м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська,5, оф.212
тел.: (044) 541-03-60, (096) 330-96-79
м. Львів, вул. Руська, 10
вул. Хуторівка, 35-Б, оф.122
тел.: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30

Церква Успіння Пресвятої Богородиці в Ульвівку

07301Адреса: с. Ульвівок, Сокальський р-н, Львівська область 80020 

Хрещата, одноверха церква Успіння Пресвятої Богородиці збудована у 1894 р. коштом дідича Никоровича та старанням декана о. М. Ковшевича. Церква з 1946 до 1989 р. стояла закритою і використовувалася як колгоспний склад. Після того як у храмі було відновлено богослужіння, до нього було перенесено Городилівську чудотворну ікону Пресвятої Богородиці.

Офіційних архівних даних про ікону Городилівської чудотворної ікони Божої Матері не збереглося. Відомо лише, що її історія розпочалася зі села Городиловичі, спаленого наприкінці 40-х рр. минулого століття. Існує кілька версій появи цієї ікони. За одним із переказів, на тому місці, де зараз стоїть капличка, в давні часи був густий ліс. Село Городиловичі лежало на горбочку. Одного разу, побачивши над лісом ясність, селяни відразу туди поспішили. На дубі чи пеньку (того ніхто точно сказати не може) з’явилася ікона Божої Матері. Люди забрали її до села, поставили в капличці і хотіли там побудувати церкву. Наступного дня ікона зникла з каплички і повернулася до лісу. Так повторювалося тричі. Тоді городилівці вирішили побудувати церкву в лісі. Пан-дідич дозволив вирубати ліс на тому місці і дав дерево для спорудження невеликої церкви. Пізніше, в 1748 р. (така дата була вирізана ножем над дверима церкви), добудували більшу церкву. На десяту п’ятницю після Христового Воскресіння в Городиловичах відбувався відпуст. Люди зі всієї округи сходилися до церкви. Багато хворих зцілювалися від своїх недуг.

Ще одна розповідь стосується пізнішого періоду. Коли почалася Друга світова війна, люди занепокоїлися, що чудотворна ікона може постраждати, якщо в городиловицьку церкву влучить снаряд. Вони вирішили винести реліквію з храму. Однак у тих, хто намагався зняти образ зі стіни, раптом починали терпнути й боліти руки. Селяни зрозуміли, що ікона не хоче покидати храму. Церква залишилася неушкоджена і перестояла всю війну, а чудотворна ікона висіла на своєму місці, в захристії.

Коли 1946 року с. Городиловичі виселяли, мешканці змогли легко зняти ікону й забрати її зі собою на Тернопільщину (це вже достовірні дані). Проте вигнання тривало недовго. Кордон посунувся на захід, і люди повернулися до рідних місць.На превеликий жаль, їх село було повністю знищено, тому ікону перевезли до церкви села с.Борятин. 1990 р., коли впав комуністичний режим, колишні городилівці, а тепер мешканці села Ульвівка, на чолі зі священиком урочисто перенесли ікону до церкви Успіння Пресвятої Богородиці в с.Ульвівок, де вона, відреставрована 1998 року, допомагає людям і понині.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Голоси поки відсутні)
Loading...

Долучайтеся до нас!

Отримуйте першими інформацію про нові поїздки та спеціальні пропозиції!

Підпишіться на розсилку новин вже зараз: