м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська,5, оф.212
тел.: (044) 541-03-60, (096) 330-96-79
м. Львів, вул. Руська, 10
вул. Хуторівка, 35-Б, оф.122
тел.: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30

Зборівська чудотворна ікона Розп’ятого Христа

09307Ця ікона здавна находилася в домі о. Олексія Липинського. як сімейна реліквія.

В день св. Архангела Михаїла 1755 р. на іконі появилися каплі крові. Першим побачили кров на Христі діти і сказали про це няні, Праксиді Красовскій, а потім й батькові . На іконі чітко проступали чотири свіжі каплі крові. Бачили каплі крові на іконі багато місцевого люду, і серед них о. Ізидор Бернацький, латинський парох зі Зборова і о. Іван Кульматицький парох із Присівців. Про це повідомили Львівський ординарій, який вислав духовну комісію, щоб дізнатись в очевидців чуда всю правду, про чудотворні дійства.

Ця духовно-світська комісія досліджували феномен кровоточення ікони і перепитали під присягою всіх очевидців цього чудотворного дійства. Відповідно до рішень цієї комісій Львівський єп. Лев Шептицький своєю Грамотою від 10 січня 1757 р. проголосив її чудотворною і наказав її урочисто перенести до церкви. Її урочисто перенесли до церкви.

Вона була встановлена на великому престолі. Цією ж грамотою було запроваджено такі відпусти: на Різдво св.. Івана Хрестителя,в день св.. ап. Петра й Павла, на Преображення Господнього, в день Різдво Пресвятої Богородиці, в день Успіння Пресвятої Богородиці, на Воздвиження Чесного і Животворящого Христа. Правдивість чудес ікони підтверджували і підтверджують численні дари –воти, які прикрашають її.

До ікони із давніх часів горнулися і сьогодні горнуться богомільні люди, слава про неї і великі чудеса линула і лине по всій околиці.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (31 голоси, середня оцінка 5.00 із 5)
Loading...

Долучайтеся до нас!

Отримуйте першими інформацію про нові поїздки та спеціальні пропозиції!

Підпишіться на розсилку новин вже зараз: