасна мозаїка над входом зображає Св. Варвару з вежею та віткою пальми, знаком мучеництва. На верхньому ярусі фасаду, праворуч та ліворуч, можна побачити статуї Святого Василія Великого, вчителя церкви, та Святої Варвари.

Оформленням інтер’єру церкви займався знавець східного мистецтвознавства Йосафат Бастазіх. А кошти, необхідні для архітектурної та літургічної адаптації візантійського обряду, надала імператриця Марія Терезія.

Церква Святої Великомучениці Варвари

Церква Святої Великомучениці Варвари

Радимо переглянути

15.10.2021
Вакансія: БУХГАЛТЕР / ПОМІЧНИК ГОЛОВНОГО БУХГАЛТЕРА
БУХГАЛТЕР / ПОМІЧНИК ГОЛОВНОГО БУХГАЛТЕРА в паломницький центр/туристичну компанію Ми пропонуємо: Повна зайнятість, офіційне працевлаштування; Конкурентна оплата праці (за результатами співбесіди); Дружній колектив; професійне зростання та розвиток; участь у корпоративних...
15.10.2021
Вакансія: СТАРШИЙ МЕНЕДЖЕР В ТУРИСТИЧНУ КОМПАНІЮ
СТАРШИЙ МЕНЕДЖЕР В ТУРИСТИЧНУ КОМПАНІЮ (Патріарший паломницький центр) Ми пропонуємо: Повна зайнятість, офіційне працевлаштування; Конкурентна оплата праці (за результатами співбесіди); Дружній колектив; професійне зростання та розвиток; участь у корпоративних заходах;...
20.08.2020
ХХIX серпнева проща до Унівської Лаври в онлайн-форматі
Сьогодні з нагоди храмового празника Святоуспенської Унівської Лаври - Успіння Пресвятої Богородиці розпочалася ONLINE проща до святині.  Заплановані Богослуження, молитви, Біблійні читання, відеозвернення,  духовні бесіди. Всі трансляції ведуться виключно на сторінці Святоуспенської Унівської Лаври. Вірян просять...