

Greek vacations. Alexandroupolis
Program
Збір групи в Патріаршому домі.
- 7:00 Збір групи в Патріаршому домі. Літургія
- 8:00 Виїзд в паломництво
- 10:00 Івано-Франківск
- 11:00 Коломия
- 12:00 Чернівці.
Нічний переїзд до Стамбула.

Раннє прибуття у Стамбул.
Екскурсія. Вільний час.
Оглянемо історичну частину міста: Султанахмет. В цей день ми також побачимо Іподром, Базиліку Цистерна та Блакитну мечеть.
Ще одна зірка цього дня – Собор Святої Софії. Цей грандіозний за своїми розмірами храм із величезним куполом-шатром, що мав символізувати присутність Неба на землі, протягом тривалого часу вважався найбільшою спорудою в цілому світі. Прикрашений золотою мозаїкою і фресками, собор воістину являв собою велич Божої слави. Він став перлиною стародавньої візантійської архітектури, символом східного християнства. У соборі Святої Софії відбувався обряд помазання на царство візантійських імператорів. За давньою легендою, приголомшлива краса і маєстат Софійського собору настільки вразили посланців руського князя Володимира Великого, що він прийняв доленосне рішення про хрещення Київської Русі саме з рук Візантії. У ХV ст., коли Візантійська імперія впала під натиском Османів, у соборі Святого Софії була створена мечеть (Айя-Софія), про що сьогодні нагадують добудовані навколо неї мінарети. (Вхід 25Є)

Переїзд в готель в Александруполі, відпочинок на березі Фракійського моря.
Розташований на перехресті між Грецією, Європою та країнами Середземномор’я, Азії та Причорномор’я, Александруполі займає панівне становище у географічному регіоні Східної Македонії та Фракії.
Столиця Евроса – Александруполі – місто, яке чудово поєднує чарівність далекого минулого та красу сьогодення, з портом та залізничною станцією, що є важливими центрами торгівлі та місцями, в яких можна насолодитися різними напрямками відпочинку: морським, курортним та екотуризмом.
Ретельне планування міста, сучасні будівлі та величезна кількість вітрин магазинів наголошують на сучасному статусі міста, яке, в той же час, зберегло переваги віддаленої провінції.
Приморські та гірські поселення муніципалітету Александруполі пропонують гостям унікальні природні краси, мальовничі краєвиди, лісові стежки лісу Дадіас, краси Дельти Євроса та термальних джерел Траянуполісу.
Будинки унікальної архітектури, такі як Заріфіос (академія) та Леонтарідіос (школа на центральній площі), свідчать про високий культурний та інтелектуальний рівень міста.
Краса Александруполі не укладена лише в його межах, але поширюється і на передмістя. Обов’язково варто відвідати селище Ферес, де знаходиться найкрасивіший монастир Богородиці Мироспасительки (Панагії Космосотіриси), який був збудований у 1152 році, а також старовинний візантійський акведук та оригінальний Великий Фонтан.
Вечеря. Нічліг.

Факультативний день
Літургія. Сніданок.
На захід від Александруполіса знаходиться одна з найбільш значних археологічних знахідок всього регіону – печера циклопу Поліфема, що охороняється як давньогрецький пам’ятник.
Ця печера колись служила притулком стародавньої людини, про що говорять численні доісторичні знахідки – кераміка та знаряддя з каменю, прикраси, виготовлені з морських раковин, кістки доісторичних тварин. Печера циклопу Поліфема розкрила дослідникам таємниці, вік яких обчислюється десятками тисяч років. Вона складається з чотирьох кімнат, найбільш заселеною була перша – тут вчені виявили зразки Елліністичної, Класичної та Римської епох. В даний час печера Поліфема відкрита для відвідування щодня. Вхід 6Є.
Відпочинок на морі.
Вечеря. Нічліг.

Факультативна екскурсія до Салонік
Салоніки — це сучасне європейське місто із багатою візантійською спадщиною. В Салоніках знаходиться безліч як історичних так і сучасних об’єктів культури. Тут Ви матимете змогу відвідати: арку Галерія, Білу вежу, площу Аристотеля, базиліку святого Димитрія, сучасну інсталяцію «Парасольки» та багато іншого.
Якщо бажаєте пройнятись духом Греції, то Салоніки запрошують.
Відпочинок на морі.
Вечеря. Нічліг.

Літургія. Сніданок. Відпочинок на морі.
Вечеря. Нічліг.

Факультативний день
Літургія. Сніданок.
Сьогодні матимемо змогу побачити Афон.
Візантійський імператор Костянтин Погонат віддав півострів Айон-Орос у виключне володіння монахів (ченців). У 8 столітті грецькі самітники (анахорети) створили на Афоні так звану чернечу республіку. Перший монастир — Монастир Велика Лавра — на Афоні заснований в 962—963 роках грецьким ченцем Афанасієм. Згодом на Афоні виникло до 20 укріплених чоловічих монастирів, і він став відігравати роль великого релігійного центру православної церкви.
Перший руський монастир — Пантелеймонів монастир — закладений на Афоні 1080 року за візантійського імператора Олексія I Комніна. Україна мала з Афоном тісні релігійно-культурні зв’язки. З України на Афоні перебували Антоній Печерський, Паїсій Величковський та Іван Вишенський.
Нині Афон — релігійний, науковий і туристичний центр. Управління здійснюють представники монастирів — свята община.
У монастирях Афона зберігається приблизно 10 тисяч грецьких, слов’янських, грузинських та арабських рукописів, цінні мистецькі твори (починаючи з 9 століття). Ці збірки досі мало досліджені науковцями.
Жінкам доступ на Афон заборонено.
Відпочинок на морі.
Вечеря. Нічліг.

Літургія. Сніданок.
Сьогодні матимемо змогу придбати сувеніри, а також привезти своїм найріднішим, щось корисне та смачненьке: оливкову олію, сир, вино тощо.
Відпочинок на морі.
Вечеря. Нічліг.

Літургія. Сніданок.
А сьогодні будемо весь день ніжитись під теплим сонцем та купатись у кришталево-чистому морі.
Вечеря. Нічліг.

Час їхати додому.
Літургія. Сніданок.
Ось завершується наш відпочинок. Вже час їхати додому.
Included in the price
- переїзд комфортабельним автобусом євро класу по всьому маршруту;
- супровід духівника групи;
- проживання в готелі зі сніданками та вечерями;
- медичне страхування.
Not included in the price
- екскурсія у Стамбулі – 25 євро (обов’язково);
- екскурсія Салоніки – 55/35 Є на 20/30 л. (факультатив);
- екскурсія вздовж Афону (корабликом) – 45/30 Є на 20/30 л. + 25 кораблик;
- особисті витрати;
- city tax.
Current pilgrimages
