Паломництво Шевченківськими місцями

Паломництво Шевченківськими місцями

ПЕРІОД: на вимогу
ПОЖЕРТВА: на вимогу.
МАРШРУТ: Київ – с. Моринці – с. Керелівка (Шевченкове) – с. Будище – Канів – Київ
ЗАМОВИТИ: Київ: (044) 279-19-20, (096) 330-96-79; Львів: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30

с. Моринці – с. Керелівка (Шевченкове) – с. Будищe – Канів

7:00 – виїзд з Києва. Зустрічаємося біля Патріаршого собору, розміщуємося по місцях в комфортабельному автобусі та вирушаємо знайомитися з великим Кобзарем у села, де проходило його дитинство.

10:00 – Моринці Екскурсія, впродовж якої побачимо місця, де народився Шевченко і де пройшли його дитячі роки. Побуваємо в хаті батьків матері Тараса Катерини.

O

Моринці відомі на весь світ як місце народження Тараса Шевченка. Звідси була родом мати поета Катерина Якимівна, за дівочим прізвищем Бойко. Малим Тарас часто гостював тут у діда Якима та бабусі Параски, приїздив у зрілому віці, вже як відомий поет і художник, а також після десятирічного заслання. Село належить до Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка», на його теренах розташований музей Великого Кобзаря. У наш час відтворено садибу його діда: збудовано хату, кузню, каплицю. Недалечко від помешкання Бойків відновлено джерело. Місцевість захоплює своєю дивовижною природою, про яку часто згадував у своїх творах Тарас Шевченко.

11:30 – Шевченкове Екскурсія, під час якої побуваємо у Літературно-меморіальному музеї Тараса Григоровича та відвідаємо садибу Тарасових батьків.

 Шевченкове. хата

Якщо Моринці – колиска великого поета, то Керелівка – його перший життєвий вчитель. Так село називалось до початку ХІХ ст., потім до 1929 року було Кирилівкою, з 30-х років ХХ ст. – Шевченкове. Тут народилися дід та батько Тараса Григоровича. В 1816 року у кирилівського селянина Тетерюка Яким Бойко купив для свого зятя Григорія Шевченка стару хату, в якій проходили дитячі роки Тараса. Після смерті Шевченка люди їхали у Керелівку, до батьківської садиби Пророка українського народу і в маленький зошит, першу книгу вражень, записували свої відчуття духовного піднесення та енергетики цих місць. Згодом, за ініціативи громадськості, відкрили Літературно-меморіальний музей Тараса Григоровича. На садибі батьків, за Тарасовим малюнком, відтворили хату, впорядкували могили батьків, відновили хату дяка, яка була збудована наприкінці ХVІІІ ст.

13:00 – Будище Самостійно оглядаємо садибу пана Павла Енгельгардта, у якого служив Тарас козачком. Гуляємо каштановою алеєю до старезних Шевченківських дубів.

budywe--120502--09

За часів Шевченка тут був літній маєток Енгельгардтів, де «козачкував» малий Тарас. Сьогодні від цілого помістя вцілів будинок, льох, сад та алея каштанів. Залишилися також три старезні дуби, кожному з яких близько тисячі років. У  дуплі одного з них Тарас ховав свої малюнки. У 2010 році на Всеукраїнському конкурсі «Національне дерево України» тисячолітні дуби Тараса Шевченка отримали друге місце у номінації «Меморіальне дерево України». Біля поля між селами Шевченкове і Будище височить велетень-вітряк, єдиний збережений із двадцяти восьми, які діяли у Керелівці за часів дитинства Тараса.

budywe--120502--18

Обідня перерва. Найкраще смакує їжа на свіжому повітрі. Зможемо перекусити своїми бутербродами, які завбачливо візьмемо з дому. При бажанні, можна з собою взяти каремат або спеціальний килимок.

15:30 – Канів Складаючи шану великому Кобзареві прослухаємо ескурсію в музеї Шевченка, оглянемо «Тарасову світлицю» – перший народний музей Т. Шевченка, художні виставки, та здійснимо цікаву мандрівку по території Шевченківського національного заповідника.

43661815

В усьому світі Канів пов’язаний насамперед з пам’яттю про великого українського поета, художника, мислителя, з його могилою на Чернечій горі та літературно-меморіальним музеєм. На Чернечій горі існував знаменитий монастир, де часто доживали вік старі козаки. Цей монастир і дав назву горі, яку ми зараз називаємо Тарасовою. На ній свого часу були поховані уславлені козацькі ватажки та народні герої – Іван Підкова, Яків Шах, Самійло Кішка. Важко знайти в Україні місце, яке б справляло таке враження на людину, як ця круча над Дніпром.

IMG_6591

Канівські гори зачарували Шевченка влітку 1859 року, коли він подорожував по Дніпру у село Прохорівку до свого приятеля, вченого Михайла Максимовича.

козацька церква

На завершення подорожі – молитва в Козацькій (Тарасовій) церкві.

До 21:00 – повернення до Києва.

osobluviУ ПАКЕТ ПОСЛУГ ВХОДИТЬ

– екскурсійна програма українською мовою

osobluviВАШІ ДОДАТКОВІ ВИТРАТИ 

– вхідні квитки до музеїв згідно програми, особисті витрати.

osobluviЗВЕРНІТЬ УВАГУ

* Порядок та час екскурсій може бути змінено або замінено на рівноцінні на прохання групи, або у випадку форс-мажорних обставин.

* Слідкуйте за оновленнями програми.  Дати екскурсії  можуть бути змінені.

Add a comment

*Please complete all fields correctly

Related Blogs

Паломництво до Святої Землі – Дорогою Спасителя
11/09/2023 – 20/09/2023 Ізраїль Тель-Авів, Тверія, Назарет, Вифлеєм, Ейн-Карем 895$+400грн
Паломництво до Крехова та Жовкви
Крехів – без перебільшень, неймовірно красиве та освячене місце, куди щодня приїжджають чимало прочан. Монастир святого Миколая отців Василіян УГКЦ, що на Львівщині є осередком Василіанського новіціату, де зростають у...
Паломництво до Святої Землі
04/10/2023 – 11/10/2023 15/11/2023 – 22/11/2023 08/12/2023 – 15/11/2023 Ізраїль Тель-Авів, Тверія, Назарет, Вифлеєм, Ейн-Карем 990$+400грн