Монастир св. Василія Великого спільно з Патріаршим паломницьким центром радий запропонувати Вам поїздку-паломництво Шевченківськими місцями. Чому паломництво? Тому що крім відвідин місць, де творив та жив наш видатний Поет та Кобзар, ми будемо молитися та брати участь у Святій Літургії. Групу супроводжує духівник – священик монастиря св. Василія Великого. Черкаси Вартість поїздки: 650 грн. Дати […]
Монастир св. Василія Великого спільно з Патріаршим паломницьким центром радий запропонувати Вам поїздку-паломництво Шевченківськими місцями. Чому паломництво? Тому що крім відвідин місць, де творив та жив наш видатний Поет та Кобзар, ми будемо молитися та брати участь у Святій Літургії. Групу супроводжує духівник – священик монастиря св. Василія Великого.
Черкаси
Вартість поїздки: 650 грн.
Дати поїздки: 14-15 червня.
У вартість входить:
- Проїзд автобусом за маршрутом:
- Київ – Черкаси – Будище – Кирилівка – Моринці – Черкаси, 1 день.
- Черкаси – Чигирин – Суботів – Холодний Яр – Черкаси – Київ, 2 день.
- Ночівля в готелі в Черкасах
- Екскурсія по місту та Шевченківських місцях
- 2-разове харчування в суботу та неділю в готелі
Іллінська церква, Суботів
У вартість не входить:
- Вхідні квитки в музеї згідно програми
- Особисті витрати
Погляди Тараса Шевченка щодо релігії є одним з найбільш контроверсійних питань у шевченкознавстві.
Уся творчість Тараса Шевченка, Шевченкові листи і записи у «Щоденнику» всіяні зверненнями до Бога, пронизані християнським світосприйняттям та зацікавленням до тем церкви й віри. Водночас Шевченкова творчість не дає однозначної відповіді, як він ставився до Бога, до церкви і до релігії загалом. Таким чином оцінки релігійності митця варіюють від образу упокореного християнина, до суперечності його зовнішньої набожності «епікурейському» способу життя, і аж до оцінок постаті Шевченка як «богохульника» Російською православною церквою та як «атеїста» комуністичною ідеологією Радянського Союзу.
Дуб Залізняка, Будище
Однак позиція українського духовенства кардинально суперечить позиції РПЦ та радянської ідеології. Так, перекладач Біблії українською мовою митрополит Іларіон (Огієнко) присвятив Шевченку працю «Релігійність Тараса Шевченка», у якій дійшов висновку, що «більшість Шевченкової науки можна повторювати в церкві на проповідях, так ніби цитати з якого церковного твору» і що українському духовенству варто його частіше цитувати. У той же час перший митрополит УАПЦ Василь (Липківський) часто цитував поета і присвятив йому дві проповіді.
с. Моринці
Мотронинський монастир
Варто також зазначити, що Шевченко став одним з перших перекладачів сучасною українською мовою біблійних текстів. У грудні 1845 року він написав свої переспіви десяти псалмів. Його збірка «Давидові псалми» була видана ще за життя поета в складі «Кобзаря» 1860 року (та окремою книжкою того ж року).
Для того щоб запитати про деталі поїздки чи записатися, просимо телефонувати
за номером 0672623464, 0969639436 або писати на пошту osbmkyiv@gmail.com.
Забронювати тур (бронювання туру не зобов’язує Вас до його купівлі)
Error: Contact form not found.