Чудотворну ікону Бережанської Богородиці, яка на сьогодні зберігається у храмі Пресвятої Трійці. Її, як дарунок від Папи Римського, привіз до Бережан шляхтич Олександр Синявський на початку XVI ст. Вона є однією з найстарших пам'яток візантійського іконопису Галичини.
Ікона Матері Божої Бережанської прославилася багатьма чудами, — вона дарувала оздоровлення та ласки людями, які зверталися до неї у молитві, тому була обвішана різного роду вотами: намистом із перлин та коралів, золотими і срібними перснями, ланцюжками, виробами з срібла у формі ніг, рук і сердець.
В скарбниці біля ікони містилося 39 вот. Найстаріший з них — срібне серце, датується 1567 роком. Проте багато з них, зокрема вироблених із золота, не збереглися.
Ікона разом із вотами спочатку зберігалася у каплиці замку Синявських, а 23 листопада 1831 року її урочисто перенесли до Церкви Пресвятої Трійці, де вона знаходиться по сьогодні.
У храмі Пресвятої Трійці, як інформує прес-служба Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ, також зберігаються фрагменти мощей (частина кістки руки) Івана Хрестителя, перша письмова згадка про які датується XVII ст.
Владика Василь (Семенюк), єпарх Тернопільсько-Зборівський, благословив долучити Бережани до каталогу паломницьких відпустових місць єпархії, що готується робочою групою проекту «Патріарший паломницький центр».
В 2008 р. Папа Бенедикт XVI видав грамоту про відновлення відпустів до чудотворної ікони Бережанської.
Чудотворную икону Бережанской Богородицы, которая сегодня хранится в храме Пресвятой Троицы, как подарок от Папы Римского, привез в Бережаны шляхтич Александр Синявский в начале XVI в. Она является одной из старейших памятников византийской иконописи Галичины. Икона Матери Божьей Бережанской прославилась многими чудесами, - она дарила оздоровления и милости людям, которые обращались к ней в молитве, поэтому была увешана разного рода вотамы: ожерельем из жемчуга и кораллов, золотыми и серебряными перстнями, цепочками, изделиями из серебра в форме ног, рук и сердец. В казне у иконы находилось 39 вот. Самый старый из них - серебряное сердце, датируется 1567 годом. Однако многие из них, в частности сделанные из золота, не сохранились. Икона вместе с вотамы сначала сохранялась в часовне замка Синявских, а 23 ноября 1831 года ее торжественно перенесли в церковь Пресвятой Троицы, где она находится по сей день. В храме Пресвятой Троицы, как сообщает пресс-служба Тернопольско-Зборовской епархии УГКЦ, также хранятся фрагменты мощей (часть кости руки) Иоанна Крестителя, первое письменное упоминание о которых датируется XVII в. Владыка Василий (Семенюк), епарх Тернопольско-Зборовский, благословил включить Бережаны в каталог паломнических мест епархии, который готовится рабочей группой проекта «Патриарший паломнический центр». В 2008 году Папа Бенедикт XVI издал грамоту о восстановлении отпущений к чудотворной иконе Бережанской.