Чудотворну ікону Бережанської Богородиці, яка на сьогодні зберігається у храмі Пресвятої Трійці. Її, як дарунок від Папи Римського, привіз до Бережан шляхтич Олександр Синявський на початку XVI ст. Вона є однією з найстарших пам’яток візантійського іконопису Галичини. Ікона Матері Божої Бережанської прославилася багатьма чудами, — вона дарувала оздоровлення та ласки людями, які зверталися до неї […]
Чудотворну ікону Бережанської Богородиці, яка на сьогодні зберігається у храмі Пресвятої Трійці. Її, як дарунок від Папи Римського, привіз до Бережан шляхтич Олександр Синявський на початку XVI ст. Вона є однією з найстарших пам’яток візантійського іконопису Галичини.
Ікона Матері Божої Бережанської прославилася багатьма чудами, — вона дарувала оздоровлення та ласки людями, які зверталися до неї у молитві, тому була обвішана різного роду вотами: намистом із перлин та коралів, золотими і срібними перснями, ланцюжками, виробами з срібла у формі ніг, рук і сердець.
В скарбниці біля ікони містилося 39 вот. Найстаріший з них — срібне серце, датується 1567 роком. Проте багато з них, зокрема вироблених із золота, не збереглися.
Ікона разом із вотами спочатку зберігалася у каплиці замку Синявських, а 23 листопада 1831 року її урочисто перенесли до Церкви Пресвятої Трійці, де вона знаходиться по сьогодні.
У храмі Пресвятої Трійці, як інформує прес-служба Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ, також зберігаються фрагменти мощей (частина кістки руки) Івана Хрестителя, перша письмова згадка про які датується XVII ст.
Владика Василь (Семенюк), єпарх Тернопільсько-Зборівський, благословив долучити Бережани до каталогу паломницьких відпустових місць єпархії, що готується робочою групою проекту «Патріарший паломницький центр».
В 2008 р. Папа Бенедикт XVI видав грамоту про відновлення відпустів до чудотворної ікони Бережанської.