Туринківська чудотворна ікона Христа Спасителя

081iІкона перенесена із василіянського монастиря, що був в с. Старих Стрілиськах. Після ліквідації монастиря його ігумен о. Варлаам Савицький забрав ікону із собою і передав з часом своєму родичеві Івану Острожському із Стрілиськ.

На іконі, яка тривалий час перебувала в його домі появлялося час від часу світло у вигляді сяючих зірочок. За порадою о. Григорія Бобчинського її перенесли до сільської церкви.

2 липня 1766 р. старанням о. Олексія Пясецького її за дозволом церковних властей урочисто перенесли до церкви с.Туринки.

Святійший Отець Папа Римський Климентій ХІV надав відпусти на празник Пресвятої Євхаристії, верховних Апостолів Петра й Павла, Преображення Господнього, Успення Пресвятої Богородиці, Воздвиження Чесного Животворящого Христа, великомучениці Параскеви.

Ікона має срібні шати. В церкві є також частинка хреста на якому був розп’ятий Ісус Христос, яка обрамлена в срібний хрест.

Радимо переглянути

24.12.2021
Ікона «Це Мати Твоя»: відновлена святиня міста Коломия
Передмова з історії 1635 рік. Польський шляхтич Міхал Єжи Станіславський дарує «Товариству Вервиці», заснованому при домініканському монастирю у Коломиї, ікону. Вона була написана як копія Ченстоховської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці....
15.12.2021
Станіславівська чудотворна ікона Матері Божої Ласкавої: чуда, які продовжуються і сьогодні…
Жовтень 2016 року. Івано-Франківськ. Пані Леся у лікарні дізнається страшну для себе та своєї родини звістку - ознаки неповного міхурцевого занеску. Це передраковий стан. Воно може спровокувати найнебезпечнішу із усіх...
22.05.2021
(Рус) Реставрація Чудотворної ікони Чернівецької Божої Матері
Реставрація Чудотворної ікони Чернівецької Божої Матері На реставрацію ікону передано 30 серпня 2019 року. За першим оглядом ікони було виявлено, що ікону кілька разів перемальовували, вірогідно всього в другій половині...