Паломництво до християнських святинь о. Кіпр + 3 дні відпочинку на морі

Паломництво до християнських святинь о. Кіпр + 3 дні відпочинку на морі

ПЕРІОД: 13-20 жовтня (8 днів)
ПОЖЕРТВА: 780 €*+200 грн
МАРТШРУТ: Київ – Ларнака – Лімасол – Пафос – Кіккос – Трикуккя – Троодос – Мосфілоті – Меніко – Нікосія – Ларнака – Пентакомо – Лімасол – Київ
ЗАМОВИТИКиїв: (096) 330-96-79;  Львів: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30.

osobluviУ ПАКЕТ ПОСЛУГ ВХОДИТЬ osobluviВАШІ ДОДАТКОВІ ВИТРАТИ 
– авіапереліт в обидві сторони;
– проїзд автобусом по маршруту;
– супровід досвідченого керівника та духовний супровід священика;
– послуги дипломованого гіда;
– 7 ночівель в готелі;
– 7 сніданків та 6 вечерь (шведський стіл).
– особисті витрати;
– дорога до/з аеропорту Бориспіль.

1 ДЕНЬ

Зустріч паломників у Міжнародному аеропорту «Бориспіль». Реєстрація на рейс. Виліт на о. Кіпр (м. Ларнака) о 06.25. Прибуття в аеропорт Ларнаки о 09.25. Трансфер в готель (м. Лімасол).
Лімасол має славу найпопулярнішого курорту Кіпр, який якнайкраще підходить для тих, хто відвідує острів вперше. Він має статус ділової столиці острова з головним кіпрським торговим портом.
Поселення в готель. Відпочинок на морі. Вільний час. Вечеря. Ночівля.

2 ДЕНЬ

Божественна Літургія. Сніданок. Екскурсійна програма.

СВЯТИНІ ПАФОСУ: від поганства до християнства, від давнини до сучасності.
У найдавніше місто Кіпру – Пафос вирушаємо по дорозі, що пролягає через півострів Акротирі. Побуваємо в одному з найдавніших храмів острова – катакомбному храмі Панагії Вунаркотіси. Відвідаємо тектонічний розлом Петра-ту-Роміу поблизу руїн стародавнього Пафосу і святилища Афродіти. Наступна зупинка – візантійський храм IX ст. св. Параскеви (фрески XI – XIII ст.). Потім – пішохідна екскурсія по древній частині Пафосу, який згадується в Діяннях святих апостолів, до колони святого апостола Павла – місця проповіді і бичування св. ап. Павла. У цій частині археологічного парку Пафосу збереглися руїни християнського храму Панагії Хрісополітіси IV – X ст. з римськими і візантійськими мозаїками, тут же храм св. Кирияка (ХVI ст.). Ми побачимо гавань Пафосу з венеціанським фортом і залишками портової церкви Панагії Хрісоліменотіси, а потім вирушимо в чоловічий ставропігійний монастир св. Неофіта-Затворника (ХІІ ст.). Тут в Успенському храмі перебувають мощі святого, зберігся печерний храм з фресками.
Повернення в готель, вільний час. Вечеря. Ночівля.

3 ДЕНЬ

Божественна Літургія. Сніданок. Екскурсійна програма.

СВЯТИНІ ТРООДОСЬКИХ ГІР – зелене серце Кіпру.
Відвідаємо храм Різдва Пресвятої Богородиці в чоловічому ставропігійному Свято-Кікському монастирі Божої Матері (XI – XII ст.). У храмі знаходиться чудотворна ікона, написана, за переказами, св. апостолом і євангелистом Лукою, та мощі багатьох святих. Недавно збудований на вершині Кікської гори храм Трону Божої Матері відомий своїми мозаїками і фресками у візантійському стилі. Поруч з ним – гробниця першого президента Кіпру та колишнього предстоятеля Кіпрської церкви архиєпископа Макарія. З цієї вершини ми можемо побачити і гору Хеністра (Олімп) – 1953 м над рівнем моря. У самому високогірному селі острова Продромос зробимо зупинку у жіночому монастирі Панагії Трікуккя (ХII ст.) біля чудотворної ікони Божої Матері Трікуккя. Потім попрямуємо до чоловічого монастиря Троодитиса (Х ст.) до чудотворної ікони Пресвятої Богородиці Троодоської. Тут же пояс, що допомагає під час народження дитини. На південному схилі однієї з гір Троодоса Афамес, в селі Омодос, знаходиться храм монастиря Чесного Животворящого Хреста (IV ст.). Згідно з переказами, він заснований св. рівноапостольною царицею Оленою. Тут зберігається частка Хреста Господнього і Узи Христові, голова св. ап. Филипа, мощі інших святих. Село Омодос – район виноробний. Дорога до Лімасолу проходить через відомі реліктові виноградники.
Повернення в готель, вільний час. Вечеря. Ночівля.

4 ДЕНЬ

Божественна Літургія. Сніданок. Екскурсійна програма.

СВЯТИНІ ДОЛИНИ МЕСАОРІЯ
Подорожуємо до житниці острова – долини Месаорія. Відвідуємо жіночий монастир св. Теклі поблизу села Мосфілоті. Церква побудована над чудотворним грязевими та водними джерелами. Відвідаємо храм святого Кипріяна в селі Меніко. Можна прикластися до чудотворної ікони, набрати води в джерелі. Далі ми відвідаємо жіночий монастир святителя Пантелеймона (Ахерас) – діючу з XV ст. жіночу обитель Кіпру.
Переїзд в столицю Кіпру – Нікосію. У центрі міста побачимо венеціанську міську стіну (XVI ст.) і «зелену» (демаркаційну) лінію, побуваємо біля резиденції архієпископа. Відвідаємо катедральний собор Івана Богослова з унікальними фресками XVII і XVIII ст.
Завершальна зупинка по маршруту – обитель на честь святого Георгія-Переможця – жіночий монастир св. Георгія Аламану (XII ст.). Тут вшановується чудотворна ікона і зберігається частка мощей св. Георгія.
Повернення в готель, вільний час. Вечеря. Ночівля.

 5 ДЕНЬ

Божественна Літургія. Сніданок. Екскурсійна програма.

СВЯТИНІ ЛАРНАКИ: храм св. Лазаря.
Шлях до Ларнаки лежить через руїни стародавнього міста Амафунта, де народилися і жили святі Тихон Амафунтський та Іван Милостивий. Відвідаємо візантійський храм святого Лазаря Чотириденного, першого єпископа міста, його гробницю і джерело. Церква названа на честь праведного Лазаря з Віфанії, якого, згідно з Євангелія, воскресив Ісус Христос. Збудована над гробницею святого. Храм відомий своєю незвичайною архітектурою і величчю.
Повертаючись до Лімасола, подорожуємо через Соляне озеро (тут з листопада по березень зимують рожеві фламінго) і село Кіті, де побуваємо в храмі Божої Матері Ангелоктісти. В апсиді церкви збереглася мозаїка V ст. В різний час були зроблені прибудови, що охоплюють майже тисячолітній період.
Також відвідаємо жіночий монастир св. Марини (в місті Ксілотімбу) із середньовічним храмом і сучасним собором свв. Рафаїла, Миколи та Ірини.
Повернення в готель, вільний час. Вечеря. Ночівля.

6 ДЕНЬ

Божественна Літургія. Сніданок. Ранішні молитви. Відпочинок на морі. Вільний час.
Факультативно – екскурсія до міста-держави Куріон.
Проїдемо по набережній Лімасола в західному напрямку, побачимо все місто з боку набережної, проїдемо поблизу лімасольської марини (яхтової стоянки) – найбільшої на острові. Побачимо археологічний парк древнього міста з мозаїчною підлогою будинку Евстолія і театром, побуваємо в храмі святителя Гермогена з його гробницею.
Відвідаємо жіночий монастир на честь Богородиці Амасгу (ікона Божої Матері Дамаської) та чоловічий монастир архангела Михаїла. Обидві обителі знаходяться в селі Монагрі.
За бажанням – купання в затоці Епіськопі на курійському узбережжі і дегустація вин на винному заводі Менаргос.
Вечеря. Ночівля.

7 ДЕНЬ

Божественна Літургія. Сніданок.
Відпочинок на морі. Вільний час.
Вечеря. Ночівля.

8 ДЕНЬ

Божественна Літургія. Сніданок. Виселення з готелю.
Трансфер в аеропорт. Реєстрація на рейс. Виліт до Києва о 10.25.
Приліт в аеропорт Бориспіль о 13.25.

osobluvi У ПАКЕТ ПОСЛУГ ВХОДИТЬ

– авіапереліт в обидві сторони;
– проїзд автобусом по маршруту;
– супровід досвідченого керівника та духовний супровід священика;
– послуги дипломованого гіда;
– 7 ночівель в готелі;
– 7 сніданків та 6 вечерь (шведський стіл).

osobluviВАШІ ДОДАТКОВІ ВИТРАТИ 

– особисті витрати;
– дорога до/з аеропорту Бориспіль.

osobluviЗВЕРНІТЬ УВАГУ

* Пожертва для паломницької подорожі у гривнях коригується відповідно до зміни курсу валют на день подання.

* Порядок та час екскурсій може бути змінено або замінено на рівноцінні на прохання групи, або у випадку форс-мажорних обставин, що не впливатиме на якість паломницької поїздки.

* Слідкуйте за оновленнями програми. Дати подорожі можуть бути змінені.

* Під час подорожі можуть виникати форс-мажорні обставини, наприклад, дії або бездіяльність прикордонних та митних служб, несприятливі погодні умови, затори на дорогах, ремонти доріг в країнах перебування, які можуть вплинути на зміни в екскурсійній частині програми. Ми не несемо відповідальності за настання таких обставин, але зробимо все можливе, щоб подорож була для вас безпечною та комфортною.

***

Детальніше про закордонні паломництва за цим посиланням

***

Збагачуйтесь духовно з нами!

Related Blogs

На 3 дні у Румунію, “Монастирі і не тільки”
19-21/07/2024 Румунія с. Путна, с. Сучавиця, с. Марджиня, с. Солка, м. Кимпулунг-Молдовенеск, м. Сучава, с. Молдовіца зі Львова 150Є з Коломиї 135Є
Греція з відпочинком на морі (Олімпійське узбережжя)
19-26/07/2024 Греція Олімпійське узбережжя 460€+400 грн
Греція з відпочинком на морі (Халкідіки)
20-29/06/2024 Греція півострів Сітонія(Халкідіки) 550€+400 грн