м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська,5, оф.212
тел.: (044) 541-03-60, (096) 330-96-79
м. Львів, вул. Руська, 10
вул. Хуторівка, 35-Б, оф.122
тел.: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30

У Зарваниці відбулася Всеукраїнська та молодіжна проща

pz_19 14 липня Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, та освяченням пам’ятника Івану Павлу ІІ, Папі Римському, закінчилася Всеукраїнська та молодіжна проща. У Богослужінні взяли участь вірні з різних куточків України та з-за кордону, 10 архиєреїв УГКЦ, близько 300 священиків та представники влади.

Значна частина вірних ішла до Зарваниці пішки. Найбільша група, близько 1500 осіб, традиційно здійснила пішу прощу від Архикатедрального собору Тернополя. Найбільше часу в дорозі провели прочани з Хмельницького вікаріату – йшли майже тиждень. Ішли здебільшого молоді люди, інші – приїхали на автобусах, автомобілях та велосипедах.

pz_29

Блаженніший Святослав привітав усіх гостей та прочан, які, незважаючи на сильний дощ, молилися на Літургії, уділив архипастирське благословення, подякував організаторам за наполегливу працю, священикам, які з вірними ішли пішки та сповідали під час прощі, представникам влади за допомогу в організації паломництва.

Цьогоріч проща була приурочена 1025-річчю Хрещення України-Русі та Року віри, яким в УГКЦ проголосили 2013 рік. Саме ці тематики заторкнув Блаженніший Святослав у проповіді.

Після Літургії відбулася панахида за жертв українсько-польського протистояння на Волині 1943 року та освячення пам’ятника Івану Павлу ІІ, Папі Римському, спорудженого поблизу купелі Святої Анни.

pz_01

Високопреосвященний Архиєпископ і Митрополит Тернопілсько-Зборівський Василій (Семенюк) як намісник Марійського духовного центру в Зарваниці, подякував Главі УГКЦ за візит та подарував ікону Матері Божої Зарваницької.

Додамо, що у Всеукраїнській прощі до Зарваниці взяв участь Патріарший Паломницький Центр УГКЦ, який під час паломництва презентував свою діяльність прочанам. Представники Центру щороку приїжджають до Зарваниці з інформаційними наметами, щоб поширювати та розвивати релігійний туризм серед вірних Української Греко-Католицької Церкви та усіх охочих. Цього разу особливий акцент було зроблено на поширенні інформації про Міжнародну всецерковну прощу до Патріаршого Собору Воскресіння Христового у Києві, що відбудеться у серпні цього року.

 За матеріалами УГКЦ

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (31 голоси, середня оцінка 1.00 із 5)
Loading...