1 ДЕНЬ
Зустріч паломників у Києві, в аеропорту Жуляни о 06:45 год. Реєстрація на рейс, виліт до Грузії о 08:45 год. Прибуття в Тбілісі о 12:30. Проходження митного та паспортного контролю. Зустріч з гідом, посадка в автобус. Переїзд в Кахетію.
Кахетія, східний регіон Грузії, який відомий своїми печерними монастирями. Тут ми відвідаємо
монастир Бодбе (IX-XIX ст.), де покоїться свята рівноапостольна Ніна, просвітителька Грузії. На території монастиря також знаходиться чудодійне джерело св. Ніни, мироточива чудотворна ікона Пресвятої Богородиці. Наступне наше знайомство буде з містом-фортецею Сігнагі, яке розташоване на високому пагорбі в центрі Алазанської долини. Відвідини храму Святого Стефана (XVIII ст.).
Переїзд в готель, поселення. Вечеря, вільний час. Ночівля.
2 ДЕНЬ
Сніданок. Ранішні молитви. Виселення з готелю. Продовження знайомства з духовними святинями Кахетії та Алазанської долини (відома своїми архітектурними пам’ятками).
Монастир Гремі – фортеця з церквою Архангелів Михаїла і Гавриїла, архітектурна пам’ятка XVI століття.Поблизу м. Ахмета відвідаємо чоловічий монастир Алаверді, який в VI ст., заснував Йосип Алавердський, один із засновників чернецтва в Грузії.
Ікалто (VI – XII ст.) – монастирський комплекс, один з найдавніших в Грузії, до якого входить храм Святої Трійці, храм Святого Духа (VI ст.), храм Успіння Богородиці (XII-XIII ст.). Академія Ікалто знаменита тим, що тут, за переказами, навчався видатний грузинський поет XII століття – Шота Руставелі.
Переїзд в Тбілісі. Поселення в готель. Вечеря, вільний час. Ночівля.
3 ДЕНЬ
Сніданок. Божественна Літургія. Екскурсійне знайомство з духовними та історичними пам’ятками Тбілісі.
Катедральний собор Святої Трійці – Цмінда Самеба – символ сучасної Грузії і найвищий храм країни.
Пантеон на горі Мтацмінда, церква Святого Давида (ХІХ ст.), де в проживав Святий Давид
Гареджийський;
Церква Анчісхаті (VI ст.) – храм Різдва Богородиці, є однією з найдавніших будівель і найстарішим зі збережених храмів Тбілісі. Храм отримав назву Анчісхати після 1664 року в честь чудотворної ікони Спасителя (Анчійскій Спас), яку перенесли сюди з Південної Грузії, рятуючи від турків. У церкві Анчісхаті ікона зберігалася приблизно 200 років. Потім вона була перенесена в Музей мистецтв Грузії.
Собор Сіоні (XII ст.) – до 2006 року був Катедральним собором Грузії. Він названий на честь Успенського храму на Сіонській горі в Єрусалимі, тут зберігається хрест Святої Ніно;
Парк Ріке розбитий в місці, де, згідно з переказами, легендарний цар Вахтанг Горгасал (Волкоголовий), що правив в V столітті, під час полювання збив стрілою фазана. Птах впав в гаряче джерело. Цар здивувався, що з землі тече гаряча вода, назвав містечко «Тбілісі» (від слова «тбілі» – теплий).
Метехі, історичний район Тбілісі, де зараз знаходиться пам’ятник Вахтангу Горгасалу і храм Успіння Богородиці (XIII-XVI ст.). Під склепінням храму похована перша грузинська мучениця – цариця Шушанік Ранська, убита чоловіком-вогнепоклонником в V ст.;
Повернення в готель. Вечеря. Ночівля.
4 ДЕНЬ
Сніданок. Виселення з готелю. Божественна Літургія. Переїзд до Мцехи.
Мцеха – давня столиця Грузії. Екскурсія містом.
Монастир Джварі – найвідоміша і вже точно найвідвідуваніша грузинська пам’ятка. Колись тут був цілий монастир, але зараз залишився один-єдиний храм Воздвиження Хреста Господнього VII століття, який чудовий своєю архітектурою і розташуванням. Він стоїть на горі на лівому березі Арагві і добре видно практично з будь-якої точки Мцхети. Від храму же відкриваються чудові панорами самої Мцхети і навколишніх долин. Вважається, що на цьому місці після хрещення Грузії свята Ніно встановила хрест, і саме слово «Джварі» означає хрест.
Монастир св. Ніни Самтавро (IV–XI ст.) – в храмі знаходиться безліч святинь, частина животворящого стовпа, чудотворна ікона Іверської Божої матері, чудотворна ікона святої Ніни, могили святих царів Міріана та Нани, мощі святого Абібоса Некреського, мощі святого Шио Мгвімского, частина каменю з могили святої Ніни з Бодбе і ін.
Вільний час на обід
Собор Светіцховелі (XI ст.) – одне з найбільш шанованих місць в грузинській православній церкві, кафедра католікоса – глави церкви, побудований на місці першого християнського храму в Грузії IV ст., яка була споруджена над могилою св. Сидоні. Сидонія померла з Хітоном Господнім в руках і була з ним похована. Над могилою Сидоні виріс кедр, з якого був вирубаний стовп для побудови храму. Стовп чудесним чином сам встановився на місці майбутнього храму і став мироточити. Храм назвали “Светіцховелі”, що в перекладі з грузинського означає «Животворящий стовп».
Переїзд в курортне містечко Сурамі, де провела свої останні роки життя і знайшла вічний спокій Леся Українка. Відвідини дому-музею української поетеси.
Переїзд до Боржомі, бальнеологічного і кліматичного курорту. Оглядова прогулянка містом.
Курорт Боржомі, відомий на весь світ своєю лікувальною мінеральною водою. Також містечко славиться своїм Національним і міським парком.
Переїзд в Імерети. Поселення в готель. Вечеря, вільний час. Ночівля.
5 ДЕНЬ
Сніданок. Ранішні молитви. Виселення з готелю. Переїзд в Кутаїсі. Знайомство з християнськими пам’ятками міста та околиць.
Гелатський монастир Богородиці поблизу Кутаїсі — найбільш визначний середньовічний монастир у Грузії. Центр церковного й культурного життя, резиденція католикоса з другої половини XVI століття до 1814. Один з найбільших середньовічних православних монастирів, він був також центром науки, освіти та культури стародавньої Грузії. Відвідаємо храм Успіння Пресвятої Богородиці, церкву Святого Миколая Чудотворця, церкву Юрія Побідоносця.
Монастир Моцамета, поблизу Кутаїсі. Інша назва – монастир святих Давида і Костянтина, моші яких зберігаються в його стінах.
Переїзд в Аджарію, курортне містечко Гоніо. Поселення в готель на березі Чорного моря. Відпочинок на морі, вільний час. Вечеря. Ночівля.
6 ДЕНЬ
Сніданок. Ранішні молитви.
Вільний час. Відпочинок на морі. Можливість проведення факультативних екскурсій.
Вечеря. Переїзд до Батумі, відвідини лазерного шоу фонтанів, вечірня прогулянка. Повернення в готель. Ночівля.
7 ДЕНЬ
Сніданок. Ранішні молитви.
Вільний час. Відпочинок на морі.
Вечеря Ночівля.
8 ДЕНЬ
Сніданок. Ранішні молитви. Виселення з готелю. Переїзд до аеропорту Батумі. Реєстрація на рейс. Виліт до Львова о 13:45. Приліт у Львів о 15:30.
- авіа переліт (23 кг багажу, 7 кг ручна поклажа, харчування);
- транспортне обслуговування згідно програми; **
- супровід духівника;
- 7 ночівель в готелі;
- 7 сніданків;
- 7 вечерь;
- екскурсійне обслуговування згідно програми; *
- медичне страхування;
- особисті витрати;
- вхідні квитки і чайові гідові та водієві 30 дол.;
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ
* Пожертва для паломницької подорожі у гривнях коригується відповідно до зміни курсу валют на день подання.
* Порядок та час екскурсій може бути змінено або замінено на рівноцінні на прохання групи або у випадку форс-мажорних обставин, що не впливатиме на якість паломницької поїздки.
* Слідкуйте за оновленнями програми. Дати подорожі можуть бути змінені.
* Під час подорожі можуть виникати форс-мажорні обставини, наприклад, дії або бездіяльність прикордонних та митних служб, несприятливі погодні умови, затори на дорогах, ремонти доріг в країнах перебування, які можуть вплинути на зміни в екскурсійній частині програми. Ми не несемо відповідальності за наявність таких обставин, але зробимо все можливе, щоб подорож була безпечною та комфортною.
- телефон для запису у Києві: (044) 279-19-20; (096) 330-96-79
- телефон для запису у Львові: (096) 858-27-57; (063) 075-00-30
- напишіть нам на email: info@pilgrimage.in.ua