м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська,5, оф.212
тел.: (044) 541-03-60, (096) 330-96-79
м. Львів, вул. Руська, 10
вул. Хуторівка, 35-Б, оф.122
тел.: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30

Церковь св. Андрея во Львове — лучшая украинська базилика

Храм Святого Андрія від 1990 року є греко-католицькою парафією, в якій служать отці василіяни. Давніше це був однойменний римо-католицький костел при монастирі ордену бернардинів, які з XV століття облаштувалися у Львові.

Сучасний монастирський комплекс почали споруджувати ще на початку XVII ст. за задумом ченця Бернарда Авелідеса і за проектом архітектора-італійця Паоло Домінічі. А роботами керували архітектори Павло Римлянин та Амвросій Прихильний, пізніше – Андрій Бемер. У 1630 р. було завершено всі будівельні та оздоблювальні роботи.

Церква св. Андрія, Львів

Церква св. Андрія, Львів

Переглянути 3D-панораму храму св. Андрія у Львові можна тут.

Після церковної реформи, яку на зламі ХVІІІ–ХІХ ст. проводила влада Австрійської імперії, бернардинський монастир було ліквідовано, а в ньому поміщено архів. Костел став парафіяльним. 17 травня 1876 р. у ньому прийняв перше Святе Причастя майбутній Митрополит Андрей (Шептицький), рік якого ми відзначаємо від початку листопада 2014 р. Б.

Під час радянської окупації костел був недіючим. У 1990 р. отці василіани зареєстрували тут греко-католицьку парафію Святого Андрія. У монастирському домі сьогодні розміщений Центральний державний історичний архів України.

Церква св. Андрія, Львів

Церква св. Андрія, Львів

12 грудня 1990 р., напередодні храмового празника Святого Андрія, до церкви було урочисто внесено Деревнянську чудотворну ікону Богородиці. Ця ікона свого часу була святинею Жовківського василіанського монастиря. У 1948 р. чернець-василіанин Антоній Масюк перевіз її до Крехова, а пізніше врятував від рук атеїстів (витягнув з вогню, коли ті спалювали реліквії Крехівського монастиря) і переховував упродовж 40 років.

До речі, перше чудо перед іконою Страждальної Матері Божої сталося 1786 р. в с. Деревня на Жовківщині, коли прозрів п’ятирічний хлопчик, який був сліпим від народження. Це відбулося на свято Успіння Пресвятої Богородиці, коли після багаторічних молитов-благань батьків, хлопчик раптом вигукнув: «Яка гарна Мати Божа!» А в часи комуністичного лихоліття на Благовіщення була оздоровлена від невиліковної хвороби донька місцевого атеїста.

Церква св. Андрія, Львів

Церква св. Андрія, Львів

27 червня 2001 р. Святіший Отець Іван Павло II під час своєї Архиєрейської Святої Літургії у Львові 27 червня 2001 р. коронував Деревнянську чудотворну ікону Матері Божої. Сьогодні до цієї ікони горнуться тисячі побожних людей з молитвами-благаннями і молитвами-подяками за ласки Пресвятої Богородиці, які сходять на всіх, хто з вірою і надією приходить до Неї.

11 грудня 2010 року храм святого Андрія збагатився ще однією реліквією – мощами свого духовного покровителя апостола Андрія Первозванного, які привіз із Рима єпископ Іриней (Білик), канонік Папської базиліки Санта Марія Маджоре у Ватикані.

Патріарший паломницький центр УГКЦ

pilgrimage.in.ua

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (311 голоси, середня оцінка 4,55 із 5)
Загрузка...
 • Ростислав Выхованок

  Все дуже добре написали, але про найголовніше забули. ЯКИЙ РОЗКЛАД БОГОСЛУЖЕНЬ у церкві св. Андрія у Львові

  • Amix Lviv

   Те саме питання :(

 • Amix Lviv

  Скажіть будь-ласка розклад БОГОСЛУЖІНЬ!!!

Долучайтеся до нас!

Отримуйте першими інформацію про нові поїздки та спеціальні пропозиції!

Підпишіться на розсилку новин вже зараз: