м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська,5, оф.212
тел.: (044) 541-03-60, (096) 330-96-79
м. Львів, вул. Руська, 10
вул. Хуторівка, 35-Б, оф.122
тел.: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30

Українська Кальварія – прадавня проща до Пацлавської чудотворної ікони Богородиці (Самбірсько-Дрогобицька Єпархія)

У лісі, за три кілометри від с. Губичі, що на Старосамбірщині (Львівська область), стоїть дерев’яна церковця Святого Духа, побудована за різними версіями у 1453 р. або 1630 р. Цей старенький храм люди ще називають «Пастушкова церква». Народну назву пояснює давня легенда. Колись на тому місці, де сьогодні стоїть храм, хлопчина пас корови та й розгубив їх. Довго шукав, але ніяк не міг знайти. Тоді звернув очі до неба і зі щирою молитвою прохав Господа допомогти в біді. Молячись, хлопчина заснув, а коли прокинувся, то побачив, що всі корови біля нього. Після такого випадку на цьому місці було поставлено хрест, а згодом і збудовано церкву.

Дерев’яна церква також відома як Кальварія Пацлавська, адже неподалік (3 км) розташована свята Пацлавська гора, куди ще з XIV століття український  народ поспішав до чудотворної Пацлавської ікони. Пастушкова церква, що в Губичах, входила до комплексу цього прочанського місця. Біля храму завжди з процесіями гуртувалися люди не лише з навколишніх сіл і міст, а зі всієї Західної України. Прочани зупинялися тут на ночівлю,  у церкві молилися та приступали до Тайни Сповіді і з чистими серцями вирушали на святу гору. Після Другої світової війни село Пацлав відійшло до Польщі, а прощі з українських земель занепали.

Сьогодні у дерев’яній церкві Святого Духа зберігається копія Пацлавської чудотворної ікони Богородиці, яка належить греко-католицькій громаді Губич.

Щороку, в другу неділю серпня, тут відбувається багатолюдна проща.

Програма прощі 2017

13 серпня, неділя

10:00 – зустріч біля могили в с.Губичі

10:15 – Хресна Дорога (лісовими стежками)

12:30 – Божественна Літургія

Водосвяття на чудотворному джерелі

Чин Молебня над хворими

***

Збагачуйтесь духовно з нами!

***

Патріарший паломницький центр

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Голоси поки відсутні)
Loading...

Долучайтеся до нас!

Отримуйте першими інформацію про нові поїздки та спеціальні пропозиції!

Підпишіться на розсилку новин вже зараз: