"Наші прочани не шукають люксових умов, їм важливе посвячення Собору", – о. Любомир Яворський

"Наші прочани не шукають люксових умов, їм важливе посвячення Собору", – о. Любомир Яворський

Перші паломники на святкування 1025-річчя Хрещення України-Русі та посвячення Патріаршого собору Воскресіння Христового прибудуть уже 16 серпня. Про це Департаменту інформації УГКЦ повідомив керівник Патріаршого паломницького центру отець Любомир Яворський.

«Шістнадцятого серпня почнуть прибувати групи паломників. Поодинокі прочани будуть дещо швидше. Гадаю, основна кількість людей приїде 17-го вранці», – зазначив о. Любомир.

Проте, скільки саме прибуде прочан, говорити ще рано, оскільки щодня надходить нова інформація, що з такого чи такого села готуються стільки-то автобусів. І вони поки що не зареєструвалися на офіційному сайті Прощі.

«Станом на сьогодні зареєструвалися близько 2,5 тис. прочан і щодня відбувається по 20-30 реєстрацій. Вважаємо, що це добрий показник, бо в Україні люди ще не мають такої звички реєструватися на інтернет-ресурсах. А дехто вирушає на прощу і взагалі не реєструється. Тож зараз важко навіть сказати, яке приблизно буде число прочан».

За інформацією керівника Паломницького центру, прочан з-за кордону зареєструвалося близько тисячі осіб, проте «це не означає, що прибудуть тільки ті, які зареєструвалися». «Якщо говорити про те, звідки прибудуть паломники, то це географія всього світу: Європа, Канада, Америка, Аргентина, Бразилія, Казахстан, Білорусь, Росія, Польща», – розповідає о. Любомир.

Паломницький центр надає прочанам з-за кордону різні послуги: поселення, екскурсії, харчування, відповідно до програми, яка буде біля Патріаршого собору.

«Ми пропонуємо паломникам з-за кордону різні умови розташування. Проте прочани не шукають люксових умов. Ми не маємо запитів на 5-зірковий готель. На 4-зірковий – дуже мало. Здебільшого люди обирають дуже скромні умови, адже вони їдуть за покликом, помолитися. Вони так і кажуть, що основне для них – це заходи, які будуть коло Собору», – наголосив керівник Центру.

Нагадаємо, 17-18 серпня в Києві відбудеться святкування ювілею 1025-річчя Хрещення Русі-України та посвячення головної святині Української Греко-Католицької Церкви – Патріаршого собору Воскресіння Христового.

ПРОГРАМА ПРОЩІ

Департамент інформації УГКЦ

Related Blogs

Мандри чарівною Італією
28/07/2023 – 05/08/2023 Італія Верона, Флоренція, Піза, Рим, Ватикан, Падуя, Венеція 365€+400₴ 1 день Обідній виїзд зі Львова. Перетин кордону. Нічний переїзд до м.Верона, Італія. 2 день Поселення в готель....
Подорож до Мальти
22/07/2023 – 29/07/2023 Мальта Марсашлокк, о.св.Павла, Мелліха, Сліма, Мдіни, Валетта, о.Гозо 735€ 1 день Трансфер зі Львова до Варшави. 2 день Виліт із Варшави до Мальти. Трансфер до готелю. Поселення...
Posted by admin | 26.05.2023
Благодійний дитячий духовно-реабілітаційний табір «Вільні діти» від Патріаршого Паломницького Центру УГКЦ [8-18 червня 2023]
Другий рік поспіль в Україні тривають активні бойові дії. Близько 15 млн жінок і дітей покинуло країну в рамках евакуації, деяка частина вже повернулась. При цьому велика кількість населення залишається...