1 ДЕНЬ
7.00 – Виїзд з Києва до Черкас. Прибуття до Черкас, поселення в готель, сніданок.
Екскурсії (с. Керелівка (Шевченкове), с. Будище, с. Моринці, садиба пана Енгельгардта). Повернення до Черкас. Вечеря, вільний час.
Перша згадка про Керелівку з’являється у польських історичних джерелах 1618 року. За Гетьманщини село – козацький зимівник. Лише з початку ХІХ століття село називається Кирилівкою, а у 1929 році перейменоване у Шевченкове.

Паломництво Шевченківськими місцями
У центрі Моринець є подвір’я, на якому стоїть так звана чумацька хата. Свого часу у ній був розташований музей етнографії першої половини ХІХ століття. У 1964 році, з нагоди 150-річного ювілею з дня народження Кобзаря, в селі перебував наш земляк, заслужений діяч мистецтв України І.М.Гончар. Його ідея створити хату-музей з інтер’єром часів Тараса Шевченка була підтримана ентузіастами з Моринець. Такий музей міг би зібрати під своїм дахом зразки чумацького знаряддя, народного мистецтва, одягу, речей домашнього вжитку першої половини ХІХ століття. Не випадково вирішили взяти під музей хату Мефодія Тютюнника, чумака, яка на той час простояла пусткою більше ста років. Адже Моринці, Керелівка лежали на одному з восьми чумацьких шляхів Звенигородщини.
2 ДЕНЬ
Свята Літургія в парафіяльному храмі Покрови Пресвятої Богородиці м. Черкаси. Сніданок.
Продовження екскурсійної програми (урочище Холодний Яр, дуб Залізняка, Мотронинський монастир, музей І. С. Нечуя-Левицького, Суботів та Чигирин). Повернення до Черкас, оглядова екскурсія, відвідини цвинтаря, де похований поет Василь Симоненко. Вечеря, виїзд до Києва.
Дуб Максима Залізняка — росте на південному схилі Кириківського яру за хутором Буда. Його обіймище 8 метрів 90 сантиметрів, висота — 24 метри. Стовбур шість раз вражали громовиці. Під його шатром відпочивали Богдан Хмельницький, Северин Наливайко, Павло Павлюк, Максим Залізняк, Андрій Журба, Семен Неживий, Тарас Шевченко та інші.

Паломництво Шевченківськими місцями
Гайдамацький (Монастирський) ставок — ставок біля Мотронинського монастиря, де гайдамаки святили ножі. У 1968 році на його дні його було знайдено немало ножів, люльок, кресал та інших речей гайдамаків. Знахідки були передані до Чигиринського краєзнавчого музею. Існує легенда, за якою один з ватажків гайдамацького руху дожив до столітнього віку. На базарі в селі Деренковець (нині Корсунь-Шевченківський район) він здибався з Федором Симиренком, якому вказав на скарб на дні гайдамацького ставу. За цей скарб і розбагатіли цукрозаводчики Симиренки.

Мотронинський монастир – Паломництво Шевченківськими місцями
В історію Холодний Яр ввійшов гайдамацькою Коліївщиною 1768 року на чолі із запорізьким козаком Максимом Залізняком і сотником Іваном Гонтою. Тут почалося найбільше повстання проти польської шляхти, якому Тарас Шевченко присвятив свою поему «Гайдамаки» та вірш «Холодний Яр».
Церква збудована в стилі раннього українського бароко, має оборонні риси (товщина стін — до 2 м, бійниці). В липні 1845 року Тарас Шевченко, під час подорожі по Україні, побував у Суботові, де серед інших малюнків намалював і Іллінську церкву. Малюнок Богданова церква у Суботові ввійшов до його альбому 1845 року.
За даними Івана Крип’якевича, церква була збудована з каменю, який брали зі зруйнованої татарської мечеті в околиці Суботова. Коли у 1657 році Хмельницький помер, його поховали у Іллінській церкві праворуч від вівтаря. Археологічні дослідження 1970-их показали, що ані труни, ані тіла Хмельницького на місці поховання вже немає, а ґрунт був неодноразово перекопаний. У 1869 році поруч із церквою збудована дзвіниця і галерея, яка з’єднувала її з церквою.

Паломництво Шевченківськими місцями
Варто зазначити, що Шевченко став одним з перших перекладачів сучасною українською мовою біблійних текстів. У грудні 1845 року він написав свої переспіви десяти псалмів. Його збірка «Давидові псалми» була видана ще за життя поета в складі «Кобзаря» 1860 року (та окремою книжкою того ж року).
– духовний супровід священика;
– проїзд автобусом єврокласу згідно маршруту;
– супровід досвідченого керівника – екскурсія;
– ночівля у готелі (2-3 особи в номері);
– 2 сніданки та 2 обіди.
– вхідні квитки до музеїв згідно програми , особисті витрати;
* Порядок та час екскурсій може бути змінено або замінено на рівноцінні на прохання групи, або у випадку форс-мажорних обставин, що не впливатиме на якість паломницької поїздки.
* Слідкуйте за оновленнями програми. Дати подорожі можуть бути змінені.
* Під час подорожі можуть виникати форс-мажорні обставини, наприклад, дії або бездіяльність прикордонних та митних служб, несприятливі погодні умови, затори на дорогах, ремонти доріг в країнах перебування, які можуть вплинути на зміни в екскурсійній частині програми. Ми не несемо відповідальності за настання таких обставин, але зробимо все можливе, щоб подорож була для вас безпечною та комфортною.
- телефон для запису у Києві: (044) 279-19-20; (096) 330-96-79,
- телефон для запису у Львові: (096) 858-27-57; (063) 075-00-30.