07:00 – Збір та виїзд до Гошева.
09:30 – Прибуття до Гошівського монастиря. Розповідь про монастир на Ясній Горі, Божественна Літургія.
Василіянський монастир Преображення Господнього – греко-католицький монастир Чину св. Василія Великого у селі Гошеві Долинського району на Івано-Франківщині. Вважається однією із найвеличніших релігійних та історико-архітектурних святинь Західної України.
Перша історична згадка про Гошівський монастир датована 1509 р., коли монастир було внесено до реєстру Київської митрополії. Початкове розташування монастиря було в урочищі Чорний Ділок. Наприкінці 70-х – на початку 80-х рр. XVII ст. монастир із Чорного Ділка перенесено на Ясну Гору.
11:00 – 12:00 Молитва перед чудотворною іконою Гошівської Матері Божої. Вільний час.
Ікона Гошівської Божої Матері – копія Ченстоховської ікони – належала до родини хорунжого Шугая. Під час пожежі, коли все його господарство згоріло дотла, залишилась недоторканою лише одна стіна — на ній висіла ікона. Згодом родина Шугаїв, рятуючись від татарських набігів, перебувала певний час у маєтку Гошовських, відтак і ця ікона змінила власників. В 1736 р. ікона засвітилась великим сяйвом, а потім на обличчі Богородиці залишилась немовби роса, а з очей спливали сльози, що засвідчило багато людей і місцевий священник. Гошовський передав ікону в монастир, а митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив її чудотворною. Від того часу ікона Гошівської Богоматері прославилась багатьма чудами, які було детально розслідувані та зафіксовані в спеціальній книзі, та отримала назву «Цариця Карпат».
У 2009 р. Папа Римський Бенедикт XVI благословив і освятив золоті корони для Гошівської чудотворної ікони. Апостольська столиця надала Гошівському монастиреві декрет про оголошення його великою Базилікою і прилученням до великих Маріїних відпустових місць Католицької церкви в усьому світі. На Успіння Пресвятої Богородиці, 28 серпня, на Ясній горі відбулося коронування ікони Богородиці. Уже майже три століття тисячі паломників моляться біля ікони Матері Божої з думкою про зцілення власної душі й тіла, з проханням заступництва Богородиці для своєї родини, з надією та вірою.
12:00 – 13:00 Обід факультативний.
13:00 – Переїзд в Гошівський жіночий монастир. Молебень до Пресвятої Богородиці. Розповідь про монастир. Вільний час.
Греко-католицький жіночий монастир Різдва Пресвятої Богородиці сестер Пресвятої Родини знаходиться на півдні села Гошів, в мальовничому куточку Прикарпаття. Саме тут біля підніжжя Пресвятої Богородиці народилося Згромадження Сестер Пресвятої Родини. Сюди приїжджають на реколекції богопосвячені особи, священники, миряни; захисники нашої Держави проходять духовну реабілітацію. У літній період сюди приїжджають діти на табори. Сестри вкладають усі свої сили, щоби ті, хто перебуває у стінах монастиря почувалися затишно.
14:00 – 15:20 Переїзд до Борислава. Молитва у храмі та розповідь про святиню.
Церква святої Анни(колишній парафіяльний Римо-католицький костел Святої Барбари) – греко-католицький храм у Бориславі. Один з пам’яток архітектури місцевого значення. Посвячення храму відбулося 1902 р. на честь Святої Барбари (Варвари), покровительки гірників (у Бориславі та його околицях було вдосталь шахт, де гинуло багато людей від раптової смерті). Автором проєкту був архітектор Станіслав Маєрський. Споруда костелу, вимурувана у формі латинського хреста, характерна для епохи неоготики та неороманського стилю. Будували цей костел, як і багато інших храмів цього періоду, мандрівні майстри будівничого цеху за кошти парафіян та нафтових промисловців.
На сьогодні у храмі святої Анни знаходяться понад 700 мощей святих, які зібрав місцевий душпастир – о. Роман Василів. Сюди приїжджають чимало паломників з усієї України та за її меж. Кількість свідчень про духовні та тілесні зцілення щороку збільшуються.
16:00 – 16:30 Переїзд в Дрогобич.
16:30 – 18:30 Екскурсія містом.
Місто засноване у 1081 р. З XV ст. місто розвивалося, передовсім, як, ярмарковий і солеварний центр. У середині ХІХ ст. перетворився на найбільший у Європі нафтовий центр, що сприяло швидкому розвитку міста. Сьогодні місто відоме, як мала батьківщина Юрія Дрогобича, Івана Франка і Бруно Шульца.
Василіянський монастир та церкву Святих верховних апостолів Петра і Павла було побудовано у XVIII ст. На жаль, сьогодні невідомо, як виглядала святиня тоді. Коли у вересні 1939 р. Західну Україну окупували війська, то нова колоніальна влада деяких монахів репресувала, деяких замордувала у катівні НКВС (на фото – справа), яка знаходилася поряд з храмом. У цей період загинули ієромонахи Северіан Бараник, Яким Сеньківський, Віталій Байрак, ЧСВВ, проголошені Блаженними Святішим Отцем Іваном-Павлом ІІ під час візиту в Україну 27 червня 2001 року.
У стінах міської Ратуші знаходиться Галерея ваг та гир, де виставлено понад 500 експонатів з різних країн та континентів. Серед експонатів ваги різного призначення – аптечні, поштові, медичні, для яєць, для зважування золота та монет і навіть для зважування жінок, яких у середньовіччі через малу вагу вважали відьмами. Найціннішим експонатом у музеї є вага, що датується X ст.
Костел святого Варфоломія (на фото – дзвіниця храму, що раніше була башнею Дрогобицького замку)- католицький храм збудований у стилі готики та бароко (інтер’єрні розписи) кінця XIV—XVI ст., історико-архітектурна пам’ятка національного значення.
Церкву Пресвятої Трійці збудували у 1690 році як римо-католицький костел, а прилеглі приміщення добудовані значно пізніше як монастир отців кармелітів. У 1795 році цісар Йосип II зліквідував монастир, а майно націоналізував. Українська (Руська) громада у 1808 році купила в австрійського уряду храм і приміщення під греко-католицьку парафію і школу. Тут молилися і навчалися багато світочів української нації, серед яких Іван Франко. Пастирями і вчителями багатьох поколінь дрогобичан були ревні та свідомі єромонахи Чину Святого Василія Великого, серед яких ісповідники віри та мученики єромонахи Северіян Бараник, Яким Сеньківський та Віталій Байрак.
Церква святого Юра – пам’ятка галицької дерев’яної архітектури кінця XV — початку XVI століть, одна з найкраще збережених і належить до числа найкращих пам’яток давньої української сакральної архітектури. Збудована у XV столітті, кілька разів перебудовувалася та остаточного архітектурних форм їй надав талановитий український будівничий Григорій Тесля з Дрогобича.
Детальніше: +380 (96) 858 27 57
ЦІНА ПРОГРАМИ: 495 ГРН.
У вартість включено: проїзд комфортабельним автобусом, духовний супровід священника
У вартість не включено: комплексний обід (200 грн./ос.)