м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська,5, оф.212
тел.: (044) 541-03-60, (096) 330-96-79
м. Львів, вул. Руська, 10
вул. Хуторівка, 35-Б, оф.122
тел.: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30

Ратищівська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці

063iЗа народним переказами перші пам’ятні серед місцевих жителів оповіді про ікону сягають того часу коли на українські землі часто здійснювали набіги татари. Через Тернопільщину проходив т. зв. Чорний шлях яким татаро-турецькі орди не один раз здійснювали свої набіги на Галичину.

Особливо руйнівним були набіги у 1508 р.і 1575 р. Під час одного із таких набігів вороги спалили Тернопіль і навколишні села. Зазнало нападу і с. Ратищі, але його жителі попереджені про небезпеку встигли захватись в лісі. Село мало постраждало. Але сусіднє с. Залізці татари спалили дотла. Згоріла й церква. Яким було здивування селян коли на ранок на пагорбі неподалік села, на розлогій липі вони побачили Образ Божої Матері із церкви с. Залізці. Ніхто його з цього місця не міг забрати, хоча селянами робилися спроби перенести його до своєї дерев’яної церкви.

Тоді на сільському сході вирішили на місці з’яви Образу Пресвятої Богородиці збудувати церкву Успіння Пресвятої Богородиці, куди й перенесли ікону. Церква декілька разів була зруйнована, але ікона завжди залишалася непошкодженою. Зрозуміло переживши не одне лихоліття сама ікона не могла не зазнати нищення, тому зібравши на пожертвування великі кошти селяни замовили художнику із Львова достовірну копію ікони.

Століттями звідусіль- із навколишніх сіл і дальших країв до с. Ратищі на празник Успіння Пресвятої Богородиці з’їжджалося і приходило чимало народу, щоб взяти участь у тих Службах Божих, які тут відправлялися, щоб з вірою припасти до стіп Матері Божої у Ратиській чудотворній іконі. Про зцілення і ласки отримані в тут в щирих молитвах від Пресвятої Богородиці подячні жителі Ратищів і краю склали гарну величальну пісню про Ратиську чудотворна ікона Матері Божої.

27-28 серпня 2008 року відбулося відновлення відпусту, яке проходило два дні. На цей відпуст прочани принесли із Залізців копію чудотворної ікони Матері Божої Ратищівської різьблену із дерева, яку подарував владика Василь Семенюк. З цього часу відбуваються щорічні відпусти до Чудотворної Матері Божої Ратищівської.

У 2009 році відбулося молодіжна піша-проща до Ратищівської Богородиці. В прощі приймали участь 16 священників і понад 500 вірних.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (32 голоси, середня оцінка 5.00 із 5)
Loading...

Долучайтеся до нас!

Отримуйте першими інформацію про нові поїздки та спеціальні пропозиції!

Підпишіться на розсилку новин вже зараз: