м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська,5, оф.212
тел.: (044) 541-03-60, (096) 330-96-79
м. Львів, вул. Руська, 10
вул. Хуторівка, 35-Б, оф.122
тел.: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30

Лановецька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці

021iКапличка в якій знаходиться ікона побудована була коштом і старанням селянина на прізвище Личак на початку ХІХ с.т. Знаходиться ця капличка в с. Ланівці в місцевості під назвою Підгора. У сні селянину з’явилася Пречиста Діва Марія і сказала йому поставити над джерелом власним коштом капличку. Вражений об’явленням йому Матері Божої Личак також придбав для каплички Образ Пресвятої Богородиці, замовивши його в зарваницьких монахів. Образ Пресвятої Богородиці на його прохання був намальований – відтворений монахом художником саме так як він бачив Її у сні.

Також Мати Божа особливо наголосила на тому, що вода із цього джерела буде надзвичайно помічною хворим на різні недуги. Запам’яталися селянину і слова Пресвятої Богородиці в яких вона наголошувала проте, якщо буде в краю засуха чи тривалий час будуть йти проливні дощі то необхідно прийти до каплички і навести порядок в ній і тоді відповідно стану погоди – або проливний дощ піде, або припиниться і стане сухо. Селяни неодноразово пересвідчилися в тому. Є чимало свідчень про такі факти. А ще народний переказ твердить, що Пресвятої Богородиці наголосила на потребі злагоди віруючих.

Вода в джерелі буде повноводна, як тільки в громаді буде мир та спокій, але як тільки будуть чвари і непорозуміння вона в джерелі пропаде. Недавні події міжконфесійного непорозуміння в селі стали переконливим свідченням того. Як тільки в громаді села сталися міжконфесійні незгоди-проблеми –вода із джерела зникла, як тільки дійшли згоди – вода одразу ж появилася. Мати Божа, як твердять в своїх оповідях старожили також заповіла Личаку ніколи не закривати капличку, щоб вона завжди була відкрита для всіх віруючих, щоб будь-хто і будь-коли міг би прийти до Неї за духовною поміччю… Щорічно на свято Положення Чесної Ризи Пресвятої Богородиці тут, як свідчать старожили і народні перекази відбувалися величні відпусти…

Спроби закрити, чи знищити капличку, чи забрати ікону місцевими партактивістами в роки радянської атеїстичної влади завжди закінчувалися невдачами.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (31 голоси, середня оцінка 5.00 із 5)
Loading...

Долучайтеся до нас!

Отримуйте першими інформацію про нові поїздки та спеціальні пропозиції!

Підпишіться на розсилку новин вже зараз: