Бережанська ікона Богородиці

Бережанська ікона Богородиці

Чудотворну ікону Бережанської Богородиці, яка на сьогодні зберігається у храмі Пресвятої Трійці. Її, як дарунок від Папи Римського, привіз до Бережан шляхтич Олександр Синявський на початку XVI ст. Вона є однією з найстарших пам’яток візантійського іконопису Галичини. Ікона Матері Божої Бережанської прославилася багатьма чудами, — вона дарувала оздоровлення та ласки людями, які зверталися до неї […]

berezanyЧудотворну ікону Бережанської Богородиці, яка на сьогодні зберігається у храмі Пресвятої Трійці. Її, як дарунок від Папи Римського, привіз до Бережан шляхтич Олександр Синявський на початку XVI ст. Вона є однією з найстарших пам’яток візантійського іконопису Галичини.

Ікона Матері Божої Бережанської прославилася багатьма чудами, — вона дарувала оздоровлення та ласки людями, які зверталися до неї у молитві, тому була обвішана різного роду вотами: намистом із перлин та коралів, золотими і срібними перснями, ланцюжками, виробами з срібла у формі ніг, рук і сердець.

В скарбниці біля ікони містилося 39 вот. Найстаріший з них — срібне серце, датується 1567 роком. Проте багато з них, зокрема вироблених із золота, не збереглися.

Ікона разом із вотами спочатку зберігалася у каплиці замку Синявських, а 23 листопада 1831 року її урочисто перенесли до Церкви Пресвятої Трійці, де вона знаходиться по сьогодні.

У храмі Пресвятої Трійці, як інформує прес-служба Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ, також зберігаються фрагменти мощей (частина кістки руки) Івана Хрестителя, перша письмова згадка про які датується XVII ст.

Владика Василь (Семенюк), єпарх Тернопільсько-Зборівський, благословив долучити Бережани до каталогу паломницьких відпустових місць єпархії, що готується робочою групою проекту «Патріарший паломницький центр».

В 2008 р. Папа Бенедикт XVI видав грамоту про відновлення відпустів до чудотворної ікони Бережанської.

Related Blogs

Posted by admin | 24.12.2021
Ікона «Це Мати Твоя»: відновлена святиня міста Коломия
Передмова з історії 1635 рік. Польський шляхтич Міхал Єжи Станіславський дарує «Товариству Вервиці», заснованому при домініканському монастирю у Коломиї, ікону. Вона була написана як копія Ченстоховської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці....
Posted by admin | 15.12.2021
Станіславівська чудотворна ікона Матері Божої Ласкавої: чуда, які продовжуються і сьогодні…
Жовтень 2016 року. Івано-Франківськ. Пані Леся у лікарні дізнається страшну для себе та своєї родини звістку - ознаки неповного міхурцевого занеску. Це передраковий стан. Воно може спровокувати найнебезпечнішу із усіх...
Posted by admin | 22.05.2021
Реставрація Чудотворної ікони Чернівецької Божої Матері На реставрацію ікону передано 30 серпня 2019 року. За першим оглядом ікони було виявлено, що ікону кілька разів перемальовували, вірогідно всього в другій половині...