Храм Святого Миколая в Лучинцях

Храм Святого Миколая в Лучинцях

Адреса: с. Лучинці, Рогатинський р-н, Івано-Франківська область, 77046. Про історію церковного життя в с. Лучинці на Івано-Франківщині до 1923 р. дізнаємося із «Хроніки парафії і церкви в с. Лучинці», написаної о. Осипом Яворським. Перша відома в Лучинцях дерев’яна церква була збудована щонайменше в середині XVІІ ст. Наступна була споруджена на Гандзиній горі за кошти о. Степана Базилевича впродовж […]

Адреса: с. Лучинці, Рогатинський р-н, Івано-Франківська область, 77046.

Про історію церковного життя в с. Лучинці на Івано-Франківщині до 1923 р. дізнаємося із «Хроніки парафії і церкви в с. Лучинці», написаної о. Осипом Яворським. Перша відома в Лучинцях дерев’яна церква була збудована щонайменше в середині XVІІ ст. Наступна була споруджена на Гандзиній горі за кошти о. Степана Базилевича впродовж 1743–1759 р., однак 1780 р. вона згоріла. Відтак, у 1781 рр., на іншому місці, на пагорбі, було зведено дерев’яну церкву Святого Миколая.

Саме церква Святого Миколая стала першим храмом, у якому була виставлена для народного вшанування Лучинецька ікона Богородиці. Свої чудотворні властивості ікона стала проявляти в 1860 р., коли висіла на стіні у сільській хатині Миколи та Анни Кугнатів. Старенька, закопчена і почорніла, вона самовідновилася на очах господарів. Оновлену ікону величною процесією перенесли до храму і встановили в головному вівтарі. Святіший Отець Пій ІХ у 1861 р. надав Лучинцям право повного відпусту на такі свята: Співстраждання Пресвятої Богородиці (10 – та п’ятниця після Воскресіння), Успіння Пресвятої Богородиці та Покрови Пресвятої Богородиці.

Упродовж 1901–1903 рр. на місці дерев’яного храму було збудовано сучасну муровану церкву Святого Миколая. А для поклоніння чудотворній іконі спеціально спорудили муровану каплицю. У 1906 р., під час паломництва духовенства і мирян УГКЦ до Єрусалима, Митрополит Андрей (Шептицький) посвятив Лучинецьку ікону Богородиці перед Гробом Господнім. Того ж року він відновив своєю Грамотою відпусти, надані Папою Римським Пієм ІХ.

Під час Першої світової війни біля каплиці вибухнув гарматний снаряд і вона загорілася. Було знищено майже все, крім тієї частини стіни, де висіла ікона Пресвятої Богородиці. Дивом врятований образ перенесли до церкви.

Значних руйнувань у воєнний час зазнала і сама церква, як ззовні, так і зсередини. Знищено було все церковне майно, вціліла лише ікона Богородиці. Пошкоджену церкву відновили тільки у 20-х рр. минулого століття.

Чудотворні властивості ікони Богородиці проявлялися і в наступні десятиліття. Ще за атеїстичного радянського режиму регент церкви, рятуючи дзвони від знищення, закопав їх, але нікому не сказав де. Коли мешканці схотіли побудувати дзвіницю, вони щиро молилися до Богородиці перед чудотворною іконою, щоб віднайшлися старі дзвони. І вони знайшлися під час закладення фундаменту для нової дзвіниці.

Прощі до чудотворної ікони в Лучинцях відновлено лише із 1997 р. Сьогодні Лучинецька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці поміщена в іконостасі над царськими вратами.

[nggallery id=20]

Related Blogs

Posted by admin | 15.12.2021
Станіславівська чудотворна ікона Матері Божої Ласкавої: чуда, які продовжуються і сьогодні…
Жовтень 2016 року. Івано-Франківськ. Пані Леся у лікарні дізнається страшну для себе та своєї родини звістку - ознаки неповного міхурцевого занеску. Це передраковий стан. Воно може спровокувати найнебезпечнішу із усіх...
No Image
Posted by admin | 27.02.2020
Календар прощ до святинь УГКЦ на 2021 р.Б.
Календар прощ до святинь УГКЦ на 2021 р. Б Якою б мірою ми не заглибилися в духовне, релігійне життя, на якому б із його щаблів не перебували – чи на...
Posted by admin | 29.06.2016
Борислав – найбільша в Україні скарбниця мощів святих
Церква св. Анни, матері Пресвятої Богородиці, у м. Бориславі на Львівщині – унікальна, не схожа на жодну іншу святиню в Україні. Адже цей храм віднедавна став справжньою скарбницею священних реліквій,...