Тими днями завершилося паломництво українських прочан до Фатіми. Понад п’ять тисяч українців з Португалії, Іспанії, Франції, Італії, Німеччини, Австрії, Румунії, Молдови, Греції, Великобританії прибули молитися за мир в Україні.
Паломники з України також вирушили на прощу українських мігрантів разом з Патріаршим паломницьким центом і тринадцять днів подорожі жертвували за кращу долю українського народу, молячись у європейських святинях. Молилися молебень перед чудотворною іконою Повчанської Богородиці (м. Марія Повч, Угорщина), випрошували милосердя для українського народу під час Божественних Літургій, які очолював духівник групи отець Володимир Коріновський, у храмі святого Йоана Хрестителя (Венеція, Італія), храмі святого Діонісія (Монпельє, Франція), храмі Серця Христового (Барселона, Іспанія), молилися за померлих героїв та близьких у соборі святої Альмудени (Мадрид, Іспанія), дякували за отримані ласки перед фігуркою Дитятка Ісуса у храмі Пресвятої Богородиці (Прага, Чехія).
На два дні Марійський центр у Фатімі наповнився українським духом: синьо-жовті стяги, різнобарвні вишиванки, українська мова, а, головне, сильне бажання вимолити кращу долю для України. Разом з молільниками були присутні єпископи Східних Католицьких Церков Європи, Синод єпископів УГКЦ. Глава УГКЦ Блаженніший Святослав очолив Божественну Літургію у Фатімському Санктуарії, а відтак поручив під Покров Богородиці весь український народ.
Повертаючись додому, українські паломники відвідали Марійський центр у Люрді (Франція), де пройшли відпустовий шлях святої Бернадетти, занурилися в купіль з цілющою водою, відслужили Літургію в українському храмі й освятили речі релігійного вжитку.
Поруч з молитовними заходами прочани знайомилися з історією та архітектурою європейських міст, через які пролягав їхній паломницький шлях: Венеція, Верона, Мілан (Італія), Монпельє (Франція), Барселона, Мадрид (Іспанія), Саламанка, Рокамадур, Страсбург (Франція), Прага (Чехія).
«Збираючись в цю подорож, – ділиться враженнями паломниця Галина, – знайомі говорили, що буде дуже важко їхати автобусом. Але я мала намір пройти всі труднощі цієї паломницької подорожі. Я отримала велику підтримку від Бога і від прочан, котрі їхали разом зі мною…Дуже багато молились і велика благодать зійшла на нас всіх.»
Паломниця Надія зазначає: «Проща – це шлях, яким Господь допомагає йти, одна молитва паломника може змінити все… У Лурді і Фатімі у паломників відкривається серце для Божого милосердя та ласки Матінки Богородиці.»
«Щоденно Бог проявляє свою любов до нас, до людства, передовсім до мене. Те, що я зараз знаходжуся на рідних землях моїх дідів – це надзвичайна ласка. Особлива Божа ласка, виявлення Божої любові – це нагода відвідати стільки святих, чудотворних місць, де мала можливість зустрітися з Богом, з Богородицею і з собою. Паломництво до Фатіми було чудове, благословенне, корисне для душі і для тіла.» – підсумовує паломниця Розана.
Довідка.
13 травня 1917 року Богородиця явила себе трьом дітям-пастушкам (Люсії, Жастінті, Франциску), котрі пасли вівці на полі Кова-да-Ірія в околиці Фатіми і в час лихоліття Першої світової війни вказала шлях подолання наслідків всесвітнього гріха: загальне покаяння і безперервна молитва. З того дня Діва Марія з’являлася їм ще п’ять разів поспіль – щомісяця 13 числа. Останнє об’явлення Пресвятої Богородиці сталося 13 жовтня 1917 року. Католицька Церква визнала Фатімські об’явлення істинним чудом – найважливішим посланням Богородиці сучасному світу.
У травні 2017 року прочани разом з Патріаршим паломницьким центром знову вирушать в паломництво до Фатіми і це буде проща з нагоди 100-річчя об’явлення Цариці Миру.