Блаженніший Святослав закликав вірних до святості

Блаженніший Святослав закликав вірних до святості

Щороку 26 червня наша Церква відзначає День мирянина на місці мученицької загибелі о. Миколи Конрада та Володимира Прийми. Цьогоріч проща припала на 1-у неділю по Зісланні Святого Духа, коли вшановуємо всіх святих. Це також 15-а річниці візиту святого папи Івана Павла ІІ, який проголосив 28 блаженних нашої Церкви, серед яких о. Миколи Конрада і дяка […]

Щороку 26 червня наша Церква відзначає День мирянина на місці мученицької загибелі о. Миколи Конрада та Володимира Прийми. Цьогоріч проща припала на 1-у неділю по Зісланні Святого Духа, коли вшановуємо всіх святих. Це також 15-а річниці візиту святого папи Івана Павла ІІ, який проголосив 28 блаженних нашої Церкви, серед яких о. Миколи Конрада і дяка Володимира Прийми, які зазнали мученицької смерті 75 років тому поблизу цього місця. Тут у Храмі Успіння Пресвятої Богородиці, за благословення Митрополита Ігора (Возняка), було відчинено Двері милосердя з нагоди Надзвичайного Ювілейного року. На Страдецькій горі для спільної молитви разом зібралися тисячі мирян, семінаристи та священики, Блаженіший Святослав із Митрополитом Львівським Ігорем, Митрополитом Тернопільсько-Зборівським Василем, Єпархом Сокальсько-Жовківським Михайлом, та Єпископом-помічником Івано-Франківської архиєпархії Йосафат.

Проща розпочалася із Молебня у Бірку, на місці мученицької загибелі блаженних. Урочиста процесія рушила до підніжжя страдецької гори, де відбулася Архиєрейська Літургія, яку очолив Блаженніший Святослав. У своїй проповіді Блаженніший звернувся до присутніх із закликом до святості: «Бути святим – це наше найважливіше завдання». З огляду на виклики, які виникають у нашому житті, які тривожать наше суспільство і державу, очільник зауважив, що проголошені Папою блаженні є «нашими заступниками і молійниками.., бо вказують нам дорогу до святості. До Бога, до правди і життя». Наприкінці проповіді, бл. Святослав молитовно звернувся до Пресвятої Богородиці: «Нехай Матір Божа Нерушима Стіна прийме всі молитви, які ми заносимо до неї, зокрема за переображення нашої держави… Молімося, щоб ми йшли дорогою святих і вели за собою прийдешні покоління».

Особливістю прощі до Страдчу є хресний хід по Хресній дорозі. За благословення Папи Римського Пія IX Страдецька Хресна дорога отримала значення Єрусалимської Хресної дороги. Тобто проща до Страдчу та участь у Хресній дорозі за своїми духовними благами і значенням утотожнюється до проходження Хресної дороги Спасителя у Єрусалимі. Паломники, які хоч раз були на прощі у Страдчі, свідчать про різноманітні зцілення та блага, зокрема дар батьківства та навернення, які отримали після молитов до Страдецької Божої Матері.

З календарем найближчих паломництв ви можете ознайомитись за цим посиланням

Збагачуйтеся духовно з нами!

Патріарший паломницький центр

Related Blogs

Греція з відпочинком на морі (Олімпійське узбережжя)
19-26/07/2024 Греція Олімпійське узбережжя 460€+400 грн
Паломництва Україною в травні
травень 2024 Україна Львів, Коломия, Чернівці, Кам'янець-Подільський та інші місця 1795 грн
ЕКСКУРСІЯ ЛЬВОВОМ
Дата: 12.05.24 ПОЖЕРТВА: 250 грн. ЗАМОВИТИ: (096) 858-27-57. ПРОГРАМА: Вранішня Літургія. Пішохідна екскурсія містом «Храми Львова»: Іоанна Хрестителя - одна з найдавніших культових споруд Львова. Вважається частиною ансамблю міста часів...