м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська,5, оф.212
тел.: (044) 541-03-60, (096) 330-96-79
м. Львів, вул. Руська, 10
вул. Хуторівка, 35-Б, оф.122
тел.: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30

Радомишль – тур завершено

Радомишль (1 день)

285 грн.

Дати на замовлення
9:00 – 16:00 Виїзд з Києва – Орієнтовне прибуття до Києва.

Радомишль, (прибл. до XV ст. — Мичеськ, до 1946 р. — Радомисль,) — одне із стародавніх міст Полісся на лівому березі ріки Тетерів. Старовинна назва древлянського міста походить від назви річки Мика, а та — від загальнослов’янського дієслова «микати», що означає “робити швидкі й різкі рухи”. Через Мичеськ приблизно з X—XI ст. ст. пролягав шлях з Києва на Волинь та в Польщу. Вперше Мичеськ письмово згаданий у Іпатіївському та Троїцькому літописах.Чималу роль у розвитку міста відіграв архімандрит Києво-Печерського монастиря Єлисей Плетенецький. З його іменем пов’язаний початок книгодрукування в Києві. 1606 року для потреб лаврської друкарні він збудував у місті папірню, яка стала першим на території сучасної України підприємством з виготовлення паперу.

У серпні 1729 року у володіння Радомислем вступив номінат і адміністратор Київської унійної митрополії єпископ Анастасій Шептицький, який того ж року став митрополитом Київським. Значення міста зросло з 1746 р., коли воно стало резиденцією унійних митрополитів. У цей час збудовано Радомишльський замок, оточений ровом і валом, де містилася резиденція зі скарбницею. 1763 року в центрі міста на місці згорілої церкви збудовано церкву Святої Трійці і, можливо, легендарні підземні ходи.Після 3-го поділу Польщі (1795) унійна митрополія та її резиденція в Радомислі були ліквідовані, а саме місто у складі Правобережної України було приєднане до Російської імперії.1794 року Радомисль увійшов до складу Ізяславського намісництва. Із власності унійних митрополитів він переходить у державну власність.

Історики констатують, що своїм історичним розвитком Радомишль завдячує тому, що свого часу був митрополичою резиденцією. Історичні джерела свідчать, що більшість церков на Радомильщині заклали, збудували, перебудували або відновили у період існування уніатської митрополії. Тут діяли консисторія, керівний, адміністративний та судові органи, у місті проводили уніатські церковні збори, синоди, на які з’їжджалися сотні делегацій з усіх єпархій, тут висвячували єпископів та священиків. Усі фактори сприяли культурному, політичному та економічному відродженню міста.

Нині Замок-папірня«Радомишль» розгорне перед Вами унікальну колекцію домашньої ікони із збірки Ольги Богомолець, яка нараховує понад 5 000 експонатів. В історико-культурному комплексі «Замок Радомисль» повністю збережені природні ландшафти і відновлені автентичні інтер’єри XVII-XIX століть.

Вартість для дорослого – 285 грн. Вартість для дитини до 12 років – 285 грн.
У вартість туру входить У вартість туру не входить
  • Проїзд на автобусі
  • Супровід гіда
  • Супровід духівника
  • Екскурсія в дорозі та на місці
  • Обід
  • Вхідні квитки
  • Страхування
  •  Особисті витрати
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Голоси поки відсутні)
Loading...

Долучайтеся до нас!

Отримуйте першими інформацію про нові поїздки та спеціальні пропозиції!

Підпишіться на розсилку новин вже зараз: