Грецькі канікули. Александруполіс (архів)

Грецькі канікули. Александруполіс (архів)

ПЕРІОД: 19 – 27 червня (9 днів)
ВАРТІСТЬ: 10800 грн.
МАРШРУТ: Львів – Александруполіс – Кавала – Стамбул – Салоніки – Афон – Львів

1 День

7:00 Збір групи в Патріаршому домі. Літургія

8:00 Виїзд в паломництво (10:00 Івано-Франківск (Чернігів Shell),11:00 Коломия (кафе Зруб),12:00 Чернівці об’їздна).

Нічний переїзд до Стамбула.

2 День

Раннє прибуття у Стамбул.

Екскурсія. Вільний час.

Оглянемо історичну частину міста: Султанахмет. В цей день ми також побачимо Іподром, Базиліку Цистерна та Блакитну мечеть.
Ще одна зірка цього дня – Собор Святої Софії. Цей грандіозний за своїми розмірами храм із величезним куполом-шатром, що мав символізувати присутність Неба на землі, протягом тривалого часу вважався найбільшою спорудою в цілому світі. Прикрашений золотою мозаїкою і фресками, собор воістину являв собою велич Божої слави. Він став перлиною стародавньої візантійської архітектури, символом східного християнства. У соборі Святої Софії відбувався обряд помазання на царство візантійських імператорів. За давньою легендою, приголомшлива краса і маєстат Софійського собору настільки вразили посланців руського князя Володимира Великого, що він прийняв доленосне рішення про хрещення Київської Русі саме з рук Візантії. У ХV ст., коли Візантійська імперія впала під натиском Османів, у соборі Святого Софії була створена мечеть (Айя-Софія), про що сьогодні нагадують добудовані навколо неї мінарети. Та з 1934 р. Свята Софія не належить жодній релігії та жодній конфесії – сьогодні тут функціонує музей.

Переїзд в готель в Александруполі, відпочинок на березі Фракійського моря.

Александруполі, як і весь регіон Еврос, є важливими туристичними напрямками Греції з великою кількістю цікавих місць та визначних пам’яток.

Розташований на перехресті між Грецією, Європою та країнами Середземномор’я, Азії та Причорномор’я, Александруполі займає панівне становище у географічному регіоні Східної Македонії та Фракії.

Столиця Евроса – Александруполі – місто, яке чудово поєднує чарівність далекого минулого та красу сьогодення, з портом та залізничною станцією, що є важливими центрами торгівлі та місцями, в яких можна насолодитися різними напрямками відпочинку: морським, курортним та екотуризмом.

Ретельне планування міста, сучасні будівлі та величезна кількість вітрин магазинів наголошують на сучасному статусі міста, яке, в той же час, зберегло переваги віддаленої провінції.

Приморські та гірські поселення муніципалітету Александруполі пропонують гостям унікальні природні краси, мальовничі краєвиди, лісові стежки лісу Дадіас, краси Дельти Євроса та термальних джерел Траянуполісу.

Будинки унікальної архітектури, такі як Заріфіос (академія) та Леонтарідіос (школа на центральній площі), свідчать про високий культурний та інтелектуальний рівень міста.

Краса Александруполі не укладена лише в його межах, але поширюється і на передмістя. Обов’язково варто відвідати селище Ферес, де знаходиться найкрасивіший монастир Богородиці Мироспасительки (Панагії Космосотіриси), який був збудований у 1152 році, а також старовинний візантійський акведук та оригінальний Великий Фонтан.

Вечеря. Нічліг.

3 День

Літургія. Сніданок.

Факультативний день.

На захід від Александруполіса знаходиться одна з найбільш значних археологічних знахідок всього регіону – печера циклопу Поліфема, що охороняється як давньогрецький пам’ятник.

Ця печера колись служила притулком стародавньої людини, про що говорять численні доісторичні знахідки – кераміка та знаряддя з каменю, прикраси, виготовлені з морських раковин, кістки доісторичних тварин. Печера циклопу Поліфема розкрила дослідникам таємниці, вік яких обчислюється десятками тисяч років. Вона складається з чотирьох кімнат, найбільш заселеною була перша – тут вчені виявили зразки Елліністичної, Класичної та Римської епох. В даний час печера Поліфема відкрита для відвідування щодня.

Відпочинок на морі.

Вечеря. Нічліг.

4 День

Літургія. Сніданок.

Факультативна екскурсія до Салонік

Салоніки — це сучасне європейське місто із багатою візантійською спадщиною.  В Салоніках знаходиться безліч як історичних так і сучасних об’єктів  культури. Тут Ви матимете змогу відвідати: арку Галерія, Білу вежу, площу Аристотеля,  базиліку святого Димитрія, сучасну інсталяцію «Парасольки» та багато іншого.

Якщо бажаєте пройнятись духом Греції, то Салоніки запрошують.

Відпочинок на морі.

Вечеря. Нічліг.

5 День

Літургія. Сніданок.

Факультативний день.

На північному сході Греції є адміністративна область, яка славиться своєю дивовижною флорою і фауною, національними парками, музеями та архітектурно-історичними комплексами. Це все про Фракію.

Ця територія Греції сповнена таємниць і загадок, хоча, як погодяться багато, це стосується взагалі всієї країни з її насиченим історичним минулим. Чим же так примітна саме дана периферія: затишними провулками; мальовничими місцями; глибокою історією; автентичною атмосферою; чудовими винами.

Як і будь-яка інша периферія, Греція, чи то Аттика або Фессалія, ця земля має особливі міста і місця, які просто зобов’язаний відвідати кожен турист.

Ксанті – опинившись тут, ви просто зобов’язані в першу чергу сходити в Народний музей. Не менший інтерес викличе муніципальна галерея і годинникова башта. Бути тут, в місті, відомому своєю тютюновою продукцією і не відвідати один з тютюнових складів? Погодьтеся, якось неправильно.

Родопі – дуже цікава земля, яка вабить своєю самобутністю, природою і пейзажами. Крім цікавих храмів, церков і стародавніх руїн, яких більше, ніж достатньо у всій Греції, саме в Родопі, а точніше селищі Маронея, ви зійдетеся «обличчям до обличчя» з печерою Циклопа!

Тур по Східній Македонії та Фракії просто не може не включати відвідування Кавали. Білясті будинку прямо біля води, затишні вулички, приємний міський шум і, що очікувано, захопливі архітектурні пам’ятки. Візантійський акведук Камарес, храм Св. Павла, будівля Ратуші і багато іншого гідного вашої уваги. Втім, досвідчений гід нічого не пропустить.

Еврос – справжня перлина Фракії. Чудова природа і багатовікова історія зробили свою справу. Сьогодні Еврос користується величезною популярністю серед туристів. Егейське море, розкішні пляжі, квінтесенція гостинності, традиційні страви грецької кухні. Деякі населені пункти регіону зачаровують маєтками і храмами. Але особливий інтерес у кожного викликають однойменна річка і ліс Дадіас. Більш того, дельта річки Еврос є Національним парком, де легко здійснити захопливу прогулянку.

Драма – це рай для шанувальників грецького вина і всього, що з ним пов’язано. Особливий шарм цієї префектури складно передати словами, та й чи варто? Її багатство полягає в неповторній красі печер, річок, смарагдових лісах, природних пам’ятках, а також унікальній архітектурі храмів і церков. А на замітку поціновувачам напою богів, саме в Драмі виробляється не просто вино, а гордість, яка визнана у всій країні.

Вечеря. Нічліг.

6 День

Літургія. Сніданок.

Факультативний день

Сьогодні матимемо змогу побачити Афон.

Візантійський імператор Костянтин Погонат  віддав півострів Айон-Орос у виключне володіння монахів (ченців). У 8 столітті грецькі самітники (анахорети) створили на Афоні  так звану чернечу республіку. Перший монастир — Монастир Велика Лавра — на Афоні заснований в 962—963 роках грецьким ченцем Афанасієм. Згодом на Афоні виникло до 20 укріплених чоловічих монастирів, і він став відігравати роль великого релігійного центру православної церкви.

Перший руський монастир — Пантелеймонів монастир — закладений на Афоні 1080 року за візантійського імператора Олексія I Комніна. Україна мала з Афоном тісні релігійно-культурні зв’язки. З України на Афоні перебували Антоній Печерський, Паїсій Величковський та Іван Вишенський.

Нині Афон — релігійний, науковий і туристичний центр. Управління здійснюють представники монастирів — свята община.

У монастирях Афона зберігається приблизно 10 тисяч грецьких, слов’янських, грузинських та арабських рукописів, цінні мистецькі твори (починаючи з 9 століття). Ці збірки досі мало досліджені науковцями.

Жінкам доступ на Афон заборонено.

Відпочинок на морі.

Вечеря. Нічліг.

7 День

Літургія. Сніданок.

Сьогодні матимемо змогу придбати сувеніри, а також привезти своїм найріднішим, щось корисне та смачненьке: оливкову олію, сир, вино тощо.

Відпочинок на морі.

Вечеря. Нічліг.

8 День

Літургія. Сніданок.

А сьогодні будемо весь день ніжитись під теплим сонцем та купатись у кришталево-чистому морі.

Вечеря. Нічліг.

9 День

Літургія. Сніданок.

Ось завершується наш відпочинок. Вже час їхати додому.

До нових зустрічей!

У ВАРТІСТЬ ВХОДИТЬ:

– переїзд комфортабельним автобусом євро класу по всьому маршруту;

– супровід духівника групи;

– проживання в готелі зі сніданками та вечерями;

– медичне страхування.

У ВАРТІСТЬ НЕ ВХОДИТЬ:

– екскурсія у Стамбулі – 35 євро (обов’язково);

– екскурсія Салоніки – 30 євро (факультатив);

– екскурсія Монастирі Тракії та Македонії – 25 євро (факультатив);

– екскурсія до Афону (корабликом);

– особисті витрати;

– city tax.

* Оплата паломництва здійснюється лише у гривнях.

Related Blogs

Posted by admin | 22.02.2022
Меджугор’є + Будапешт на Великий піст (архів)
ПЕРІОД: 05 - 11 березня  (7 днів) ПЕРІОД: 23 - 29 березня  (7 днів) ВАРТІСТЬ: 165 євро*+200 грн МАРШРУТ: Львів (Івано-Франківськ) – Будапешт – Меджугор'є (4 дні / 3 ночі) –...
Posted by admin | 17.02.2022
Проща до Люрду (в рамках міжнародного військового паломництва) (архів)
ПЕРІОД: 8-20 травня  (13 днів) ВАРТІСТЬ: 595 євро*+400 грн МАРШРУТ: Львів - Ярослав - Прага - Берн - Женева - Невер - Париж - Ракамадур - Люрд - Барселона - Монтсеррат...
Posted by admin | 14.01.2022
Країнами “БеНіЛюкс” (архів)
ПЕРІОД: 02 - 11 квітня (10 днів) ВАРТІСТЬ: 495 євро*+200 грн. МАРШРУТ: Львів – Вроцлав – Дрезден - Айзенах - Трір - Люксембург - Брюссель - Гент - Брюгге - Гауда...