м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська,5, оф.212
тел.: (044) 541-03-60, (096) 330-96-79
м. Львів, вул. Руська, 10
вул. Хуторівка, 35-Б, оф.122
тел.: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30

Чудотворна ікона Серця Христового

075i23 червня 1888 р., саме перед Різдвом Івана Хрестителя в с. Криве у хатині побожного селянина Іллі Мостового сталося диво. В його прабатьківській родинній хатині на стіні роками висіла ікона Серця Христового. Ця ікона ймовірно походженням із василіанського монастиря, що з другої половини ХVІІ ст.. по1739 р. існував неподалік села.

Вся велика родина Іллі часто молилася перед цим образом. Саме в цей день, його донька Марія, заколисуючи дитину побачила ікону Христа Чоловіколюбця у надзвичайному світлому пресвітлому сяйві. Злякавшись небаченого досі дива – ікони Ісуса Христа в сяйві, вона побігла розповісти про це матері, яка була на той час на подвір’ї. Через де якийсь час про диво у хатині Іллі Мостового знало все село. Селяни, які не раз бачили цей образ – диву дивувалися- побачивши ікону Ісуса Христа в незвичайному сяйві і молилися. З часом, коли розповіді про чудо в с. Криве набули широкого розголосу то до ікони Христа Чоловіколюбця стали приходити люди з ближчих і дальших сіл і країв щоб з вірою у серці в молитвах випросити для себе і своїх рідних та близьких допомоги та втіхи у різних потребах, нещастях і терпіннях земного життя.

Через де якийсь час парох села о. Діонісій Дияковський разом з війтом Михайлом Швалюком поїхали до Львова до митрополичої адміністрації митрополита Сильвестра Сембратовича і просили надіслати відповідну духовну комісію по такому досі небаченому випадку із іконою. Але комісія в с. Криве так і не приїхала, по причині занятості митрополичої адміністрації підготовкою Львівського Провінційного Собору. Лише була настанова про необхідність перенесення ікони Ісуса Христа із хатини до церкви. Образ урочисто із процесією перенесли до церкви і поставили його в правому бічному престолі. Через деякись час коштом селян було виготовлено срібні шати для Кривецької чудотворної ікони Христа Чоловіколюбця.

Із 1989 р. з благословення митрополита Сильвестра Сембратовича в с. Криве щорічно 7 липня (Різдво Івана Хрестителя), 21 вересня (Різдво Пресвятої Богородиці) відбувалися і тепер відбуваються величаві відпусти. Сьогодні звідусіль приходять прочани –паломники, щоб взяти участь у відпустових урочистостях і одержати ласку від чудотворної ікони Серця Христового.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (31 голоси, середня оцінка 5.00 із 5)
Loading...

Долучайтеся до нас!

Отримуйте першими інформацію про нові поїздки та спеціальні пропозиції!

Підпишіться на розсилку новин вже зараз: