Чудесне об’явлення ікони Розп’ятого Спасителя сталося влітку 1740 р. побожному господареві - селянину із с. Зарваниці Стефану Рисану, коли він їхав на свою сіножать за сіном. Враз воли стали на коліна. З неба сходила надзвичайна ясність, що падала поряд на землю на якій в цьому ясному пре ясному світлі надприродним блиском виблискувала ікона Розп’ятого Спасителя.
Побачивши таке диво селянин миттю зіскочив із воза на землю і став щиро молитися до Спасителя. Вернувшись додому він одразу ж сповістив про бачене місцевого священика. На другий день священики з великою процесією пішли в поле до місця об’явлення ікони Розп’ятого Спасителя. Диво. Ікона там же і так же само сяяла величавим блиском. Священики взяли Її на руки і з процесією урочисто перенесли ікону Розп’ятого Спасителя до дерев’яної церкви..
Сам митрополит Атанасій Шептицький приїхав у Зарваницю пересвідчитись про чудесне об’явлення ікони Розп’ятого Спасителя. Ікону Розпятого Ісуса найдену в 1740 р., що її після канонічних комісій коронував митрополит Атанасій Шептицький було вміщено в головному престолі. Під час пожежі 1754 р. церква згоріла, але ікона залишився неушкодженим. Потім Її урочисто перенесли новопобудовану муровану церкву Пресвятої Трійці.
Під цією чудотворною іконою знаходиться корона зі щирого срібла, на якій зроблений напис: «Розп'ятий Христе Царю за всіх нас; не посіщай, просимо Тебе, мором Бережани; посіщай їх в щедротах усердно молим Тебе. Да здрави многих і в небі хвалити Тебе (1772-73 рр.).»"
Чудесное явление иконы Распятого Спасителя произошло летом в 1740 г. набожному хозяину - крестьянину из с. Зарваницы Стефану Рисану, когда он ехал на свой сенокос за сеном. Вдруг волы стали на колени. С неба исходил чрезвычайно ясный свет, который падал рядом на землю, на которой в этом ясном - преясном свете сверхъестественным блеском сверкала икона Распятого Спасителя. Увидев такое чудо, крестьянин мгновенно соскочил с телеги на землю и стал искренне молиться Спасителю. Вернувшись домой, он сразу же сообщил об увиденном местному священнику. На второй день священники с большой процессией пошли в поле к месту явления иконы Распятого Спасителя. Чудо. Икона там же и так же же сияла великим блеском. Священники приняли Ее на руки и с процессией торжественно перенесли икону Распятого Спасителя в деревянную церковь. Сам митрополит Афанасий Шептицкий приехал в Зарваницу убедиться в чудесном явлении иконы Распятого Спасителя. Икону распятого Иисуса найденную в 1740 г, что ее после канонических комиссий короновал митрополит Афанасий Шептицкий, поместили в главном престоле. Во время пожара 1754г. церковь сгорела, но икона остался невредимой. Затем Ее торжественно перенесли новопостроенную каменную церковь Пресвятой Троицы. Под этой чудотворной иконой находится корона из чистого серебра, на которой сделана надпись: «Распятый Христос Царь всех нас; не посещай, просим Тебя, мором Бережаны; посещай их в щедротах усердно молим Тебя. Да здравого многих и в небе славить Тебя (1772-73 гг.). »"