Проща до Крехівського монастиря та святинь Жовкви

Проща до Крехівського монастиря та святинь Жовкви

ПЕРІОД: уточнюється (1 день)
ПОЖЕРТВА: 250 грн
МАРШРУТ: Львів – Крехів – Жовква – Львів
ЗАМОВИТИ: ✆ Київ: (096) 330-96-79; ✆ Львів: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30

Зустріч прочан о 8.00. Посадка в автобус. Ранішні молитви. Виїзд зі Львова. Прибуття до Крехівського монастиря. Божественна Літургія.

Одна з найвідоміших духовних перлин Західної України, Крехівський монастир отців василіан, розташована на Львівщині, за дванадцять кілометрів від Жовкви. Щоб поклонитися чудотворним іконам Богородиці та святого Миколая, сюди вже понад чотири сотні років тягнуться вервечки паломників. І не тільки з України. Ще в XVII столітті приходили в Крехів прочани з території сучасної Молдови, з-за Дону і навіть з Греції. Бували тут українські гетьмани: Богдан Хмельницький, Петро Дорошенко та Іван Мазепа, митрополит Петро Могила. Молодий Мазепа навіть захищав обитель під час облоги 1672 року.

Згідно з переданням, Крехівський монастир заснували наприкінці XVI ст. два ченці Києво-Печерської лаври Йоіл і Сильвестр. Вони поселилися тут у печері, що була в скелі під назвою «Камінь Тимоша». Також збереглася печерна церква Благовіщення, в якій монахи-засновники відправляли богослужіння. Дуже швидко околицями розлетілася звістка про подвижників і люди почали приходити до них за духовними порадами. З часом братії стало більше, монастир перенесли на нинішнє місце й почали активно розбудовувати. Наприкінці XVII ст. сформувався цілий монастирський архітектурний комплекс.

У часи свого піднесення Крехівська обитель Святого Миколая була потужним культурним і духовним центром. Тут зберігався цінний архів та багата бібліотека стародруків і рукописів. На початок XIX століття книгозбірня налічувала понад пів тисячі книг. Усі ці скарби було розграбовано більшовиками після ліквідації монастиря у 1949 році. 29 серпня 1990 року до Крехова повернулися отці василіани і святиня почала відроджуватися.

Спільна молитва біля чудотворних ікон. Відвідини скельного монастиря та цілющого джерела. Вільний час для приватної молитви.  Переїзд у Жовкву, екскурсія центральною частиною та храмами міста.

Жовква приваблює середньовічним замком Жолкевських, який був резиденцією польського короля Яна ІІІ Собеського. Відвідаємо також катедральний костел св. Лаврентія з падаючою дзвіницею та некрополем родин Собеських та Жолкевських. Відвідаємо  також Василіянський монастир із церквою св. Трійці  та мощами святого Партенія, комплекс домініканського монастиря з ранньобароковим костелом. Заслуговують на увагу шедеври дерев’яної архітектури: церква Різдва Богородиці та церква св. Трійці. Жовква також славиться синагогою, міськими мурами, вежами, Краківськими та Глинськими воротами.

Вільний час. Переїзд у Львів.

osobluviУ ПАКЕТ ПОСЛУГ ВХОДИТЬ

– проїзд автобусом єврокласу згідно маршруту;
– духовний супровід священика;
– супровід досвідченого керівника;
– екскурсії в місцях перебування;
– медичне страхування;

osobluviВАШІ ДОДАТКОВІ ВИТРАТИ 

– харчування не передбачене програмою;
– особисті витрати.

Related Blogs

Греція з відпочинком на морі (Олімпійське узбережжя)
19-26/07/2024 Греція Олімпійське узбережжя 460€+400 грн
Паломництва Україною в травні
травень 2024 Україна Львів, Коломия, Чернівці, Кам'янець-Подільський та інші місця 1795 грн
ЕКСКУРСІЯ ЛЬВОВОМ
Дата: 12.05.24 ПОЖЕРТВА: 250 грн. ЗАМОВИТИ: (096) 858-27-57. ПРОГРАМА: Вранішня Літургія. Пішохідна екскурсія містом «Храми Львова»: Іоанна Хрестителя - одна з найдавніших культових споруд Львова. Вважається частиною ансамблю міста часів...