Паломництво до Грузії

Паломництво до Грузії

ПЕРІОД: 17 – 24 березня  (8 днів) +/-3 дні
ПЕРІОД: 05 – 12 травня (8 днів) +/-3 дні

ВАРТІСТЬ: 625$
МАРШРУТ: Київ – Тбілісі – Мцхета – Сігнагі – Давидо-Гариджейська лавра – Алазанська долина – Уплісціхе – Боржомі – Кутаїсі – Кумтавісі – Батумі – Київ
ЗАМОВИТИ: Львів: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30; (096) 330-96-79.

1 день.

Переліт Київ – Тбілісі

Трансфер у готель та поселення

Святкова вечеря у грузинському стилі.

2 день.

Екскурсія містом Мцхета.

Знайомство з Тбілісі та екскурсія.

Літургія. Сніданок.

Наше знайомство з Грузією ми розпочнемо з Мцхети – найдавнішої столиці та релігійного центру Грузії.
Разом з професійним гідом ми побачимо та дізнаємося багато цікавого про:
 Монастир Джварі (VI ст.). Так, той самий звідки відкривається неймовірний вид на злиття двох річок – Кури та Арагві (перше фото). Цей монастир – перший в Грузії пам’ятник Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
• Собор Светісховелі (XI ст.) – пам’ятник всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
• Монастир Самтавро – одне з найважливіших місць для всіх грузинів, адже саме тут знаходився кущ ожини, під яким жила і проповідувала християнство свята Ніна. Саме її вважають просвітителькою Грузії.

Вах, Тбілісі!

По обіді здійсниться мрія багатьох – ми побачимо Тбілісі!
Із головних родзинок Тбілісі ми побачимо:
• Кафедральний Собор Самеба (Собор Святої Трійці) – головний кафедральний собор Грузинської православної церкви;
• Церква Метехі (XIII ст), – місце, шановане грузинами, адже тут у V ст. була замучена та похована свята мучениця Шушанік;
• Кафедральний собор Сіоні (VI-VII ст.) – стоїть на березі річки Кури в історичному центрі міста. Саме його видно з оглядового майданчика монастиря Джварі (того, що у Мцхеті).
• Церква Анчісхаті (VI ст.). Ще одна святиня Грузії. Саме тут протягом багатьох років зберігалася “Анчійська ікона”. Є багато прихильників версії, що ікона – нерукотворна, тобто відображений на ній лик не намальований, а з’явився на полотні після того, як Ісус Христос приклав його до свого обличчя;
• Статуя Матері Грузії, церква Нарікала (IV ст.), сірчані лазні, панорами Старого міста. Піднімемося фунікулером на кріпость Нарікала, звідки побачимо Тбілісі, як на долоні.

Вечеря. Вільний час. Нічліг.

3 день.

Місто любові – Сігнагі

Давідо-Гареджийский монастирський комплекс

Сьогодні побачимо гори Грузії…

Літургія. Сніданок.
Сьогодні ми пізнаємо ще один район Грузії – Кахетію. Пам’ятаєте св. Ніно? Так от у цей день ми зможемо відвідати монастир Бодбе, де вона спочила. Монастир був заснований в кінці VI століття, після смерті святої Ніни.
Сігнагі, або ж “місто любові”, – одне з найпривабливіших міст Грузії! Тут прекрасне все: від архітектури – до місця розташування – розташування на пагорбистому місці, де відкривається вид на Алазанську долину та Кавказький хребет.

Наступна зупинка – Давідо-Гареджийский монастирський комплекс грузинських печерних монастирів VI століття, що сьогодні має статус лаври. Комплекс – це висічені в скелях близько 20 монастирів і охоплює він території трьох районів Грузії — Гардабанського, Сагареджійського і Сігнахського.
У багатьох церквах і трапезних збереглися унікальні фрески VIII-XIV ст. Найдавніший монастир комплексу, Лавра Давида, заснований на початку VI ст. сирійським ченцем Давидом, одним з 13 сирійських отців, який поселився в печері природного Гареджі. У тому ж VI ст. його учні та послідовники Додо і Лукіан заснували ще два монастирі — монастир Додо (Додос РКА) і Натліс-Мцемелі (Іоанна Хрестителя).
Повернення до готелю. Вечеря. Нічліг.

4 день.

Алазанська долина

Монастирі Некресі та Гремі

Нарешті Алазанська долина!

Літургія. Сніданок.

Виїзд на екскурсію Алазанською долиною.
Так склалося, що монастирі та храми у Грузії будували на узгір’ях. Монастир Некресі не став вийнятком і з його подвір’я як на долоні видно Алазанську долину. Це цілий монастирський комплекс, що має кілька будівель різних часів. Найдавнішою з яких є невеличка церква, побудована в кінці IV століття невдовзі після проголошення християнства офіційною релігією держави.
Недалечко від неї знаходиться фортеця Гремі — архітектурна пам’ятка XVI століття — царська фортеця з церквою Архангелів. На жаль, це все, що залишилося від колись процвітаючого міста Гремі.

Повернення до готелю. Вечеря. Нічліг.

5 день.

Монастир між скель – Моцамета

Уплісціхе – місто у скелі

Справжня Боржомі у містечку Боржомі

Літургія. Сніданок.
Виселення з готелю.
В околицях Кутаїсі на мальовничій горі над річкою Ріоні розташована дуже давня пам’ятка Грузії – монастир Моцамета. Його друга назва – монастир Святих Давида і Костянтина, мощі яких покояться в стінах храму.
Переїзд до Уплісціхе – це буквально місто, висічене у скелі! А ще це унікальний пам’ятник старовини та наполегливості людини! Тільки подумайте – скільки треба сили та часу, щоб зробити таке! Городище було засновано наприкінці II — на початку I тисячоліття до н. е. Відтоді майже в первинному вигляді збереглися його чітка урбаністична структура, печерні храми, таємний тунель, зали житлового та господарського призначення, вулиці і площі. Є також залишки фортифікаційної системи, міських воріт і інших наземних споруд, збудованих з тесаного каменю та кругляка. Після такого шоку хочеться попити водички… Тому нас чекатиме переїзд до Борджомі  всесвітньо відомого курорту. Тут матимемо можливість набрати воду із джерела у місцевому парку, відкритому Михайлом Саакашвілі та Віктором Ющенком.
Вільний час для прогулянки та покупки сувенірів.
Переїзд до готелю на вечерю та нічліг.

6 день.

Дорогою до Батумі: Баграті та Гелаті

Печера Прометея

Літургія. Сніданок.
Виселення з готелю. Вирушаємо в Батумі, а дорогою відвідаємо дещо дуже цікаве: монастирі Баграті та Гелаті, національний парк Сатапліа або Печери Прометея.
Монастир Баграті – заснований у часи правління Баграта III та є головним собором його царювання, освячений на честь Успіння Богородиці у 1003 р.
Гелатський монастир Богородиці поблизу Кутаїсі — найбільш визначний середньовічний монастир у Грузії, центр церковного й культурного життя, пам’ятник Світової спадщини.

Печера Прометея. Печера була відкрита і досліджена грузинськими спелеологами ще на початку 1980-их років ХХ століття. Вона є частиною великої печерної системи, об’єднаної однією підземною річкою. В даний час досліджені приблизно 30 км річки, що становить приблизно половину довжини всієї печерної системи.
У 1985 році було прийнято рішення частину печери обладнати під екскурсійний об’єкт. До 1989 року в печері був прокладений екскурсійний маршрут завдовжки трохи більше кілометра, побудовані сходи і доріжки, на виході був пробитий і 150 метровий тунель і почалася споруда надземних будівель. Печеру оснастили тимчасовим освітленням і навіть почали водити невеликі групи туристів.

У 1990 році внаслідок розпаду Радянського Союзу і відсутність коштів, проект обладнання екскурсійної печери довелося закрити. Протягом декількох років один з місцевих жителів охороняв її від вандалів. Біля виходу з печери встановлено пам’ятник йому та його собаці.
У 2007 році, через 17 років після закриття проекту, грузинська влада повернулися до ідеї обладнання екскурсійної печери поблизу Цхалтубо.
Поштовх до її перетворення частини її на туристичний об’єкт дав президент Грузії Михайло Саакашвілі, що оглянув її в 2010 році і заявив, що її потрібно назвати Печерою Прометея, оскільки легендарний античний герой Прометей був прикутий до гір приблизно в цьому районі. Протягом року було здійснено благоустрій печери, і 26 травня 2011 року вона відкрилася для відвідувачів.

Переїзд до Батумі. Вечеря. Нічліг.

7 день.

Батумі. Екскурсія містом.

Вільний час і море.

Ботанічний сад і шоу фонтанів

Батумі – морська Грузія

Літургія. Сніданок.
Відпочинок на морі, вільний час. У другій половині дня – екскурсія містом з відвідуванням ботанічного саду.
Вечеря. Огляд вечірнього Батумі з відвідуванням лазерного шоу фонтанів. Повернення в готель. Ніч в Батумі.

8 день.

Виселення з готелю

Трансфер у аеропорт

Переліт до Київ.

А тепер час додому.

Раннє виселення з готелю. Прибуття в аеропорт, реєстрація на рейс. Виліт до Київ.

У ВАРТІСТЬ ВХОДИТЬ:

– авіапереліт;

– медичне страхування;

– усі трансфери по програмі;

– проживання в готелях 4 * і 5 * зі сніданками та вечерями;

– супровід керівника групи.

У ВАРТІСТЬ НЕ ВХОДИТЬ:

– обов’язкове тестування COVID19 на третій день перебування у Грузії;

– туристичний збір у готелях (city-tax);

– вхідні квитки в туристичні об’єкти та чайові водію та гіду 30 $ (обов’язковий платіж);

– особисті витрати.

*Оплата здійснюється у гривнях.

Related Blogs

Паломництва Україною в травні
травень 2024 Україна Львів, Коломия, Чернівці, Кам'янець-Подільський та інші місця 1795 грн
ЕКСКУРСІЯ ЛЬВОВОМ
Дата: 12.05.24 ПОЖЕРТВА: 250 грн. ЗАМОВИТИ: (096) 858-27-57. ПРОГРАМА: Вранішня Літургія. Пішохідна екскурсія містом «Храми Львова»: Іоанна Хрестителя - одна з найдавніших культових споруд Львова. Вважається частиною ансамблю міста часів...
No Image
ЕКСКУРСІЯ ЛЬВОВОМ
Дата: 12.05.24 ПОЖЕРТВА: 250 грн. ЗАМОВИТИ: (096) 858-27-57. ПРОГРАМА: Вранішня Літургія. Пішохідна екскурсія містом «Храми Львова»: Іоанна Хрестителя - одна з найдавніших культових споруд Львова. Вважається частиною ансамблю міста часів...