У чому зміст єрусалимського хреста?

У чому зміст єрусалимського хреста?

Кожен, хто побував у паломництві святими місцями ізраїльської землі, не міг не помітити особливої форми єрусалимський хрест. Цей символ часто використовується на покривалах у вівтарі храмів. Маленькі натільні хрестики приваблюють своїм різноманіттям паломників та туристів, що шукають пам’ятку чи символічний подарунок, який можна привезти зі Святої Землі. Єрусалимський хрест складається з одного великого хреста і […]

Кожен, хто побував у паломництві святими місцями ізраїльської землі, не міг не помітити особливої форми єрусалимський хрест. Цей символ часто використовується на покривалах у вівтарі храмів. Маленькі натільні хрестики приваблюють своїм різноманіттям паломників та туристів, що шукають пам’ятку чи символічний подарунок, який можна привезти зі Святої Землі.

d17ae130f913

Єрусалимський хрест складається з одного великого хреста і чотирьох маленьких. Дослідники по-різному трактують його будову. За однією з версій, великий хрест символізує Ісуса Христа, а 4 маленькі – чотирьох євангелистів. За другою версією, цей символ позначає самого Ісуса і чотири рани, отримані ним при розп’ятті. Існує ще й третя версія, згідно з якою Єрусалимський хрест – це символ розп’яття і чотирьох цвяхів, знайдених на Святій Землі.

3102815264_818ba993a2_z

Цей хрест був взятий за герб Єрусалимського королівства його першим королем герцогом Лотарингії Годфрідом Бульонським (ХІ ст.). Вважається, що Єрусалимський хрест сьогодні є знаком лицарського ордена труни Ісуса. Цей орден існує і в наш час. Він співпрацює з католицькою Церквою, зберігає вірність Папі, сприяє поширенню і зміцненню католицької віри.

Єрусалимський хрест зображений на прапорі Грузії. Хоч цей символ і єдиний, але існує декілька його модифікацій, які є символами різних духовних і військово-чернечих орденів, в тому числі ордена Гробу Господнього і ордена тамплієрів (Храму Соломона).

Ви можете доторкнутися до живої історії християнства та наочно пізнати особливості єрусалимського хреста, скориставшись нашими паломницькими поїздками до Святої Землі.

Щоб переглянути пропозиції паломництв, натисніть тут: ПРОЩІ ДО СВЯТОЇ ЗЕМЛІ ВІД ПАТРІАРШОГО ПАЛОМНИЦЬКОГО ЦЕНТРУ

Related Blogs

“Ми даємо їм інструмент для розкриття їхніх можливостей”: підсумки дитячих таборів “Вільні діти”
Шість заїздів по 10 днів та 240 дітей з Херсонської та Донецької області, які, попри пережиті жахіття війни, розвинули свій потенціал - такими є підсумки таборів, які проводив Патріарший Паломницький...
Слідами Івана Павла ІІ
31/05/02024 - 3/06/2024 14/06/2024 – 17/06/2024 19/07/2024 – 22/07/2024 16/08/2024 – 19/08/2024 Польща Вадовіце, Кальварія-Зебжидовська, Краків, Лагевніки, Ченстоховак 110€ + 15€ (екскурсійний збір)
Posted by admin | 26.04.2018
Піша проща родин мігрантів-заробітчан із Самбора у Зарваницю
За благословенням Глави і Отця Української Греко-Католицької Церкви блаженнішого Святослава та Голови Пасторально-Міграційного Відділу УГКЦ преосвященного владики Йосифа (Міляна) ПМВ організовує чергову, ХIII Міжнародну пішу прощу мігрантів та їх родин...