с. Моринці – с. Керелівка (Шевченкове) – с. Будищe – Канів
7:00 – виїзд з Києва. Зустрічаємося біля Патріаршого собору, розміщуємося по місцях в комфортабельному автобусі та вирушаємо знайомитися з великим Кобзарем у села, де проходило його дитинство.
10:00 – Моринці Екскурсія, впродовж якої побачимо місця, де народився Шевченко і де пройшли його дитячі роки. Побуваємо в хаті батьків матері Тараса Катерини.
Моринці відомі на весь світ як місце народження Тараса Шевченка. Звідси була родом мати поета Катерина Якимівна, за дівочим прізвищем Бойко. Малим Тарас часто гостював тут у діда Якима та бабусі Параски, приїздив у зрілому віці, вже як відомий поет і художник, а також після десятирічного заслання. Село належить до Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка», на його теренах розташований музей Великого Кобзаря. У наш час відтворено садибу його діда: збудовано хату, кузню, каплицю. Недалечко від помешкання Бойків відновлено джерело. Місцевість захоплює своєю дивовижною природою, про яку часто згадував у своїх творах Тарас Шевченко.
11:30 – Шевченкове Екскурсія, під час якої побуваємо у Літературно-меморіальному музеї Тараса Григоровича та відвідаємо садибу Тарасових батьків.
Якщо Моринці – колиска великого поета, то Керелівка – його перший життєвий вчитель. Так село називалось до початку ХІХ ст., потім до 1929 року було Кирилівкою, з 30-х років ХХ ст. – Шевченкове. Тут народилися дід та батько Тараса Григоровича. В 1816 року у кирилівського селянина Тетерюка Яким Бойко купив для свого зятя Григорія Шевченка стару хату, в якій проходили дитячі роки Тараса. Після смерті Шевченка люди їхали у Керелівку, до батьківської садиби Пророка українського народу і в маленький зошит, першу книгу вражень, записували свої відчуття духовного піднесення та енергетики цих місць. Згодом, за ініціативи громадськості, відкрили Літературно-меморіальний музей Тараса Григоровича. На садибі батьків, за Тарасовим малюнком, відтворили хату, впорядкували могили батьків, відновили хату дяка, яка була збудована наприкінці ХVІІІ ст.
13:00 – Будище Самостійно оглядаємо садибу пана Павла Енгельгардта, у якого служив Тарас козачком. Гуляємо каштановою алеєю до старезних Шевченківських дубів.
За часів Шевченка тут був літній маєток Енгельгардтів, де «козачкував» малий Тарас. Сьогодні від цілого помістя вцілів будинок, льох, сад та алея каштанів. Залишилися також три старезні дуби, кожному з яких близько тисячі років. У дуплі одного з них Тарас ховав свої малюнки. У 2010 році на Всеукраїнському конкурсі «Національне дерево України» тисячолітні дуби Тараса Шевченка отримали друге місце у номінації «Меморіальне дерево України». Біля поля між селами Шевченкове і Будище височить велетень-вітряк, єдиний збережений із двадцяти восьми, які діяли у Керелівці за часів дитинства Тараса.
Обідня перерва. Найкраще смакує їжа на свіжому повітрі. Зможемо перекусити своїми бутербродами, які завбачливо візьмемо з дому. При бажанні, можна з собою взяти каремат або спеціальний килимок.
15:30 – Канів Складаючи шану великому Кобзареві прослухаємо ескурсію в музеї Шевченка, оглянемо «Тарасову світлицю» – перший народний музей Т. Шевченка, художні виставки, та здійснимо цікаву мандрівку по території Шевченківського національного заповідника.
В усьому світі Канів пов’язаний насамперед з пам’яттю про великого українського поета, художника, мислителя, з його могилою на Чернечій горі та літературно-меморіальним музеєм. На Чернечій горі існував знаменитий монастир, де часто доживали вік старі козаки. Цей монастир і дав назву горі, яку ми зараз називаємо Тарасовою. На ній свого часу були поховані уславлені козацькі ватажки та народні герої – Іван Підкова, Яків Шах, Самійло Кішка. Важко знайти в Україні місце, яке б справляло таке враження на людину, як ця круча над Дніпром.
Канівські гори зачарували Шевченка влітку 1859 року, коли він подорожував по Дніпру у село Прохорівку до свого приятеля, вченого Михайла Максимовича.
На завершення подорожі – молитва в Козацькій (Тарасовій) церкві.
До 21:00 – повернення до Києва.
– екскурсійна програма українською мовою
– вхідні квитки до музеїв згідно програми, особисті витрати.
* Порядок та час екскурсій може бути змінено або замінено на рівноцінні на прохання групи, або у випадку форс-мажорних обставин.
* Слідкуйте за оновленнями програми. Дати екскурсії можуть бути змінені.