Адреса: с. Тучне, Перемишлянський р-н, Львівська область 81253
Хоча церква Благовіщення Пречистої Діви Марії у с. Тучне збудована на початку XX ст., її історія тягнеться вже впродовж трьох століть. За народними переказами, на початку XVII ст. на старому сільському цвинтарі на дереві з’явилася ікона Матері Божої. Двічі селяни переносили її до церкви, однак вона знову появлялася на попередньому місці. Лише тоді, коли процесія віруючих, очолювана ігуменом та монахами Унівського монастиря, дала обіцянку на місці об’явлення ікони Пресвятої Богородиці звести храм, її повернення припинилося. Тимчасово примістивши ікону у старенькій дерев’яній церкві, селяни 1690 р. звели на святому місці церкву Благовіщення Пречистої Діви Марії. Ця церква не збереглася до наших днів. Однак до нас дійшли протоколи візитації храму, здійсненої 1761 р. У цих протоколах записано, що намісна ікона Богородиці двічі плакала: з 1 серпня до 26 вересня 1711 р. та з 21 листопада до 17 січня 1712 р.
У 1900 р. ікона була поставлена за престолом в новій Благовіщенській церкві і зберігається тут до сьогодні. В 1902 р. за сприяння Митрополита Андрея (Шептицького) та місцевого пароха о. Амбросія Рибака Папа Римський Лев XIII надав повний відпуст Грамотою від «для церкви в Тучному в дні Благовіщення Пречистої Діви Марії та Переставлення святого апостола і євангеліста Івана Богослова та по празденствах».
У час радянського комуністичного режиму Тучнянська чудотворна ікона була прикрита іконою храмового свята. А сама церква Благовіщення Пресвятої Богородиці спершу була перетворена на будинок ритуальних послуг, а потім закрита. У 1988 р. храм був відкритий громадою РПЦ і лише 1991 р. повернутий громаді УГКЦ.