У чому зміст єрусалимського хреста?

У чому зміст єрусалимського хреста?

Кожен, хто побував у паломництві святими місцями ізраїльської землі, не міг не помітити особливої форми єрусалимський хрест. Цей символ часто використовується на покривалах у вівтарі храмів. Маленькі натільні хрестики приваблюють своїм різноманіттям паломників та туристів, що шукають пам’ятку чи символічний подарунок, який можна привезти зі Святої Землі.

d17ae130f913

Єрусалимський хрест складається з одного великого хреста і чотирьох маленьких. Дослідники по-різному трактують його будову. За однією з версій, великий хрест символізує Ісуса Христа, а 4 маленькі – чотирьох євангелистів. За другою версією, цей символ позначає самого Ісуса і чотири рани, отримані ним при розп’ятті. Існує ще й третя версія, згідно з якою Єрусалимський хрест – це символ розп’яття і чотирьох цвяхів, знайдених на Святій Землі.

3102815264_818ba993a2_z

Цей хрест був взятий за герб Єрусалимського королівства його першим королем герцогом Лотарингії Годфрідом Бульонським (ХІ ст.). Вважається, що Єрусалимський хрест сьогодні є знаком лицарського ордена труни Ісуса. Цей орден існує і в наш час. Він співпрацює з католицькою Церквою, зберігає вірність Папі, сприяє поширенню і зміцненню католицької віри.

Єрусалимський хрест зображений на прапорі Грузії. Хоч цей символ і єдиний, але існує декілька його модифікацій, які є символами різних духовних і військово-чернечих орденів, в тому числі ордена Гробу Господнього і ордена тамплієрів (Храму Соломона).

Ви можете доторкнутися до живої історії християнства та наочно пізнати особливості єрусалимського хреста, скориставшись нашими паломницькими поїздками до Святої Землі.

Щоб переглянути пропозиції паломництв, натисніть тут: ПРОЩІ ДО СВЯТОЇ ЗЕМЛІ ВІД ПАТРІАРШОГО ПАЛОМНИЦЬКОГО ЦЕНТРУ

Related Blogs

Святинями Європи. Люрд та Фатіма
05/08/2023 – 18/08/2023 Люрд. Фатіма Верона, Мілан, Люрд, Фатіма, Валенсія, Венеція, Монсеррат, Барселона, Турин, Падуя 595€ + 400₴ 1 день Ранковий виїзд зі Львова та переїзд до угорського кордону. Проходження...
Мандри чарівною Італією
28/07/2023 – 05/08/2023 Італія Верона, Флоренція, Піза, Рим, Ватикан, Падуя, Венеція 365€+400₴ 1 день Обідній виїзд зі Львова. Перетин кордону. Нічний переїзд до м.Верона, Італія. 2 день Поселення в готель....
Подорож до Мальти
22/07/2023 – 29/07/2023 Мальта Марсашлокк, о.св.Павла, Мелліха, Сліма, Мдіни, Валетта, о.Гозо 735€ 1 день Трансфер зі Львова до Варшави. 2 день Виліт із Варшави до Мальти. Трансфер до готелю. Поселення...