Проща до Гошева та святинь гуцульських Карпат

Проща до Гошева та святинь гуцульських Карпат

ПОЖЕРТВА: 995 грн
МАРШРУТ:  Львів – Гошів – Яремче – Поляниця –  Буковель – Верховина – Криворівня – Львів
ЗАМОВИТИ: Київ: (044) 541-03-60, (096) 330-96-79;  Львів: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30;

1  ДЕНЬ

Зустріч прочан у Львові о 6.00. Посадка в автобус. Ранішні молитви. Виїзд зі Львова. Прибуття до села Гошів у монастир Чину Святого Василія Великого на Ясній горі. Божественна літургія. Відпуст з нагоди свята Успіння Пресвятої  Богородиці.

Перша історична згадка про Гошівський монастир датована 1509 р., коли монастир було внесено до реєстру Київської митрополії. Початкове розташування монастиря було в урочищі Чорний Ділок. Наприкінці 70-х – на початку 80-х рр. XVII ст. монастир із Чорного Ділка перенесено на Ясну Гору.5 серпня 1737 р.в монастирському храмі засіяла чудотворна ікона. Тільки до кін. ХVІІІ ст. у літописі монастиря вже було зафіксовано 117 чудес через заступництво Божої Матері в Гошеві. Найтяжчі часи випробувань для Гошівського монастиря настали після приходу радянської армії на територію Західної України, у часи Другої світової війни та в період тоталітарного режиму. Монастир на Ясній Горі 27 березня 1950 р. було закрито, а монахів заарештовано. У лютому 1990 р. обитель повернули законним власникам – Чинові Святого Василія Великого, що стало початком відродження чернечого життя на Ясній Горі. Поступово монастир почав підійматися з руїни.  За цей час багато людей знайшли у стіп Божої Матері, що в Гошеві, духовне й фізичне зцілення. Підтвердженням цього є численні свідчення, а як видимий знак – золоті корони та шати для Божої.

Екскурсія по монастирському комплексу. Вільний час для приватної молитви та купівлі сувенірів. Переїзд у Яремче.

Яремче – відомий курорт українських Карпат, що допомагає вилікувати не тільки тіло, а й втомлену турботами душу. Порівняно молоде поселення засноване у 1787 році, і вже з часу свого виникнення – це найбільш відвідуваний туристичний центр Прикарпаття, до якого з’їжджалися з усіх куточків Європи. Більшість відпочиваючих – це заможні туристи з  Кракова, Варшави, Відня та Львова. Дивовижно, але навіть за часів союзу  не втратило свого основного статусу і продовжувало бути улюбленим місцем відпочинку дорослих та дітей. Це невеличке містечко є осередком  гуцульської культури з добре розвинутою інфраструктурою. У місті багато сувенірних магазинчиків, незліченна кількість ресторанів, кафе та колиб. Окрім звичних природних принад, таких, як водоспад у центрі міста та заповідник з дикими звірами, у місті можна приємно провести час у різноманітних саунах, лазнях. Останнім часом стало популярним ніжитися в гарячій воді у величезних чанах просто на розпаленому вогнищі, в оточенні гірської річки та зеленого лісу під відкритим небом.

Огляд водоспаду Пробій, закупи сувенірами за бажанням відвідини музею етнографії та екології Карпатського краю. Переїзд у Буковель, поселення у готель. Для охочих “Гуцульська забава” з музиками, співами і смачними гуцульськими стравами.  Ночівля.

 

2 ДЕНЬ

Ранішні молитви. Божественна Літургія у парафіяльній церкві. Сніданок.  Екскурсійна програма. Буковель (підйом канатно-крісельною дорогою на вершину гори Буковель). Вільний час.

Буковель — гірськолижний курорт України. Розташований неподалік від села Поляниця Яремчанської міської ради, біля підніжжя гори Буковель на висоті 920 метрів над рівнем моря. Найвища точка курорту – г. Довга – 1372 м. Зимовий сезон може тривати з листопада до квітня. Історія курорту починається з 2000 року, коли між ТзОВ «Скорзонера» та фірмою «Горизонт АЛ» було укладено угоду про створення туристично-рекреаційного комплексу цілорічного функціонування. Було проведено  дослідження території, розглянуто можливі варіанти розміщення гірськолижних полів і осей канатних доріг першої черги.  До досліджень території, а також створення плану були залучені провідні іноземні компанії, зокрема австрійська фірма Plan-Alp і канадська Ecosign. Наприкінці 2001 року були зроблені стартові роботи по запуску першої канатної дороги комплексу витягу довжиною 691 м на північному схилі г. Буковель. Паралельно з будівництвом канатної дороги розроблялися варіанти розміщення парно-крісельної канатної дороги на північно-західному схилі г. Буковель. У вересні-жовтні 2002 р. цей проект було реалізовано у вигляді канатної дороги довжиною 1000 м.

Переїзд у Верховину. Екскурсія-концерт в музеї гуцульського побуту і музичних інструментів Романа Кумлика, відвідини музею “Тіні забутих предків”, музею-сироварні «Хата-стая».

Верховина (до 27.12.1962 р. село Жаб’є) селище міського типу в Івано-Франківщині.  Розташоване на висоті 620 м над рівнем моря на березі річки Чорний Черемош. Верховина є також центром гуцульської культури. З 1991 року під керівництвом Романа Кумлика  виступає відомий ансамбль «Черемош», розвиваються й інші колективи народної самодіяльності. У селищі функціонують державні та приватні музеї.

Переїзд до Криворівні. Відвідини гуцульської церкви Пресвятої Богородиці (1719р.). Спільна молитва.

Криворівня – суміш природної краси та  гуцульського темпераменту. Щирі, вродливі та сильні духом, вільні гуцули, дотримуються своїх звичаїв. А ще тисячолітні сиві гори з чистим повітрям, гірська вода, наповнена життєдайною силою. Віра в Бога, вірність традиціям та рідному краю  робить гуцулів невразливими до плину часу. Живописна гірська природа навколо села та прямодушність місцевого населення зуміли заворожити та надихнути митців пера, пензля та кіно. Саме через це Криворівня отримала свою іншу назву – «гуцульські Атени», як осередок культури та мистецтва ХІХ-ХХ ст. Перша згадка про село датується 1654 роком. Та скоріше за все, запис було зроблено, коли село давно успішно процвітало. Поселення надійно захищене від холодних повітряних мас карпатськими вершинами: Довбушанка, Синиця, Громова та Тарнолка. Від цього тут не тільки затишно, але й практично весь час тепла та суха погода. Саме тому, Криворівня так полюбилася українській еліті початку ХХ ст.

Переїзд у Львів. Молитва на вервиці з розважаннями.  Перегляд фільмів релігійного змісту. Прибуття у Львів о 23.30.

osobluviУ ПАКЕТ ПОСЛУГ ВХОДИТЬ

– проїзд автобусом єврокласу згідно маршруту;
– духовний супровід священика;
– супровід досвідченого керівника;
– послуги місцевого екскурсовода;
– медичне страхування;
– 1 ночівля у готелі (2-3 особи в номері);
– 1 сніданок.

osobluviВАШІ ДОДАТКОВІ ВИТРАТИ 

– вхідні квитки у  музеї: етнографії та екології Карпатського краю (для дорослих – 25 грн., для студентів – 15 грн., для учнів – 10 грн.),  гуцульського побуту та музичних інструментів ім. Романа Кумлика (загальний – 25 грн.), “Тіні забутих предків” (для дорослих – 25грн, учнівський – 20 грн), сироварні “Хата-стая”( для дорослих – 25 грн,  учнівський – 20 грн.);
– підйом канатно-крісельною дорогою на гору Буковель ( загальний – 120 грн., пенсіонери і діти до 12 років – 85 грн.);
– харчування не передбачене програмою;
– гуцульська вечеря та участь в забаві – 170 грн. (забава без вечері – 70 грн);
– особисті витрати.

Related Blogs

Греція з відпочинком на морі (Олімпійське узбережжя)
19-26/07/2024 Греція Олімпійське узбережжя 460€+400 грн
Паломництва Україною в травні
травень 2024 Україна Львів, Коломия, Чернівці, Кам'янець-Подільський та інші місця 1795 грн
ЕКСКУРСІЯ ЛЬВОВОМ
Дата: 12.05.24 ПОЖЕРТВА: 250 грн. ЗАМОВИТИ: (096) 858-27-57. ПРОГРАМА: Вранішня Літургія. Пішохідна екскурсія містом «Храми Львова»: Іоанна Хрестителя - одна з найдавніших культових споруд Львова. Вважається частиною ансамблю міста часів...