м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська,5, оф.212
тел.: (044) 541-03-60, (096) 330-96-79
м. Львів, вул. Руська, 10
вул. Хуторівка, 35-Б, оф.122
тел.: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30

Лісківська чудотворна ікона Замилування

022i

В селі Лісок, який є присілком села Чернилява, з давніх-давен пульсує джерело з цілющою водою, біля якого, за переказами, з’явився образ Матері Божої.

Неподалік цілющого джерела був і монастир. Перша письмова згадка про існування монастиря Пресвятої Трійці в Ліску датована 1633 роком.

Справжньою перлиною цієї чернечої обителі була чудотворна ікона Матері Божої Лісківської, яка уславилась багатьма чудами, а згодом була коронована та одягнена в шати. Згідно з дослідженнями сучасних мистецтвознавців, її створили в першій половині XVII століття. Вважають, що образ написав чернець тодішнього Чернилявського монастиря Самсон, у миру – Степан Скрипецький, який народився 1723 року в Хирові.

У 1795 році за наказом австрійського цісаря монастир в Ліску закрито, а чудотворну ікону передано до церкви Юрія у місті Яворові.

Після закриття монастиря цю ікону передали до Яворівського костелу. Однак українська громада міста забрала її через суд. У той день дві пари волів велично та врочисто везли образ по Яворову. І раптом перед входом до церкви святого Юра тварини зупинилися і не могли зрушити з місця. Так ікона назавжди залишилася у цьому храмі.

После закрытия монастыря эту икону передали в Яворивский костел. Однако украинская община города забрала ее через суд. В тот день две пары волов величественно и торжественно везли образ по Яворову. И вдруг перед входом в церковь святого Юра животные остановились и не могли сдвинуться с места. Так икона навсегда осталась в этом храме.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (31 голоси, середня оцінка 5.00 із 5)
Loading...

Долучайтеся до нас!

Отримуйте першими інформацію про нові поїздки та спеціальні пропозиції!

Підпишіться на розсилку новин вже зараз: