м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська,5, оф.212
тел.: (044) 541-03-60, (096) 330-96-79
м. Львів, вул. Руська, 10
вул. Хуторівка, 35-Б, оф.122
тел.: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30

Лановецька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці

021iКапличка в якій знаходиться ікона побудована була коштом і старанням селянина на прізвище Личак на початку ХІХ с.т. Знаходиться ця капличка в с. Ланівці в місцевості під назвою Підгора. У сні селянину з’явилася Пречиста Діва Марія і сказала йому поставити над джерелом власним коштом капличку. Вражений об’явленням йому Матері Божої Личак також придбав для каплички Образ Пресвятої Богородиці, замовивши його в зарваницьких монахів. Образ Пресвятої Богородиці на його прохання був намальований – відтворений монахом художником саме так як він бачив Її у сні.

Також Мати Божа особливо наголосила на тому, що вода із цього джерела буде надзвичайно помічною хворим на різні недуги. Запам’яталися селянину і слова Пресвятої Богородиці в яких вона наголошувала проте, якщо буде в краю засуха чи тривалий час будуть йти проливні дощі то необхідно прийти до каплички і навести порядок в ній і тоді відповідно стану погоди – або проливний дощ піде, або припиниться і стане сухо. Селяни неодноразово пересвідчилися в тому. Є чимало свідчень про такі факти. А ще народний переказ твердить, що Пресвятої Богородиці наголосила на потребі злагоди віруючих.

Вода в джерелі буде повноводна, як тільки в громаді буде мир та спокій, але як тільки будуть чвари і непорозуміння вона в джерелі пропаде. Недавні події міжконфесійного непорозуміння в селі стали переконливим свідченням того. Як тільки в громаді села сталися міжконфесійні незгоди-проблеми –вода із джерела зникла, як тільки дійшли згоди – вода одразу ж появилася. Мати Божа, як твердять в своїх оповідях старожили також заповіла Личаку ніколи не закривати капличку, щоб вона завжди була відкрита для всіх віруючих, щоб будь-хто і будь-коли міг би прийти до Неї за духовною поміччю… Щорічно на свято Положення Чесної Ризи Пресвятої Богородиці тут, як свідчать старожили і народні перекази відбувалися величні відпусти…

Спроби закрити, чи знищити капличку, чи забрати ікону місцевими партактивістами в роки радянської атеїстичної влади завжди закінчувалися невдачами.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (31 голоси, середня оцінка 5.00 із 5)
Loading...