ПЕРІОД: на вимогу
ПОЖЕРТВА: на вимогу.
МАРШРУТ: Київ-Радомишиль-Коростишів-Київ
ЗАМОВИТИ: Київ: (044) 279-19-20, (096) 330-96-79; Львів: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30
Паломництво для групи 20 осіб.
9:00 – виїзд від Патріаршого Собору. Молитва за індивідуальні намірення та щасливу подорож. Прибуття в Радомишль.
Радомишль у часи Русі називалося Мичеськ (Микгород), що походить від назви річки Мика, на березі якої воно засноване. Після чергової татарської навали його перенесли на стратегічно вигідніше місце – стрімкий лівий берег річки Тетерів. За народною етимологією, «радісна мисль» про переселення і дала нову назву поселенню – Радомисль. Землі Радомишля мали стратегічне значення, оскільки знаходилися на давньому торговельному шляху Via Regia («Шлях королів»), що сполучав Київ та Західну Європу. Після Берестейської церковної унії (1596 р.) Радомишль став зоною конфліктів (у тому числі збройних) між її прихильниками і супротивниками. Церковні землі Києво-Печерської лаври переходили з рук в руки від православних до греко-католиків і навпаки. У серпні 1729 року у володіння Радомислем вступив номінат і адміністратор Київської унійної митрополії єпископ Анастасій Шептицький, який того ж року став митрополитом Київським. З цього моменту у Радомишлі перебувала резиденція київських унійних митрополитів, що позитивно вплинуло на культурний, політичний та економічний розвиток міста. У 1795 році унійна митрополія та її резиденція в Радомислі були ліквідовані, а саме місто у складі Правобережної України було приєднане до Російської імперії. 1794 року Радомисль з власності унійних митрополитів переходить у державну.
Екскурсія по Історико-культурному комплексі «Замок Радомисль».
Замок-музей розгорне перед Вами унікальну колекцію домашньої ікони, яка нараховує понад 5 000 експонатів, покаже особливості мануфактури з виготовлення паперу за зразком XVII ст., запросить прогулятися та відпочити від галасу великих міст у парку, де повністю збережені природні ландшафти і відновлені автентичні інтер’єри XVII-XIX ст. За своєю красою та унікальним пейзажем він стоїть в одному ряду з найкрасивішими та найвідомішими парками України.

Музей домашньої ікони
Це найбільший у Східній Європі музей ікон та єдина у світі експозиція українських домашніх ікон. В колекції зібрані великі домашні іконостаси і невеликі дорожні образи, козацькі ковчеги і гуцульські складні. Є ікони, писані на полотні, на склі, вилиті з металу, вирізьблені з дерева.
Матимете нагоду помолитися перед найціннішою іконою музею – кам’яною візантійською іконою св. Миколая Чудотворця XII–XV ст. Вона зберігає на собі дотики та енергетику тисяч людських рук і, мабуть, тому ніколи не буває холодною. Це єдиний експонат у колекції, якого можна торкатися. Працівники музею кажуть, що не раз бачили, як відвідувачі, котрі просили щось у святого Миколая, згодом поверталися подякувати за вислухані молитви.
Окрім домашніх ікон, в музеї також представлені унікальні старовинні фотографії, географічні карти, розміщена колекція старовинних прасок та домашнього начиння, старовинні дерев’яні скульптури, антикварні люстри, картини та меблі.

Папірня
Була збудована у 1612 році монахами для потреб лаврської друкарні за розпорядженням архімандрита Києво-Печерської Лаври Єлисея Плетенецького. Вона стала першою фабрикою з виробництва паперу в Центральній Україні. Через часті набіги татар, монахи збудували папірню у вигляді фортеці на підземній скелі в місці, де вона з усіх боків оточена водою. Таким чином ченці забезпечили повну безпеку виробничого процесу.

Ландшафтний парк
Розташований парк між двома природними водоспадами, оточений хвойними лісами. На невеличкому просторі мальовничо розмістилися дерева та скелі, річки та водоспади, протоки та озера. Ландшафтний парк складається з кількох островів, з’єднаних мостами. Найбільший серед них – Острів любові, який має свою легенду. В різних куточках парку розташовано колекцію старовинних скульптур Архистратига Михаїла XVII-XVIII ст. Тут також знаходиться єдиний у світі пам’ятник на течії річки, споруджений на честь Єлисея Плетенецького, засновника радомишльської папірні.

пам’ятник на течії річки, споруджений на честь Єлисея Плетенецького
Вільний час, щоб вповні насолодитися атмосферою замку, подихати цілющим повітрям ландшафтного парку, сфотографувати себе і свого ближнього на гарному фоні (а там їх більше, ніж достатньо) та, за бажанням, придбати частинку цього чудового світу у формі сувеніру.
Переїзд в Коростишів.
Коростишів – одне з найдавніших міст України, засноване близько VI–VII ст. За легендою, було центром одного з древлянських племен – мінчан. Назва походить від давньослов’янського слова «корость», що означало камінь; тут здавна добувають граніт. Основна пам’ятка міста – прекрасний костел Різдва Пресвятої Діви Марії. В околицях міста знаходяться мальовничі кручі та скелі, стрімкий Тетерів, затоплений кар’єр, що служать чудовим місцем відпочинку для місцевих жителів. Розвиток міста залежав від волі його власників. З ХVI ст. і до радянської окупації містом та його околицями володіла родина Олізарів-Волчкевичів, що належала до стародавнього руського шляхетського роду.
У місті знаходиться молода громада УГКЦ . Парафія святого Івана Хрестителя була офіційно зареєстрована у 2011 році. Для проведення богослужінь громада не має святині й орендує приміщення в звичайному будинку, де наразі змогла облаштувати свою каплицю. Опікується вірними ієрей Василь Юрків, який залюбки розповість про зародження парафії, її розвиток та поділиться мріями щодо її життя в майбутньому.
14:00 – Обідня перерва. Любителі пікніків зможуть підкріпитися своїми бутербродами. Хто ж звик до традиційних обідів – можемо його попередньо замовити у місцевій піцерії. В місцевій піцерії також є салати, піца, коктейлі.
Відвідини костелу Різдва Пресвятої Богородиці. Про історію святині нам розповість її настоятель отець Андрій. Прогулянка старовинним парком графа Олізара, милування мальовничими гранітними скелями та краєвидами над річкою Тетерів.

Костел Різдва Пресвятої Богородиці
У 1608 р. родина Олізарів, яка окатоличилася й обрала для себе польську ідентичність, фундувала будівництво місцевого костелу. Спершу він був дерев’яний, згодом споруджено існуючий кам’яний. В храмі знаходилась чудотворна ікона Божої Матері, а з 1794 року – орган. У 1802 році Філіп Олізар добудовує до костелу каплицю, що виконувала роль родинної усипальні. До речі, завдяки пожертвам Олізарів були зведені костели святого Олександра і святого Миколая в Києві. За часів Радянської влади розібрали дзвіниці, дах, вивезли орган та ікони, костел зачинили, а приміщення використовували спершу як зерносховище, а потім як кінотеатр. У 1991 році католицька громада повернула собі бароковий костел й розпочала його реконструкцію. На відновлення храму також жертвував кошти Ян Олізар, котрий проживає у Польщі. Зараз костелом опікуються монахи салезіани.
Заслуговує на увагу місцевий парк, завдяки якому Коростишів нібито колись називали другою «Софіївкою». Власники міста – Олізари впорядкували парк у європейському стилі: з валунами, стежками-серпантинами, схилами, романтичними ставками, зарослими островами, оглядовими майданчиками. Прикрашений він гранітними скульптурами, оскільки у Коростишеві його не бракує.
До 20:00 – повернення до Києва
- транспортне обслуговування
- послуги екскурсовода/керівника
- вхідні квитки
- страхування
- харчування, особисті витрати.
* Порядок та час екскурсій може бути змінено або замінено на рівноцінні на прохання групи, або у випадку форс-мажорних обставин.
* Слідкуйте за оновленнями програми. Дати екскурсії можуть бути змінені.