Паломництво до Унева, Золочева та Глинян

Паломництво до Унева, Золочева та Глинян

Багатьом вже відомо про старовинний студитський монастир в Уневі. Паломники розповідають чимало свідчень вислуханих там молитов і духовного збагачення.

07:30 Збір та виїзд зі Львова до Унева.

08:45 Прибуття до Унівської Лаври.

Свято-Успенська Унівська Лавра – один із чотирьох в Україні і єдиний в УГКЦ монастир, що має статус лаври, найбільшого, найзначущого монастиря. Це святиня з тривалою і давньою історією, що багато в чому відображає історію самої Української Церкви, з її періодами руйнувань та переслідувань, розквіту й відродження. Однак уже з часу першої згадки про цю монашу обитель, що припадає на ХІV ст., її називають  духовною твердинею, оплотом Церкви. Тут стаємо учасниками багатьох біблійних подій, історій спасіння людського роду. Нині Унівський монастир-фортеця – це не тільки значний духовний осередок Галичини, а й визначна пам’ятка оборонної архітектури XVI – XIX ст., яка приваблює шанувальників української старовини.

09:00 – Божественна Літургія.

Храм Успіння Пресвятої Богородиці, розташований всередині замкненого чотирикутника монастиря, характеризується оригінальністю архітектури, вражає своїми міцними мурами та бійницями.

10:00 Розповідь про храм та чудотворну ікону Пресвятої Богородиці.

Молитва перед чудотворною Унівською іконою.

У 2004 р. на прохання ченців Свято-Успенської Унівської лаври Блаженніший Любомир (Гузар) встановив у третю неділю травня празник Унівської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці. Щороку цього дня, а також 28 серпня, на храмовий празник Успіння Пресвятої Богородиці, до Унева відбуваються велелюдні піші прощі. Протягом року лавру відвідують десятки тисяч паломників, які приходять до цілющого джерела, а також – поклонитися чудотворній іконі Пресвятої Богородиці Одигітрії.

10:30 Похід на Чернечу гору.

11:30 Молитва Хресної дороги.

13:00 Виїзд до Золочева.

14:00 – 15:00 Екскурсія Золочівським замком.

Тут всіх паломників чекає захоплива екскурсія Золочівським замком, який являється історичною та культурною пам’яткою всеукраїнського значення. 

Замок було збудовано у I пол. XVII ст. Він представляє неоголландський тип оборонних споруд і належить до пам’яток типу “palazzo in fortezzo”, тобто поєднує функції оборони і житла. Від колишньої споруди сьогодні збереглися Великий палац (житловий), Китайський Палац і значно перебудована у кін. XIX ст. надбрамна вежа.

У Великому палаці вдалося відтворити розміщення кімнат, таємний хід і комини. Втрачено печі, каміни, підлоги, з порталів внутрішніх дверей зберігся один повністю, на першому поверсі, і два напівзруйновані, на другому поверсі.

Тут, у давніх панських покоях, розміщено експозицію “Інтер’єри історизму (псевдостилі XIX ст.)”, де представлено меблі і живопис: меблі повторюють зразки меблів XVII-XVIII ст., які виготовлялися у XIX ст.; живопис – давні копії відомих європейських майстрів.

Безперечно цікавим для відвідувачів буде Великий зал палацу, де представлено інтер’єр тронного залу. Серед живопису – портрети європейських монархів, міфологічні та біблійні сюжети. Серед меблів – комплект фотелів з колекції М. Тимченка-Островерхова. Зал прикрашають камін – копія французького каміну XVII ст. і львівська піч ХІХ ст. Також представлені герби європейських держав XVII-XVIII ст. і трон.

15:10 – 16:00 Факультативний обід.

16:10 – 17:30 Дегустація сирів та ознайомлення особливою сироварнею.

При місцевій парафії УГКЦ в Золочеві активно діє кілька цікавих та креативних ініціатив: «Свічковамайстерня», «Соляна кімната», «Міні-хлібопекарня», «Клас раннього розвитку дитини», а також унікальний для України проєкт – «Педагогічна ферма для дітей та осіб з особливими потребами», на базі якої створили сироварню. Тут навчають людей з синдромом Дауна та аутизмом професії сировара і дають можливість подальшого працевлаштування. Слід зазначити, що очолюють вищезгадані напрямки розвитку отець Михайло Сукмановський зі своєю дружиною. Вони навчають дітей основам професії сировара та багато іншого.

17:30 – 18:20 Переїзд до Глинян.

18:20 – 19:00 Розповідь про чудотворну ікону та молитва в храмі.

На Різдво 1936 року, як розповідають місцеві жителі, у старенькому дерев’яному храмі яскравим світлом виблискувала запрестольна ікона Розп’яття Ісуса Христа, на яку в той час мало хто звертав увагу. Відомості про надприродним способом самовідновлений образ були передані до Риму. Святійший Отець Папа Пій XI коронував образ «Розп’яття» і надав церкві право проведення відпустів у свята Вознесіння Христового, Пресвятої Євхаристії, Різдва Івана Хрестителя, Успіння Пресвятої Богородиці та Воздвиження Чесного Хреста. Згодом митрополит Андрей Шептицький надав церкві право проведення 12 відпустів до року.

Ікона зображає Спасителя на Хресті, виконана на золотому тлі з орнаментом. Знизу зеленим кольором показана Голгофа, а від тіла Христа випромінюються промені світла.

У 30-х роках ХХ століття храм перебував у аварійному стані, Богослужіння тут не проводились, церкву відчиняли лише двічі на рік – на Різдво та Великдень.

19:00 – 20:00 Повернення до Львова.


Ціна програми: 395 грн


У вартість включено:

  • проїзд комфортабельним автобусом
  • духовний супровід священника

У вартість не включено:

  • вхідні квитки до замку (90грн/дор, 60грн/студ, 20грн/дит)
  • комплексний обід (200грн/ос)

Запис ТУТ

тел: +380 (96) 858 27 57

Related Blogs

Паломницька подорож українців на Святу Землю [5-12 травня 2023]
Дорогі в Христі! Проща до Святої Землі  – один з найефективніших способів відкрити для себе сакраментальну якість Богом сотвореного світу та людини. Проща до Святої Землі завжди оживляє у серці...
Posted by admin | 12.03.2023
Проща до місця об’явлення Богородиці у Люрді з нагоди 63-о міжнародного військового паломництва [8 -17 травня 2023]
Лагевніки - Прага – Париж - Невер - Люрд – Монпельє – Сан Ремо – Грац - Вадовіце Період: 8 -17 травня 2023 року Загальний кілометраж - 5550 км Пожертва:...
Паломництво до Гошева, Борислава та Дрогобича
Записатися в паломництво 07:00 - Збір та виїзд до Гошева. 09:30 – Прибуття до Гошівського монастиря. Розповідь про монастир на Ясній Горі, Божественна Літургія. Василіянський монастир Преображення Господнього – греко-католицький...