Храм Пресвятої Тройці у Ялті

Храм Пресвятої Тройці у Ялті

Адреса: м. Ялта,смт. Відрадне, вул. Св. Климента, 1 

http://ugcc-yalta.org.ua

13 червня 2011 року, на день Пресвятої Трійці, в районі пансіонату “Прибережний” (м. Ялта, АР Крим) відбулося освячення новозбудованого храму на честь Пресвятої Трійці. Божественну Архиєрейську Літургію та освячення храму здійснили Куріальний єпископ Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, та Владика Василь (Івасюк), Екзарх Одесько-Кримський, у співслужінні з парохом ялтинської громади, деканом Кримського деканату о. протопресвітером Ігором Гаврилівим, а також іншими священниками екзархату та священниками Римо-Католицької Церкви з Ялти та Євпаторії.

На святкування знакової для кримських греко-католиків події у дворі невеликого храму, дещо схожого на зменшену копію Собору Святої Софії в Римі, окрім місцевих парафіян також зібралися численні гості – не лише з різних куточків України, а і з Білорусі, Польщі та Молдови. Урочиста Літургія супроводжувалася незабутньо колоритним співом учасників Галицького камерного хору “Євшан”, які спеціально прибули зі Львова до Ялти з нагоди освячення першої на території Криму греко-католицької святині.

Церкву Пресвятої Трійці було збудовано зусиллями родини Петра та Оксани Токач, котрі, перейнявшись проблемами ялтинських греко-католиків, використали приватну земельну ділянку для того, щоби власним коштом побудувати на ній храм у подарунок вірянам-землякам.

22 липня 2012 року під час Божественної Літургії Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав урочисто переніс мощі Папи Климента до храму Пресвятої Трійці.

У проповіді, під час Літургії, Блаженніший Святослав звернув увагу на особливу роль, яку відіграв св. Климент Римський в історії становлення та розвитку Київської Церкви. «Для нас, спадкоємців Київського християнства, постать св. Климента Римського є особливо значущою, – підкреслив Глава Церкви, – тому що він є свідком єдиної і неподільної Христової Церкви першого тисячоліття, Церкви, символом якої був наслідник Апостола Петра у Римі. Він пригадує усім нам – тих, котрі є спадкоємцями Київського християнства, незалежно від конфесійної приналежності, що святий князь Володимир хрестив Русь тоді, коли Церква була ще неподільною. І до тієї єдності, до якої він закликав колись коринтян, сьогодні закликає усіх українців. Бо так само, як існує єдиний Бог у трьох Особах, так само існує єдина свята, соборна і апостольська Церква, яка здійснює проповідь Христового Євангелія у різних народах, у різних культурах».

Глава УГКЦ провів також символічну паралель між місією св. Климента Римського і тією, яку виконує УГКЦ. «Українська Греко-Католицька Церква, – сказав він, – має завдання, яке ми відчитуємо в постаті Папи Климента. Найперше, ми повинні разом свідчити оте єдине християнство, яке прийняли наші праотці у водах Дніпра. Ця Київська Церква, про яку ми так часто чуємо і говоримо, була донькою неподільного християнства і саме тому вона до сьогодні так сильно почитає Папу Климента Римського. І так само, як він проголошував правду про єдиного Бога у трьох Особах, ту саму місію переймає сьогодні і наша Церква».

8 грудня 2012 року, у день пам‘яті четвертого Папи Римського Климента, Екзарх Одесько-Кримський Владика Василь (Івасюк) під час проповіді проголосив храм Пресвятої Трійці, що неподалік Ялти, офіційним місцем паломництва до мощів Папи Климента.

Священномученик Климент був четвертим Папою Римським. Він охрестив велику кількість людей в тодішньому Римі, зцілював хворих. За проповідування Христового вчення тодішня влада Римської імперії засудила його на заслання до Херсонеса на каменоломню. У Херсонесі до священномученика люди йшли нестримним потоком, щоб охреститися. У той час у Криму було збудовано 75 християнських храмів. Проте римська влада на висланні Папи Климента не зупинилася. Його вирішили вбити. Вивезли в море і втопили. Проте кожного року в день його смерті море розводилося, а люди приїжджали поклонитися йому, а потім з Божою поміччю віднайшли його мощі.

Дістатись до храму Пресвятої Трійці можна від зупинки “Речовий ринок” у центрі Ялти маршрутним таксі № 34 до пансіонату “Прибережний”.

Related Blogs

No Image
Posted by admin | 27.02.2020
Календар прощ до святинь УГКЦ на 2021 р.Б.
Календар прощ до святинь УГКЦ на 2021 р. Б Якою б мірою ми не заглибилися в духовне, релігійне життя, на якому б із його щаблів не перебували – чи на...
Posted by admin | 29.06.2016
Борислав – найбільша в Україні скарбниця мощів святих
Церква св. Анни, матері Пресвятої Богородиці, у м. Бориславі на Львівщині – унікальна, не схожа на жодну іншу святиню в Україні. Адже цей храм віднедавна став справжньою скарбницею священних реліквій,...
Posted by admin | 14.06.2016
Храми УГКЦ, де відкрито Двері милосердя
8 грудня 2015 року Святіший Отець проголосив відкриття Надзвичайного року Божого Милосердя з огляду на важкі, трагічні події, які преобразили сучасний світ: загроза Третьої Світової війни, криваві конфлікти та війни...