ПАТРІАРШИЙ ПАЛОМНИЦЬКИЙ ЦЕНТР

У цей непростий час Патріарший паломницький центр УГКЦ підтримує людей, які опинились далеко від свого дому, і які є виснажені, зневірені та демотивовані. Ми пропонуємо безкоштовні поїздки святинями України у супроводі наших духівників за таким графіком:

11 червня (субота) - Зарваниця /група сформована/

12 червня (неділя) - Жовква + Крехівський Монастир /записатися/

13 червня (понеділок) - Гошівський монастир + скелі Довбуша записатись тут /записатися/

ПРОГРАМА 2: Жовква + Крехівський Монастир

08:45 збір, 09:00 год. виїжджаємо зі Львова комфортабельним автобусом. О 10:00 орієнтовно приїзд до Крехова.

Крехівський монастир отців василіан, що у Львівській області, - один з найвідоміших духовних об’єктів західних областей України. Заснували його наприкінці XVI ст. два ченці Києво-Печерської лаври Йоіл і Сильвестр. Вони поселилися тут у печері, що була в скелі під назвою «Камінь Тимоша». Також збереглася печерна церква Благовіщення, в якій монахи-засновники відправляли богослужіння. Дуже швидко околицями розлетілася звістка про подвижників і люди почали приходити до них за духовними порадами. З часом братії стало більше, монастир перенесли на нинішнє місце й почали активно розбудовувати. Наприкінці XVII ст. сформувався цілий монастирський архітектурний комплекс. Щоб поклонитися чудотворним іконам Богородиці та святого Миколая, сюди вже понад чотири сотні років тягнуться вервички паломників з різних куточків Європи. Бували тут українські гетьмани: Богдан Хмельницький, Петро Дорошенко та Іван Мазепа, митрополит Петро Могила. Молодий Мазепа навіть захищав обитель під час облоги 1672 року.

У часи свого піднесення Крехівська обитель Святого Миколая була потужним культурним і духовним центром. Тут зберігався цінний архів та багата бібліотека стародруків і рукописів. На початок XIX століття книгозбірня налічувала понад пів тисячі книг. Усі ці скарби було розграбовано більшовиками після ліквідації монастиря у 1949 році. 29 серпня 1990 року до Крехова повернулися отці василіани і святиня почала відроджуватися.

м. Жовква приваблює середньовічним замком Жолкевських, який був резиденцією польського короля Яна ІІІ Собеського. Відвідаємо також катедральний костел св. Лаврентія з падаючою дзвіницею та некрополем родин Собеських та Жолкевських, Василіянський монастир із церквою св. Трійці  та мощами святого Партенія, комплекс домініканського монастиря з ранньобароковим костелом. Заслуговують на увагу шедеври дерев’яної архітектури: церква Різдва Богородиці та церква св. Трійці. Жовква також славиться синагогою, міськими мурами, вежами, Краківськими та Глинськими воротами.

У вільний час можна насолодитись природою (захопіть ковдри/підстилки). Крім того кожен охочий зможе поспілкуватися з духівником на теми, що тривожать або цікавлять.

У ПАКЕТ ПАЛОМНИЦТВА ВХОДИТЬ:

– проїзд комфортабельним автобусом; – духовний супровід священика; – супровід керівника; – обід.

Записатися в паломництво до Крехова та Жовкви // Альбіна +380677227518

pilgrimage.in.ua

Актуальні паломництва