м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська,5, оф.212
тел.: (044) 541-03-60, (096) 330-96-79
м. Львів, вул. Руська, 10
вул. Хуторівка, 35-Б, оф.122
тел.: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30

Слово Патріарха


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'mh_post_meta' not found or invalid function name in /home/solom124/public_html/wp-includes/plugin.php on line 496

УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

Верховний Архиєпископ Києво-Галицький

Слово Блаженнішого Святослава до паломників

Дорогі в Христі!

Останніми роками ми в Церкві багато уваги присвячуємо новій євангелізації. Зокрема, намагаємося відповісти на запитання, як найкраще свідчити Добру Новину вбогим за сучасних обставин, у нинішній історичній ситуації. Шукаємо шляхів, як зростати у вірі, з котрої випливає зміст і якість нашого життя, які своєю чергою залежать від Божої присутності в нашому житті. Роздумуємо про той спектр стежок, якими можна привести сучасну людину до Бога, уприсутнити їй Христа.

Паломництво є особливою нагодою для такої Зустрічі. Ми прямуємо до тих святих місць, де Господь в особливий спосіб виявив свою милість, найчастіше через заступництво Пресвятої Богородиці, щоб утамувати свою духовну спрагу. Ми вирушаємо в прощу часто в нелегкі часи для всього народу, іноді з великою увагою до певної особи…

Паломницькі місця свідчать: Бог учора і сьогодні той самий. Паломництво за своєю суттю є квінтесенцією нашого існування, зосередженою в кількох днях. Це мандрівка до серця тих, хто шукає слави Божої, яка об’являється в Ісусі Христі та через життя Церкви. Це дорога до Бога і ближнього.

З великою довірою поручаю Патріаршому паломницькому центру (ППЦ) послужити та допомогти кожному, хто бажає відкрити красу та глибину прочанського досвіду, наблизитися до найважливішої зустрічі в житті. ППЦ через прощу здійснює основні завдання, які старається виконувати наша Церква стосовно вірних, допомагаючи їм: творити спільноту; пізнавати свою віру, Церкву, традицію, а також історію та культуру; через участь у Божественній Літургії ставати причасниками Царства Божого. Свідчення віри паломники несуть у власні родини та до своїх друзів: так проща для багатьох стає початком їх воцерковлення.

Бажаю кожному прочанину, який подорожуватиме з ППЦ, оновити свою віру та пережити зустріч із живим Богом.

Дано в Києві, при Патріаршому соборі Воскресіння Христового, 16 грудня 2013 року Божого

***

Владика Богдан (Дзюрах) про Патріарший Паломницький Центр УГКЦ

dzjuraax_usmishkaПатріярший Паломницький центр відіграє надзвичайно важливу роль у житті і місії Церкви. Адже завдяки його діяльності тисячі вірних з України та з-за кордону зможуть відкрити для себе багатство культурно-духовної спадщини нашої землі та багатьох країн світу. При цьому варто наголосити, що головна ціль діяльності нашого Паломницького центру не є культурно-просвітницькою, але в першу чергу духовною: уможливити шукаючій і потребуючій людині наших днів зустріч із Богом в контексті відвідин святого місця.

Своєю чергою святість паломницького місця проявляється не лише в визначних пам’ятках сакральної архітектури чи їх історичних пов’язаннях з земним життям Господа Ісуса, Богородиці чи Святих. Святість і благодать паломницьких місць пливе передовсім з живої присутності Господа, яку паломник в особливий спосіб може пережити в Божественній Літургії, у Святих Таїнствах, зокрема Сповіді, та в особистій і літургійній молитві, яку він заносить до Господа перед чудотворними іконами чи іншими святинями паломницького місця.

Хочу побажати усім, хто користатиме з духовних послуг Патріяршого паломницького центру, щоб поверталися із кожної прощі духовно збагаченими, очищеними і просвітленими благодаттю Божою, щоб Господь вислухав усі їхні спасенні просьби і укріпив їх у святій вірі, відновив надію, розпалив  у серці вогонь любові до Бога і до ближнього.

А всім працівникам Паломницького центру – щоб допомагаючи іншим пережити зустріч з Господом, не оминали жодної нагоди, щоб і самим зачерпнути живої води з джерел духовності, які пливуть в паломницьких місцях.

+ Богдан (Дзюрах)

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (33 голоси, середня оцінка 5.00 із 5)
Loading...