Глава УГКЦ у Білому Борі до прочан: «Ви йдете за Христом і бережете скарб віри ваших батьків…»

Глава УГКЦ у Білому Борі до прочан: «Ви йдете за Христом і бережете скарб віри ваших батьків…»

«Сьогодні ми святкуємо 55-ту річницю прощ наших вірних до Білого Бору. Бо саме вони – наші брати і сестри, ваші батьки і прадіди, змушені були покинути все на рідних землях, могили своїх батьків, свої храми, щоб насильно бути переселеними в край, якого вони не знали. Проте вони були впевнені, що з ними і тут буде […]

«Сьогодні ми святкуємо 55-ту річницю прощ наших вірних до Білого Бору. Бо саме вони – наші брати і сестри, ваші батьки і прадіди, змушені були покинути все на рідних землях, могили своїх батьків, свої храми, щоб насильно бути переселеними в край, якого вони не знали. Проте вони були впевнені, що з ними і тут буде їхній Бог», – про це сказав Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, 15 вересня під час проповіді на Архиєрейській Божественній Літургії в храмі Різдва Пресвятої Богородиці в Білому Борі (Польща).

Варто зазначити, що Білий Бір – це місто на півночі Польщі. До цього знищеного після Другої світової війни населеного пункту в рамках акції «Вісла» було переселено багато українців. Сьогодні Білий Бір є одним із найбільших осередків українства в Польщі. Тут знаходиться і паломницька святиня УГКЦ з іконою Богородиці «Мати скитальців».

Додамо, що візит Глави Церкви до Вроцлавсько-Гданської єпархії УГКЦ приурочений до єпархіальних святкувань 1025-річчя Хрещення Русі-України та 55-річчя білобірських паломництв. «Свідченням невмирущості віри ваших батьків і прадідів є ви, дорогі в Христі, які 55-й рік поспіль прибуваєте до цієї святинї, щоб показувати Божу силу і невмирущість, яка проявляється у вірі українського народу, на всю Польщу і Україну та цілий світ», – продовжив проповідник.

Під час проповіді Верховний Архиєпископ УГКЦ пригадав і зустріч з українською молоддю, що відбулася в рамках цього пастирського візиту. Глава Церкви зауважив, що молодь запитувала про те, як будувати своє життя, щоб не загубитися і не пропасти в людському морі, в котрому часто є все, крім віри в Господа. «Сьогодні Ісус Христос дає цю відповідь, яка полягає в тому, щоб бути з Ним, стати Його учнями: тоді ніхто й ніщо не зможе забрати те багатство вашої культури і вашого літургійного християнського життя, яке ви маєте», – пояснив він.

Джерело: http://news.ugcc.org.ua

Add a comment

*Please complete all fields correctly

Related Blogs

“Ми даємо їм інструмент для розкриття їхніх можливостей”: підсумки дитячих таборів “Вільні діти”
Шість заїздів по 10 днів та 240 дітей з Херсонської та Донецької області, які, попри пережиті жахіття війни, розвинули свій потенціал - такими є підсумки таборів, які проводив Патріарший Паломницький...
Слідами Івана Павла ІІ
31/05/02024 - 3/06/2024 14/06/2024 – 17/06/2024 19/07/2024 – 22/07/2024 16/08/2024 – 19/08/2024 Польща Вадовіце, Кальварія-Зебжидовська, Краків, Лагевніки, Ченстоховак 110€ + 15€ (екскурсійний збір)
Posted by admin | 26.04.2018
Піша проща родин мігрантів-заробітчан із Самбора у Зарваницю
За благословенням Глави і Отця Української Греко-Католицької Церкви блаженнішого Святослава та Голови Пасторально-Міграційного Відділу УГКЦ преосвященного владики Йосифа (Міляна) ПМВ організовує чергову, ХIII Міжнародну пішу прощу мігрантів та їх родин...