Благодатні місця: Грушів, Самбір, Лаврів

Благодатні місця: Грушів, Самбір, Лаврів

23/03/2024

Україна

Грушів, Самбір, Лаврів

495 грн

Виїзд зі Львова (09:00)

Приїзд у Грушів – молебень до чудотворної ікони, набирання цілющої води у церкві та огляд хресної дороги). Грушів – це давнє відпустове місце, відоме ще з ХІХ ст, яке виникло на місці вшанування Грушівської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці (1806р.). У 2008 році археологи неподалік від Грушева виявили давнє поселення якому понад чотири тисячі років. Історія самого ж Грушева, на підставі археологічних досліджень, сягає середньовіччя. Згадка з 1442 року робить Грушів одним з найстарших поселень. У 1554 році, разом з Кровицею, село перейшло в приватні руки. Стало воно власністю Літинських – руського дворянського роду. У 1621 році брати: Михайло, Микола, Василь, Данило, Самуїл і Ксенофонт Літинські видали для отця Антонія привілей на заснування в грушівському лісі, над річкою Чорнявка, монастиря Святої Трійці. П’ять років пізніше, в 1626 році, це зібрання було приєднане до саме василіанського монастиря, розташованого на території тодішнього грушівського присілка Щеплоти. На новому місці монастир значно розвинувся. В частині села Грушова-Красне за давніми переказами на місці тодішньої каплиці, а тепер церковці в Грушеві в кінці ХVІІІ-го – на початку ХІX-го століття росла розкішна стара дуплава верба. В дуплі з часом появилась вода, як в криниці. Цю воду пили, милися нею і завважили в ній цілющу силу.  Високо на вербі між галуззям була почеплена ікона. Не знаємо, чи це була давніша ікона, що з плином часу зазнала руйнувань на відкритому повітрі, чи саме та чудотворна ікона, що непогано збережена на сьогодні перебуває в церковці. Хто і коли її повісив, як довго на вербі залишалася ікона, докладно невідомо. Побожні люди обгородили вербу і місце навколо неї парканом з вхідними дверима і віконцями по боках. Після років заборон і гонінь чудотворна ікона Грушівської Матері Божої  перебуває у церкві Пресвятої Богородиці (1806р.). Але найбільшої слави це місце зазнало 26 квітня 1987 року, бо саме тоді 12-ти річній дівчині об’явилася Діва Марія на балконі церкви Пресвятої Трійці.  Не зважаючи на перешкоди влади, у Грушів почали з’їжджатися сотні тисяч паломників. Вони бачили Матір Божу в блакитному або в чорному одязі і до сьогодні це є надзвичайно популярне місце для паломників. Запрошуємо помолитися до чудотворної ікони, набрати цілющої води із криниці, яка  розташована в церкві та пройтися величною хресною дорогою, щоб отримати зцілення та принести в свою родину мир і радість.

Переїзд у Самбір –  (молитва до Самбірської Богородиці та мощів св. Валентина у церкві і костелі). Старовинне галицьке місто, де в бароковій церкві Різдва Богородиці (1728р.) знаходяться чудотворна ікона Самбірської Богородиці, а також мощі легендарного покровителя всіх закоханих Святого Валентина. Вважається, що Самбірську ікону Божої Матері або Матір Руського краю за легендою написав сам євангеліст Лука, а її зцілення відомі по всій Галичині ще з ХVII ст., через це у 1928 році з благословіння Папи Римського Пія ХІ вона була коронована. А той хто помолиться біля мощей святого Валентина, протягом року знайде справжнє і чисте кохання. Цікавим є також найстаріший храм міста – величний готично-ренесансний костел Івана Хрестителя (1530р.) із чудотворною іконою.
Вільний час на обід.

Переїзд у  Лаврів  – Лаврівський Василіянський монастир є одним із найстаріших і найшанованіших в Україні (1270р.) в ньому найбільш ймовірно похований князь Лев, в честь якого назване місто Львів. Обитель розташована в мальовничій місцевості посеред Карпат, з незвичайною цілющою аурою, а в монастирській церкві зберігаються мощі святого Онуфрія.

Повернення до Львова (19:50).

У вартість послуг входить:

  • проїзд комфортабельним автобусом;
  • супровід гіда-екскурсовода;
  • екскурсійне обслуговування у туристичних об’єктах;
  • страхування на час подорожі.

У вартість не входять і додатково оплачуються:

  • вхідні квитки в туристичні об’єкти;
  • харчування. Обід орієнтовно 150 грн.

Related Blogs

Паломництво в Пальма де Майорка
15-22/07/2024 Іспанія Пальма де Майорка, Льюк, Вальдемоси, Порто-Крісто 1200€(авіа включено)
Відпочинок на о. Корфу (Греція)
15/07/2024 – 25/07/2024 12/08/2024 – 22/08/2024 29/08/2024 – 08/09/2024 Хорватія, Боснія і Герцеговина, Греція Меджугор’є, о. Корфу, Палеокастриця, Каламбака, м. Дрвеник від 530€ до 590€ +500 грн
Відпуск з нагоди коронації Підкаменецької Богоматері
2.07.24 3 монастирі: Свята гора, Підгірці, Підкамінь Святогірський чоловічий монастир, Підгорецький монастир, камінь-велет і монастир у Підкамені, мальовничі гори Вороняки- Мальовнича вершина, яка належить до Вороняцьких гір і входить до...