Ла Салет – місце Об’явлення Богородиці

Ла Салет – місце Об’явлення Богородиці

Французькі Альпи містять у собі особливе місце, оточене горами та оповите туманом – монастир Ла Салет. Сюди стелиться звивиста гірська дорога, наприкінці якої паломники побачать неймовірний пейзаж, в центрі якого розташований величний Собор Пречистої Діви Марії.  У середині ХІХ століття цю дорогу можна було подолати хіба що верхи на мулі, бо навіть конем туди ніхто […]

Французькі Альпи містять у собі особливе місце, оточене горами та оповите туманом – монастир Ла Салет. Сюди стелиться звивиста гірська дорога, наприкінці якої паломники побачать неймовірний пейзаж, в центрі якого розташований величний Собор Пречистої Діви Марії.  У середині ХІХ століття цю дорогу можна було подолати хіба що верхи на мулі, бо навіть конем туди ніхто не заїжджав. Хуторяни жили дуже бідно, покладаючись лише на себе. Мешкали в цій замкненій долині, не цікавлячись тим, що відбувається у широкому світі, потерпаючи від неврожаю та епідемій. Саме до них і прийшла Богородиця.

«Прийдіть до мене, діти мої, не бійтеся, я прийшла, щоб оголосити вам велику новину», – такими словами Богородиця звернулася до Мелані Кальва та Максиміна Жиро, на альпійських пагорбах у Франції. У вересні 1846 р. діти пасли корови і гралися у «рай», коли помітили вогненну кулю, з якої раптово вийшла «Прекрасна Пані». Вона присіла біля висохлого струмка, який був прикрашений квітами для гри – і гірко заплакала. Діти описували Її як прекрасну пані у дорогому одязі, на плечах якої лежав важкий ланцюг, на шиї висів менший ланцюг, на якому був хрест із розп’яттям, на якому ліворуч були клещата, а праворуч – молоток. Крізь сльози Пані розповіла про неврожаї, голод і хвороби, які очікуються у майбутньому. Розповіла про свій біль та смуток, які викликані вчинками і словами людей. Мелані та Максимін передали прохання про піст, покаяння та щоденні молитви, які мають зарадити як тепер, так і в майбутньому. Богородиця просила дітей передати її слова усьому людства – і зникла раптово, як і з’явилася.

Відомості про Об’явлення розповсюдилися по околицях. У висохлому струмку, біля якого говорила «Прекрасна Пані», знову з’явилася вода, яка приносила оздоровлення. Після детального опитування свідків та досліджень фактів оздоровлення церковна влада підтвердила правдивість Об’явлення. Єпископ Гренобля Філібер де Бріяр 19 вересня 1851 року оголосив у своєму пастирському посланні, що “Об’явлення Пречистої Діви двом пастушкам на горі Ла Салет… містить всі ознаки правдивості і вірні повинні признати його достовірність і безумовність”. Цей пастирський лист був погоджений з Папою Римським Пієм IX. Саме же Папа сказав, що воно призначене для всього світу і спрямоване на порятунок людства від осуду. У 1852 р. тут було засноване згромадження Місіонерів Салетини єпископом з Ґренобля Філібертом де Бріярд, яке діє й досі. Їхній монастир відомий у цілому світі, а його осередки є й в Україні. 24 серпня 1852 р. Папа Пій IX ще раз нагадав про спорудження вівтаря у містечку Ла-Салет. Тією ж папською булою від 7 вересня було підтримано заснування Згромадження Богородиці з Ла Салету. Так, на горі зведено храм, монастир та готель для паломників. Місіонери поширюють Послання Богородиці і мають свої осередки у 25 країнах. Папа Римський Лев XIII здійснив канонічну коронацію статуї у Соборі Богородиці у Ла Салеті 21 серпня 1879 р. Корона має форму сонячних променів, в основі прикрашені трояндовим вінком.

Собор має вигляд замку. Досить часто хмари огортають гори, нижче рівня Собору – і тоді здається, що це вже небо. В середині Собору розміщений орган. Його звучання у часі богослужень надає особливе пережиття Божої присутності.

У надзвичайний Ювілейний рік Божого Милосердя (2016р.) статуя Богородиці з Ла Салет прибула до Ватикану. Папа Римський Франциск І коронував її з нагоди 170-літнього ювілею Об’явлення Богородиці у французьких Альпах. “Марія, незважаючи на те, що говорить у своєму посланні про речі досить складні: про рамена Її Сина, які обтяжені нашими гріхами, зневагою дня Господнього, браком посту, молитви, і, одночасно, звинуваченням Бога у всьому тому злі, яке зустрічає людина у житті, але Вона приходить з посланням надії. Перше речення Її послання звучить: «Прийдіть, діти мої, не бійтеся», а потім говориться про прекрасну обітницю великого благословення для всіх нас, як плоду нашого особистого покаяння”, – підкреслив отець Кшиштоф Жигадло, який є членом Місіонерів Салетини.

***

Дізнайтеся про найближчі паломництва до Європи за цим посиланням

***

Збагачуйтесь духовно з нами!

Патріарший паломницький центр

Related Blogs

Паломництво до Святої Землі – Дорогою Спасителя
11/09/2023 – 20/09/2023 Ізраїль Тель-Авів, Тверія, Назарет, Вифлеєм, Ейн-Карем 895$+400грн
Паломництво до Крехова та Жовкви
Крехів – без перебільшень, неймовірно красиве та освячене місце, куди щодня приїжджають чимало прочан. Монастир святого Миколая отців Василіян УГКЦ, що на Львівщині є осередком Василіанського новіціату, де зростають у...
Паломництво до Святої Землі
04/10/2023 – 11/10/2023 15/11/2023 – 22/11/2023 08/12/2023 – 15/11/2023 Ізраїль Тель-Авів, Тверія, Назарет, Вифлеєм, Ейн-Карем 990$+400грн