Проща до Унева, Глинян + 4 замки Львівщини

Проща до Унева, Глинян + 4 замки Львівщини

ПЕРІОД: на замовлення 
ПОЖЕРТВА: на замовлення 
МАРШРУТ: Київ – Дубно – Золочів – Унів – Глиняни – Олесько – Підгірці – Київ
ЗАМОВИТИ: Київ: (096) 330-96-79;

1 ДЕНЬ

Зустріч прочан в Києві, біля станції метро «Житомирська» о 07:15. Виїзд із Києва. Ранішні молитви. Переїзд до м. Дубно (Рівненська обл.). Відвідини Дубенського замку з екскурсією.
Оборонні споруди на території теперішнього м. Дубно датувалися X ст., втім офіційною датою спорудження Дубенського замку вважається 1492 р. за час свого існування замок неодноразово перебудовувався та реставрувався. У XVII ст. замок реставрували у стилі пізнього Відродження. У час реставрації додатково було споруджено два бастіони зі сторожовими вежами. Між замком і городищем був виритий рів, який легко наповнювався водою із р. Ікви. У замку існувала власна ливарня, тож можна твердити, що замок був неначе свідком розвитку вогнепальної зброї: від мушкетів і гармат до сучасних гвинтівок і пістолетів. За свою пів тисячолітню історію замок неодноразово переходив від однієї династії до іншої, аж до часу, коли був проданий військовому відомству в XIX ст.На території замку побудовано два палаци: палац Острозьких та палац Любомирських.

Переїзд до Золочівського замку. Огляд замку з екскурсією.
Золочівський замок має багату історію, адже за час свого існування він був фортецею, королівською резиденцією, панською садибою, в’язницею та навчальним закладом. Споруджений на кошти Якуба Собєского у 1634 р. на місці старого дерев’яного замку, який був оточений великими земляними валами, обкладеними каменями, з бастіонами на кутах та яром з водою. На території замку розміщено два палаци: Великий житловий палац, де розміщуються експозиції та виставки, відновлена капличка Благовіщення; та Китайський палац, із східним парком навколо.

Переїзд до Унева. Екскурсійне знайомство з монастирем, вшанування Унівської чудотворної ікони Богородиці. Час на приватну молитву. Вечеря. Ночівля. 

Свято-Успенська Унівська Лавра – один із чотирьох в Україні і єдиний в УГКЦ монастир, що має статус лаври, найбільшого, найзначущішого монастиря. За давньою легендою, недужий на важку хворобу ніг шляхтич побачив у сні Божу Матір, яка сповіщала йому, що він зцілиться, обмивши ноги в чудодійному джерелі. У пошуках джерела чоловік натрапив на згарище монастиря і над ним побачив дивне сяйво, яке випромінював образ Божої Матері з Дитятком Ісусом також джерелом. Зцілений водою з джерела та молитвою перед явленою йому іконою, на знак вдячності Пресвятій Богородиці шляхтич збудував тут новий монастир, який зберігся до наших днів. Будувався він як справжня середньовічна фортеця  – з непробивними мурами, бійницями та оборонними вежами, оточена земляними валами й ровом. Міцний мурований чотирикутник надійно захищав збудовану всередині церкву Успіння Пресвятої Богородиці, що й сама мала вигляд неприступної вежі. 

2 ДЕНЬ

Участь в Божественній Літургії (монастирський храм). Сніданок. Переїзд до Глинян. Вшанування ікони Розп’яття Христа.

Церква Успіння Пресвятої Богородиці в Глинянах належить до найвиразніших і добре збережених дерев’яних пам’яток XVIII ст. Існує передання, що сам Богдан Хмельницький побував зі своїм військом у Глинянах і подарував церкві Успіння Пресвятої Богородиці ікону Розп’яття Ісуса Христа. Господь Бог через цю ікону не один раз рятував церкву від пожежі, навертав людські серця до каяття та зцілював хворих від невиліковних недугів. У 1936 р., на Святвечір, сталося особливе чудо – запрестольна ікона Розп’яття Ісуса Христа засяяла неземним світлом. Коли сяйво зникло, всі побачили, що образ чудесним способом оновився – на ньому сяяла позолота, фарби, зокрема червона кров на руках і ногах Розіп’ятого Господа, були яскравими і свіжими, наче ікона щойно тепер вийшла з-під руки майстра-іконописця. Вістка про чудотворний глинянський образ дійшла до Риму, і в 1938 році Папа Пій ХІ коронував Розп’яття та надав церкві Успіння Пресвятої Богородиці право 12-х відпустів на рік.

Переїзд до Олеського замку. Огляд замку з екскурсією.

Вперше згаданий у 1327 р. в історичних джерелах, як такий, що перейшов у власність князя Юрія, сина мазовецького князя Тройдена і руської княжни Марії (доньки короля Юрія І Львовича). Історики припускають, що замок був побудований синами галицько-волинського князя Юрія Львовича. Замок був розташований на межі Волині та Галича, на кордоні Литви та Польщі, із втратою власника замок переходив від країни до країни. Особливої опіки замок зазнав у XVIII ст. його було розбудовано і відреставровано, втім із середини XIX ст. замком ніхто не опікувався. Найбільш нищивним виявилося XX ст., втім самовідданою працею Бориса Возницького і його однодумців та помічників замок вдалось від реставрувати і відкрити музей із постійними та змінними експозиціями.

Переїзд до замку в Підгірцях.

Підгорецький замок – один з кращих зразків поєднання ренесансного палацу з бастіонними мурами. Над проектом укріплень працював Гійом де Боплан, проектом палацу займався Андреа дель Аква. Будівництво велося протягом 1635-1640 рр. З трьох боків палац оточений глибоким ровом, а четвертий бік, звернений до долини, мав терасу зі скульптурами. Інтер’єри замку вражали розкішшю та красою. У замку розміщувалися тематичні кімнати: Китайська, Золота, Зелена, Лицарська, Дзеркальна тощо. Кімнати були прикрашені портретами власників та їхніх близьких, політичних та духовних діячів, а також копіями картин всесвітньо відомих художників. Замок був неодноразово пограбований протягом І-ІІ Світових воєн. Частина колекційних речей опинилася у Сан-Пауло у Бразилії. У 1949 р. тут розміщувався санаторій для хворих на туберкульоз. Попри пожежу 1956 р. санаторій продовжував існувати до часів незалежності України. Станом на сьогодні замок зачинений на реставраційно-відновлювальні роботи. Оглянути можна фасад замку та навколишні території.

Переїзд до Києва. Орієнтовний час прибуття до ст.м. Житомирська – 23:00.

osobluviУ ПАКЕТ ПОСЛУГ ВХОДИТЬ

– проїзд автобусом еврокласу;
– духовний супровід священика;
– супровід керівника;
– ночівля у монастирі в Уневі;
– 1 вечеря;
– 1 сніданок.

osobluviВАШІ ДОДАТКОВІ ВИТРАТИ 

– вхідні квитки у музеї,
– страхування – 10 грн;
– спеціальні експозиції,
– особисті витрати.

osobluviЗВЕРНІТЬ УВАГУ

* Порядок та час екскурсій може бути змінено або замінено на рівноцінні на прохання групи, або у випадку форс-мажорних обставин.

* Слідкуйте за оновленнями програми.

***

Збагачуйтесь духовно з нами!

Патріарший паломницький центр

Related Blogs

Неймовірна Мальта
02/06/2024 – 10/06/2024 30/06/2024 – 08/07/2024 21/07/2024 – 29/07/2024 Мальта Марсашлокк, о. св. Павла, Мелліха, Сліма, Мдіни, Валетта, о. Гозо 615€ + авіаквиток
Закарпаття у цвіті сакури
06-07/04/2024 20-21/04/2024 Україна Джублик-Берегове-Мукачево-Ужгород–Ротонда Горянська 1795 грн
На Хресну дорогу до Страдча та Прилбич
20/04/2024 28/04/2024 Україна Прилбичі-Страдч 300 грн