Прага – місто, яке неможливо оминути

Прага – одне з особливих міст, що знаходиться всього за 700 км від українського кордону. Мандруючи Європою, неможливо не відвідати Праги з її незабутнім краєвидом, що відкривається з Карлового мосту над річкою Влтава.

Гуляючи Прагою, можна зустріти церкви, замки, палаци, мости та площі абсолютно всіх архітектурних стилів. Проте жоден з них, крім бароко, не залишив у Празі стількох пам’яток як готика.
Назва міста походить від чеського слова práh, що означає поріг. Значна частина будівель та споруд історичного центру Праги — справжні витвори архітектурного мистецтва.

1_e3c2f18c32d9ca6265068a7a46642c71

Найвідомішим комплексом архітектурних пам’яток є Празький град із собором Святого Віта, Старомістська площа з домінантними костелом Божої Матері перед Тином та Старомістською ратушею з астрономічними курантами на ратушній вежі, а також історико-архітектурний заповідник Вишеград на правому березі Влтави.

14412186656_f7c1db5da4_z
До історично цінних споруд належить готичний Карлів міст, збудований у XIV столітті з галереєю скульптур епохи бароко, будівлі Національного музею та Національного театру.

2
У самому центрі Праги знаходиться українська парафія Греко-Католицької Церкви, що належить до окремого апостольського екзархату ГКЦ у Чеській республіці. 1996 року Папа Іван Павло ІІ створив його як самостійну одиницю. З 2003 екзархат очолює єпископ Ладіслав Гучко. Кафедральним собором є костел св. Климента.

Радимо переглянути

15.10.2021
Вакансія: БУХГАЛТЕР / ПОМІЧНИК ГОЛОВНОГО БУХГАЛТЕРА
БУХГАЛТЕР / ПОМІЧНИК ГОЛОВНОГО БУХГАЛТЕРА в паломницький центр/туристичну компанію Ми пропонуємо: Повна зайнятість, офіційне працевлаштування; Конкурентна оплата праці (за результатами співбесіди); Дружній колектив; професійне зростання та розвиток; участь у корпоративних...
15.10.2021
Вакансія: СТАРШИЙ МЕНЕДЖЕР В ТУРИСТИЧНУ КОМПАНІЮ
СТАРШИЙ МЕНЕДЖЕР В ТУРИСТИЧНУ КОМПАНІЮ (Патріарший паломницький центр) Ми пропонуємо: Повна зайнятість, офіційне працевлаштування; Конкурентна оплата праці (за результатами співбесіди); Дружній колектив; професійне зростання та розвиток; участь у корпоративних заходах;...
20.08.2020
ХХIX серпнева проща до Унівської Лаври в онлайн-форматі
Сьогодні з нагоди храмового празника Святоуспенської Унівської Лаври - Успіння Пресвятої Богородиці розпочалася ONLINE проща до святині.  Заплановані Богослуження, молитви, Біблійні читання, відеозвернення,  духовні бесіди. Всі трансляції ведуться виключно на сторінці Святоуспенської Унівської Лаври. Вірян просять...