м. Київ, вул. Михайлівська 17/2 оф. 2А
тел.: (044) 279-19-20, (096) 330-96-79
м. Львів, вул. Руська, 10
тел.: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30

Всеукраїнська проща до Марійського духовного центру Зарваниця

ПЕРІОД: 14-16 липня
ПОЖЕРТВА: на вимогу
МАРШРУТ: Київ/Львів – Зарваниця – Київ/Львів
ЗАМОВИТИ: Київ: (044) 279-19-20, (067) 779-29-30;  Львів: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30

15 ЛИПНЯ
22:00 – виїзд з Києва від Патріаршого собору.

16 ЛИПНЯ
7:00 – прибуття до Зарваниці.

Програма всеукраїнської прощі до Марійського духовного центру Зарваниця

08:00-19.00 – реєстрація учасників прощі (при в’їзді в Зарваницю).

16:00 – зустріч Блаженнішого Святослава з молоддю.

17:30 – Вервиця (площа біля собору).

19:00 – Вечірня (каплиця біля парафіяльної церкви).

20:00 – Архиєрейська Свята Літургія (каплиця біля парафіяльної церкви).

22:00- Похід зі свічками до чудотворного місця.

23:00- Молебен до Богородиці (площа біля собору), Панахида біля меморіалу Небесної Сотні.

00:00 – Освячення води.

00:30- Хресна дорога.

00:30- Нічні чування (парафіяльна церква, надбрамна церква, собор)

НЕДIЛЯ, 17 липня

07:00- Утреня (собор).

08:30- Похід владик та священиків від собору до подіуму. Привітання владик.

09:00- Архиєрейська Свята Літургія. Освячення води та релігійної атрибутики.

11:30- Свята Літургія (каплиця біля парафіяльної церкви).

12:00- Свята Літургія (собор).

14:00- Свята Літургія (собор). 

Зарваниця

Зарваниця

Повернення до Києва до 24:00

Зарваниця

Зарваниця

Зарваниця – один з двадцятьох найвідоміших у світі Марійськиїх духовних центрів. Народні перекази пов’язують виникнення села із з’явленням Богородиці одному ченцеві, який, вцілівши від нападу татар у 1240 році, шукав прихисток у місцині над річкою Стрипою. Місцевісць, де його «зарвав» сон, він назвав Зарваницею.

Зарваниця

Зарваниця

У сні відкрилась перед ченцем освітлена дивним сяйвом долина, в його блиску з’явилася Мати Божа з двома ангелами й з усміхом подала йому в руки край свого омофора. Пробудившись, він побачив, оточену густим лісом, долину, у траві джерело, а над ним ікону Пресвятої Діви Марії з малим Ісусом на руках. Чернець пригадав сон і вклонився Пречистій. Згодом він збудував біля джерела каплицю, куди помістив ікону Богоматері. Почувши про чудо, до цієї місцини почали приходити люди. З роками у затишній долині збудували церкву і монастир, почали засновувати поселення.

Купіль - Зарваниця

Купіль – Зарваниця

Перша письмова згадка про село датується 1458 роком. Архівні документи XVIII століття свідчать, що Зарваниця розрослася і стала містечком. Для його захисту від турецьких нападників було викопано, із висипаним високим валом, рів, споруджено в’їзну браму. У 1662-1688 роках Зарваницю кілька разів спустошували турки і татари: спалили селянські оселі, церкву, монастир, одних людей захопили в полон, інших вбили. Однак ікону Божої Матері вдалося врятувати. Її було перенесено до нової дерев’яної церкви, побудованої в центрі Зарваниці. Там же розмістили також чудотворний образ Розп’ятого Спасителя. У 1754 році ця церква згоріла і, за допомогою тодішнього власника села графа Мйончинського, спорудили кам’яний храм Пресвятої Трійці. Це був четвертий храм з часу заснування Зарваниці. До нової церкви урочисто перенесли обидві чудотворні ікони. В 1867 році заходами пароха Профірія Мандичевського святково короновано ікону Зарваницької Матері Божої, а старанням кардинала Івана Сімеоді папа Пій IX надав Зарваниці відпустового значення.

Зарваниця

Зарваниця

Відтоді починаються відпустові дні, коли тисячі прочан відвідують це святе місце. Найбільшої шкоди Зарваниці завдала більшовицька тоталітарна система. Влада заборонила служити Літургію та здійснювати всякого роду молитовні зібрання, а джерело наказала обгородити колючим дротом. Однак у лісі та в сільських помешканнях проводилися підпільні богослуження. Із проголошенням незалежності України, завдяки українцям з усього світу, Зарваниця піднімається з руїн і стає головним всеукраїнським відпустовим центром УГКЦ. На схилі гори збудований новий величний Собор Зарваницької Божої Матері, а також комплекс храмів і духовних споруд, Хресна дорога, купіль святої Анни. Санктуаріум Зарваницької Богородиці є важливим екуменічним осередком, куди прибувають на відпусти вірні західного та східного обряду.

Похід зі свічками

Село Заздрість особливе для кожного греко-католика, адже саме тут народився та зростав великий провідник нашого народу і нашої багатостраждальної Церкви, людина віри та науки, нескорений борець за свободу Патріярх Йосиф Сліпий.

село Заздрість

село Заздрість

Саме тут малим хлопчиком він пізнав Божу благодать, отримав дар покликання до богопосвяченого життя, саме звідси босоніж відбував прощі до чудотворної ікони Зарваницької Матері Божої. У 1944 році в умовах більшовицької окупації Йосиф Сліпий став главою Української Греко-Католицької Церкви.

Наступного року був заарештований радянською владою й перебував в ув’язненні 18 років. У 1963 році стараннями Святішого отця Папи Римського Івана XXIII був звільнений з Сибірських таборів (тюрем) і висланий закордон. Перебуваючи в Римі після заслання, Патріарх Йосиф Сліпий відвідує українські поселення по всіх країнах світу і таким чином налагоджує зв’язки з українською діаспорою. Його основною метою було збереження української Церкви, мови і культури. У Римі він будує собор Святої Софії і Український католицький університет для навчання української молоді з діаспори. У 1970 році Кардинал організовує релігійне товариство українців католиків «Свята Софія», завданням якого є духовно-просвітницька та наукова діяльність в дусі заповіту Йосифа Сліпого.

Перед своєю смертю Патріарх попросив Романію Навроцьку, голову товариства: «Як буде вільна Україна, поїдеш на Україну і відкупиш посілість (господарство) мого батька». На початку 90-х років XX століття вона приїхала в Україну і відкупила батьківське подвір’я в онука рідного брата Патріарха. Було відбудовано родинну хату, впорядковано возівню та криницю, з якої колись пив воду малий Йосиф Сліпий. Відкриття музейно-меморіального комплексу Патріарха Йосифа Сліпого відбулося 13 вересня 1998 року. Тут знаходяться музейні приміщення, меморіальна каплиця-церква, а також кімнати, в яких відбуваються наукові конференції та зайняття з молоддю.

село Заздрість

село Заздрість

Підчас екскурсії доторкнемося до живої історії й більше дізнаємося про Патріярха.

Родинна хата є цікавою в історико-етнографічному аспекті, є типовою хатою зразкового галицького сільського господаря-інтелігента кінця ХІХ – початку ХХ століть. В експозиції інтер’єру відтворена атмосфера життя заможного селянина, в якій зростав майбутній Патріарх. Серед речей, які були в батьківській хаті зберігся лише бомбетель та родинна шабля, яку було знайдено на стрісі при реконструкції цієї будівлі. Саме родинна шабля, оскільки їх родич, десь 1770 року якраз був козацьким старшиною, тікав від переслідування, був осліплений, тут оселився, тому рід називався Сліпими.

музей

У залах музею зберігаються особисті речі Блаженнішого Йосифа, предмети щоденного та літургійного одягу, книги, документи, світлини тюремного та закордонного періоду життя, посмертні відзнаки, тощо. В експозиційному залі представлена також повна збірка творів Патріарха Йосифа Сліпого (15 томів), видана впродовж 1968–1991 років видавництвом Українського Католицького Університету імені Св. Климента Папи у Римі.


Представлена також копія оригіналу «Заповіту» Патріарха з власноручними помітками. Сьогодні цей духовний твір Патріарха найбільш знаний серед громадськості. За обсягом це 18 машинописних сторінок.

osobluviУ ПАКЕТ ПОСЛУГ ВХОДИТЬ

  • Проїзд автобусом
  • Страхування
  • Проживання

osobluviВАШІ ДОДАТКОВІ ВИТРАТИ

  • Харчування
  • Особисті витрати

osobluviЗВЕРНІТЬ УВАГУ!  У зв’язку з великою кількістю паломників та браком вільних місць у готелях, не всі паломники  будуть забезпечені комфортними умовами. За бажанням можна взяти з собою спальний мішок.

***

Збагачуйтесь духовно з нами!

Патріарший паломницький центр

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (35 голоси, середня оцінка 4.80 із 5)
Loading...