Меджугор’є – місце об’явлення Пресвятої Богородиці

Меджугор’є – місце об’явлення Пресвятої Богородиці

Невеличке хорватське селище в Боснії, яке розташоване біля підніжжя двох гір – Крживаца і Подбрдо, звідки його назва Меджугор’є, на початку 80-х років стало місцем об’явлення Пресвятої Богородиці і за кілька десятків років перетворилося в одну з найвідоміших і найвідвідуваніших святинь світу. Саме тут 24 червня 1981 року, у свято св. Йоана Хрестителя четверо підлітків, […]

Невеличке хорватське селище в Боснії, яке розташоване біля підніжжя двох гір – Крживаца і Подбрдо, звідки його назва Меджугор’є, на початку 80-х років стало місцем об’явлення Пресвятої Богородиці і за кілька десятків років перетворилося в одну з найвідоміших і найвідвідуваніших святинь світу.

Саме тут 24 червня 1981 року, у свято св. Йоана Хрестителя четверо підлітків, що вийшли погуляти на околицю села, побачили сяючу жіночу постать з дитиною на руках. На другий день на цьому ж місці світла Панна відкрила дітям (тоді їх було вже шестеро) своє ім’я: «Я – Благословенна Діва Марія, Матір Ісуса». З того часу Пресвята Богородиця продовжує відвідувати візіонерів до сьогоднішнього дня. Тобто об’явлення тривають, і це робить Меджугор’є унікальною святинею. Із 1987 року об’явлення Діви Марії відбуваються щомісяця, 25 числа. Декого з візіонерів Діва Марія відвідує щодня. Божа Мати відкриває їм таємниці, що стосуються їхнього власного життя, життя парафії, до якої вони належать, та цілого світу, «усіх людей, що прагнуть іти дорогою святості», – як висловилася сама Божа Мати.Меджугор'є

Католицька Церква з обережністю поставилась до описаних візіонерами явищ. Була створена спеціальна комісія, яка мала б спостерігати й досліджувати факти об’явлень. У квітні 1991 році Церква офіційно визнала Меджугор’є місцем молитви і дозволила приватні відвідини святині. У 1996 році Святий Престол дозволив відвідувати Меджугор’є всім, хто цього забажає, однак віруючі мають бути охоплені душпастирською опікою.

Починаючи з 25 квітня 1981 року санктуарій в Меджугор’ї відвідали понад 20 млн. паломників. Відчуття живої присутності Божої Матері тут настільки сильне, що побувати тут прагнуть навіть люди, які доти не вірили в Бога. Тут ставалися численні випадки цілковитого зцілення від невиліковних недугів – онкології, паралічу, сліпоти, звільнення від алкогольної та наркотичної залежності.

Послання Пресвятої Богородиці, які вона відкриває тільки кільком візіонерам, перекладені різними мовами, розлетілися по всіх куточках землі. Це сповнені безмежної любові, співчуття й підтримки заклики молитися за мир, чинити вчинки милосердя, щодня, в кожній буденній справі смиренно і радісно слідувати за Христом. Слова «мир» і «любов» найчастіше звучать із вуст Діви Марії в Меджугор’ї, це – найголовніша умова спасіння, найважливіша ознака Божого Царства, присутність миру і любові на землі – Божа воля для всіх людей. Тому молитва, піст, читання Святого Письма, святе Причастя і сповідь є п’ятьма головними видами «зброї», якими можна провадити боротьбу з ворогом цього світу, співдіючи в цьому Самій Божій Матері.

Меджугор'є

На горі Подбрдо, яку називають Горою Об’явлень, на місці, де Діва Марія вперше явилася дітям, у 2001 році була встановлена і освячена білосніжна мармурова статуя Божої Матері – Цариця Світу. Щодня і вдень і вночі на цьому місці моляться паломники. Щонеділі о 16.00 прочани збираються тут, щоб промовити молитву Розарію. На шляху від підніжжя гори до місця об’явлення встановлені плити із зображеними на них скорботними й радісними таїнствами Розарію роботи відомого скульптора Кармелло Пузолло з Флоренції.

На горі Крижевац встановлений хрест на честь 1900-ліття розп’яття Христа. Сюди провадять стації Хресної дороги, скульптурні зображення для яких виготовив цей же італійський скульптор.

Меджугор’є справедливо називають місцем, де Небо дозволяє торкнутися себе. Сама Божа Мати в одному з об’явлень закликала всіх прибути на молитву в Меджугор’є, щоб отримати милості, які Вона прагне подарувати тут кожній людині.

Переглянути календар паломництв до Меджугор’є можна за посиланням.

Blog Comments

Que lugar lindo. Transmite uma paz verdadeira

Add a comment

*Please complete all fields correctly

Related Blogs

“Ми даємо їм інструмент для розкриття їхніх можливостей”: підсумки дитячих таборів “Вільні діти”
Шість заїздів по 10 днів та 240 дітей з Херсонської та Донецької області, які, попри пережиті жахіття війни, розвинули свій потенціал - такими є підсумки таборів, які проводив Патріарший Паломницький...
Слідами Івана Павла ІІ
14/06/2024 – 17/06/2024 19/07/2024 – 22/07/2024 16/08/2024 – 19/08/2024 Польща Вадовіце, Кальварія-Зебжидовська, Краків, Лагевніки, Ченстоховак 110€ + 15€ (екскурсійний збір)
Відпочинок у Греції з паломництвом до св.Спиридона
06/06/2024 – 15/06/2024 31/08/2024 – 09/09/2024 Греція Халкідіки, Метеори, о. Корфу 550€ + 400 грн