ЕКСКУРСІЯ ЛЬВОВОМ

ЕКСКУРСІЯ ЛЬВОВОМ

Дата: 12.05.24 ПОЖЕРТВА: 250 грн. ЗАМОВИТИ: (096) 858-27-57. ПРОГРАМА: Вранішня Літургія. Пішохідна екскурсія містом «Храми Львова»: Іоанна Хрестителя – одна з найдавніших культових споруд Львова. Вважається частиною ансамблю міста часів руських князів. З церквою пов’язано багато легенд та гіпотез, як щодо його заснування так і конфесійної історії. У будівлі розташовано Музей, а також щонеділі проводяться […]

Дата: 12.05.24

ПОЖЕРТВА: 250 грн.
ЗАМОВИТИ: (096) 858-27-57.

ПРОГРАМА:

Вранішня Літургія.
Пішохідна екскурсія містом «Храми Львова»:

Іоанна Хрестителя – одна з найдавніших культових споруд Львова. Вважається частиною ансамблю міста часів руських князів. З церквою пов’язано багато легенд та гіпотез, як щодо його заснування так і конфесійної історії. У будівлі розташовано Музей, а також щонеділі проводяться релігійні служби. Відомий львівський реставратор Іван Могитич вважав, що цей храм був споруджений ще Даниловим батьком. «Здобувши у 1199 році Галицьке князівство, Роман Мстиславович мусив приділити зміцненню своєї влади на цій землі велику вагу. Слід гадати, що князь оцінив вигідне географічне і стратегічне становище поселення на місці майбутнього Львова, укріпив його замком… мабуть, за часів правління Романа виник невеликий укріплений посад з площею та храмом св. Івана Хрестителя», — писав І.Могитич. Такі слова спонукають до логічного висновку: час заснування міста припадає принаймні на півстоліття раніше від першої літописної згадки про Львів – 1256 рік.

Львів. Храм Івана Хрестителя

Церква Миколая – традиційно вважається найдавнішим храмом міста. Дата будівництва церкви напевно невідома і є предметом багатьох інтерпретацій то здогадок. Місце розташування храму на території однієї із найдавніших історичних дільниць, його планувальна структура та документальна традиція, що походить від датованого 1292 роком, привілею князя Лева про надання церкві земельних угідь, свідчать про те що споруда могла бути збудована в ранній період історії міста — між 1264 і 1340 рр. Археологи вбачають у фундаментах храму одну з найдавніших будівель поселення, споруджену за зразком візантійського зодчества. Пам’ятка не зберегла свого первозданного вигляду. Від первісної церкви залишилися тільки фрагменти стін.
Церква Матері Божої Неустанної Помочі — греко-католицький храм у Львові, колишній костел Марії Сніжної. Один із найдавніших храмів міста, можливо, збудований німецькими колоністами у XVI столітті на місці давнішого дерев’яного з XIII століття. Уперше згадується у 1344 році. Ряд дослідників припускає, що костел був збудований ще у XIII столітті. Володимир Вуйцик вважав, що костел початково був дерев’яний, а з 1350 року його вимурували наново з каменю. Відомо, що 1359 року храм вже мав статус парафіяльного.

Храм Святого Миколая – найстаріша церква Львова - Екскурсії по Львову. Що  подивитися у Львові?

Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці — памятка архітектури національного значення у Львові, що належить до Світової спадщини ЮНЕСКО. Вірменську церкву збудовано у другій половині 14 ст. . Засновниками храму були вірмени з-за меж Львова: Якуб, син Шахіншаха, родом з Кафи та Панос, син Авраама (Абрагаміанча) з Газарату .

Вірменський собор (Львів) — Вікіпедія

Храм Преображення Господнього (колишній костел Трінітарський) — пам’ятник архітектури у Львові. Розташований у центрі Львова, на вулиці Краківській, 21. Будівля була побудована в 1703—1731 роках як костел римо-католицького ордена трінітарієв. У 1898 році була закінчена перебудова костелу під Преображенську церкву уніату за проектом архітектора С. Гаврішкевіча.

Преображенська церква | lviv.travel
Гарнізонний храм свв. апп. Петра і Павла- найбільший храм в якому можуть розміститись найбільша кількість людей, найперша пам’ятка бароко, най…необхідніше слово для характеристики побаченого підібрати зможе кожен, коли переступить поріг сучасного Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла у Львові. Історія цієї святині розпочинається у 1608 р., коли монахам єзуїтам було виділено ділянку вздовж західного муру міста для будівництва храму та монастиря. Церква діє в якості Гарнізонного храму, священники якого є військовими капеланами.

Гарнізонний храм — Інформаційне агентство Вголос/Vgolos

Латинська Катедра – велична пам’ятка XIV-XVIII століть, у якій гармонійно поєднані архітектурні риси минулих епох: готики, ренесансу й бароко. Катедральний собор був головною будівлею середньовічного міста, тож на його будівництво не шкодували ані грошей, ані часу. Львівська Катедра будувалася набагато довше, ніж триває людське життя, тому жоден майстер-будівничий не дочекався плодів своєї праці у завершеному вигляді. 1360 року розпочали будівництво головного храму міста, який за первісним задумом повинен був мати дві величні вежі. Одну з них звели вже наприкінці XIV століття, другу так і не добудували до наших днів.

20 цікавих фактів про Латинський кафедральний собор

Греко-католицька церква Пресвятої Євхаристії у Львові (колишній Домініканський собор, однак ця назва досі побутує у народі) є однією зі значних архітектурних пам’яток національного знання, яка розташована у центральній частині на площі Музейній. Одна з найкрасивіших будівель сучасного Львову оповита численними таємницями та легендами. Домініканський собор являє собою винятковий архітектурний стиль бароко з усіма доступними елементами декору. У ньому зосереджена міць і сила послідовників віри.

Домініканський собор | lviv.travel

Успенська (Волоська) церква у Львові, також Ставропігійна Церква Успіння Пресвятої Богородиці — чинна мурована церква у Львові, збудована у 1591-1629 роках за планом Павла Римлянина, за участю Войцеха Капіноса та Амвросія Прихильного на замовлення Львівського братства. Структура церкви витримана у стилі італійського ренесансу, але на основі традицій українського будівництва: на осі захід-схід — тридільна і триверха, як основний тип українських дерев’яних церков.

Успенська церква (Волоська), Львів: інформація, фото, відгуки
Бернардинський храм – комплекс монастиря та костелу бернардинів-історична культурна пам’ятка, яка розміщена у Львові, раніше на місці комплексу була старовинна дерев’яна церква перша згадка якої датується у 1460 році. Заснований монастир був львівським старостою Анджеєм Ондровонжем. Досить тривалий час будівля була дерев’яною, лише на початку ХVІІ століття почали будувати кам’яний костел ( нині храм Святого Андрія), келії, господарські споруди. У 1470-1488 роках у монастирі жив святий Ян Дуклі, який був там монахом, католицький святий, в костелі зберігаються його мощі.

Костел і монастир бернардинів (Львів) — Вікіпедія
Костел і монастир кармелітів босих — бароковий комплекс монастиря Ордену кармелітів босих, зведеного в XVII столітті за міськими мурами Львова неподалік від Краківської брами. В 1990 році комплекс монастиря передано отцям студинат УГКЦ, а собор отримав назву Храм Свято́го Архистратига Миха́їла.

Костел і монастир кармелітів босих (Львів) — Вікіпедія

Костел Кларисок – сьогодні це музей видатного українського скульптора доби бароко Івана Георгія Пінзеля розташований у колишньому костелі кларисок у Львові, що є пам’яткою архітектури XVII століття. Скромний за архітектурою, але розкішно розписаний з середини храм споруджений у 1607 році Павлом Римлянином і Бернардом Авелідесом на місці старої каплиці монахинь кларисок бернардинського ордену. З тих часів збереглись ренесансні елементи бічного фасаду костелу від вулиці Личаківської. У 1740-х роках костел зазнав реконструкції у бароковому стилі, а під час реставрації 1938-1939 років було добудовано вежу. Інтер’єри храму прикрашають зроблені у XVIII столітті розписи Станіслава Строїнського, окремі пізніші сюжети у південній наві належать пензлю Тадеуша Попеля.

Музей Йогана Пінзеля у Львові і костел Кларисок • Secret land
Відвідування церковної крамнички Патріаршого паломницького центру – розіграш призів .

До нових зустрічей.

Related Blogs

Марійні святині Європи
16/09/2024 – 28/09/2024 Люрд (2 дні), Фатіма (2 дні) Ченстохова, Прага, Ля Салетт, Валенсія, Барселона, Монсеррат, Турин, Падова, Венеція 650€ + 400грн
На 3 дні у Румунію, “Монастирі і не тільки”
19-21/07/2024 Румунія с. Путна, с. Сучавиця, с. Марджиня, с. Солка, м. Кимпулунг-Молдовенеск, м. Сучава, с. Молдовіца зі Львова 150Є з Коломиї 135Є
Греція з відпочинком на морі (Олімпійське узбережжя)
19-26/07/2024 Греція Олімпійське узбережжя 460€+400 грн