Крехів – без перебільшень, неймовірно красиве та освячене місце, куди щодня приїжджають чимало прочан. Монастир святого Миколая отців Василіян УГКЦ, що на Львівщині є осередком Василіанського новіціату, де зростають у вірі кандидати до монашества.
07:15 збір та виїзд паломників до Крехова.
Історія розповідає нам, що засновниками Крехівського монастиря вважаються ченці Києво-Печерської Лаври Йоіл та Сильвестр. Вони в 1590-х роках поселились у вирубаній у скелі печері за 12 км від м. Жовкви. З часом ченців стало більше, за підтримки магната Станіслава Жолкевського вони збудували неподалік від печери церкву св. Петра і Павла, пізніше церкву Преображення і Троїцьку церкву. Тут же було зведено дзвіницю та келії монахів. Обитель мала свою чудотворну ікону Богородиці, яку подарувала монахам львівська православна родина Красовських. Свого часу в Крехові працював знаменитий художник Никодим Зубрицький, автор близько 400 гравюр. З 1660-х років за підтримки короля Михайла Вишневецького монастир був оточений великими фортечними мурами, які замикали чотири високі вежі. За його мурами не раз рятувалось багато людей, особливо під час нападів татар. Під час облоги 1672 року монастир захищав молодий Іван Мазепа.
09:00 – 10:00 Божественна Літургія.
10:00 – 11:00 Розповідь про монастир. Похід до джерела та молитва Хресної дороги (залежить від погодних умов).
Неподалік всіма знаного монастиря, у лісі, є джерело, назване в честь ікони Матері Божої Люрдської. Поряд з ним встановили фігурку Діви Марії. Трохи вище від джерела у лісі є скелі з печерами. Табличка на ній сповіщає, що саме тут оселилися перші ченці, які заснували монастир святого Миколая.
11:00 – 11:30 Вільний час в монастирі.
11:30 – 12:00 Факультативний обід.
12:15 Трансфер до Жовкви.
На відстані всього 30 км від міста Лева розташована старовинна Жовква. Це місто ще досі називають королівським, адже у XVII столітті Жовква була резиденцією польського короля Яна ІІІ Собеського. Це місто було збудоване за концепцією «ідеальних міст» доби Ренесансу. Суть концепції полягала у створенні збалансованої планувальної структури міста – кожному архітектурному об’єктові відводилося певне розміщення відносно інших.
13:00 Екскурсія Жовквою.
У другій половині XVII — на початку XVIIІ ст. у Жовкві, менше ніж через століття після заснування міста, вже діяло дев’ять християнських святинь. Однією з них була церква Різдва Христового, яку в 1682 р. передав під управу отців василіан Львівський єпископ Йосиф (Шумлянський).
Площа ринок з будинками у стилі Ренесансу, міська Ратуша, замок, збудований на початку XVII століття, два католицькі костели, греко-католицький монастир і дерев’яна церква Святої Трійці, кілька православних церков і навіть збережена єврейська синагога. Оборонні споруди Жовкви також збереглися. Ще двома окрасами міста є ворота та оборонна стіна з прогулянковою галереєю.
16:00 – 17:00 Виїзд із Жовкви. Повернення до Львова.
ЗАПИС ТУТ
Тел.: +380 (96) 858 27 57